Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Tv signál do zásuvky

Ahoj,potřebuji poradit s propojením tv signálu

Chci na chatě propojit pokojovou anténu s televizí. Jasně je to jednoduché, ale já bych chtěl z té antény vést kabel do tv zásuvky a z ní pak krátkým kabelem do televize. Nevím, jestli když to takhle propojím,tak bude signál horší,že ho zhorší ta zásuvka než přímo vedeným kabelem do televize.
Děkuji

slava68
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 596
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:Tv signál do zásuvky

Každá koncová zásuvka má útlum. Některé 1 dB , některé 4dB. Tenký ohebný propojovací kablík též 1 dB/m. Máš-li potřebnou rezervu, dít se nebude nic. Pokojové antény jsou největším problémem. Nemají většinou směrovost, snadno se zahltí rušivými signály. Vždy by byla lepší směrová anténa. Je zde určitá naděje...

valsora
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 221
Odpověď v diskusním vlákně
 

@slava68

Existují zásuvky kde se přívodní kabel připojuje na přímo bez útlumu - je to jako když se propojí 2 kabely na proudloužení

ostplus
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

@ostplus
Můžeš mi dát odkaz,nevím pod čím to hledat.
Díky

slava68
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

@slava68

Stačí zadat ve vyhledávači Zásuvka TV koncová 0dB

ostplus
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ostplus píše...

Existují zásuvky kde se přívodní kabel připojuje na přímo bez útlumu - je to jako když se propojí 2 kabely na proudloužení
&
Stačí zadat ve vyhledávači Zásuvka TV koncová 0dB

:)))
V praxi neexistuje spoj/prepoj na ktorom by nebol žiaden útlm signálu! Netreba veriť hneď každej reklame na výrobok! To, že je tam napísané - prechodový útlm 0dB, je len info pre lepšiu orientáciu spotrebiteľa, aby si nepomýlil tento výrobok z iným, ktorý už ten prechodový útlm signálu má, zvyčajne rádovo niekoľko dB, až desiatok dB.
A ako bolo písané už vyššie, v praxi každý spoj má útlm signálu - aj keď je iba 0,5 až 1dB, ale ten útlm tam je!
;) ;) ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 646
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Takže je lepší na té chatě, pokud chytám na pokojovou antenu Philips 6222/12 dobrý signál v podkroví a také nechci mít někde u televize tu anténu ,vést ten asi 5metrový kabel schovaný v liště. A někde v místě za televizí ho vyvést rovnou do televize ?
Jaký může být přibližně útlum na těch 5metrech a pozná se to ?
Děkuju vám

slava68
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Na konci musí být koncová zásuvka. A signál z antény musí být co nejsilnější. Proto doporučuji venkovní anténu, kabel do chráničky, a najít co nejlepší signál. Pokojovka je nouzové řešení. Záleží samozřejmě na síle signálu v lokalitě, já mám na kabelu od antény zásuvky ve dvou místnostech. O zásuvkách se poraď s technikem v odborné prodejně. Koax bych moc na pár metrech neřešil, hlavně aby to mělo pořádnej středovej vodič a opletený stínění. Hotovej kabel nekupovat, uvnitř nejsou dráty, ale vlásky . . . .

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Jak píšu, tak řeším variantu s pokojovou anténou.

Věřím, že by byla vhodnější venkovní anténa, ale takovou možnost nechci.

slava68
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

@slava68

Nuž vidím, že ty si ďalší s tých "chytrolínov", ktorí chcú za každú cenu upliesť z ho.na bič!
Tak nech sa ti darí...
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 646
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Při použití pokojové antény rozhodně nebude Achilovou patou útlum účastnické zásuvky. Na druhou stranu nechápu, proč potřebuješ mezi pokojovou anténu a TV přijímač cpát účastnickou zásuvku. Pokojová anténa je většinou nešťastné řešení, ale když si nedáš říci...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Pokud nechceš mít venku anténu, abys nevzbuzoval pozornost zlodějů, nebo máš zákaz "zdobení" chaty od manželky, tak holt pokojovka. Pokud máš místo se silným, nezarušeným a stabilním signálem, tak budiž, ikdyž budeš ve spánku slyšet obrovské skřípění našich zubů. Veď kabel rovnou do tv. Hlavně nepoužívej, jak píše MMorous, hotovej kabel s nalisovanejma koncovkama. Dovnitř stačí obyčejnej RG6U a konektory.
Koukal jsem, že to má LTE filtr, tak pokud nespustěj nablízku 5G, tak by to mohlo fungovat. Kdyby spustili, tak snížit zesílení, případně vyměnit za logáro. Půdička je vhodné místo. Tam se to bude věšet...

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@slava68

vzhledem k deklarovanému zisku 48dB antény nechápu, proč řešíš útlum zásuvky. Je naprosto jedno, jestli má v tomto případě 0 nebo 20dB, na kvalitu výsledného signálu to bude mit nulový vliv. ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 885
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Vidím to podobně

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Říkáte, že bych měl mít na chatě venkovní anténu,z důvodu lepšího signálu. Já mám signál přes tu pokojovou také 94 až 100%,alespoň co mi ukazuje televize TCL 55C845. Převážně sleduji TV přes internet a to mám tyto možnosti SledovaniTV, Skylink live, O2Tv .
V místě se chytá vysílač Javořice, který nemá ani Novu v HD. Pozemní chci hlavně kvůli sportu na ČT,protože u sportu je kvalitnější obraz než přes Internet. Těch pár programů, co se dá naladit na pozemním vysílání mě nestojí za to vrtat skrz zeď a dávat ven anténu.
Myslel jsem, aby to lépe vypadalo,tak pokojovou anténu svést do zásuvky ve zdi.

slava68
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Hrát to bude na (nevhodné slovo), ale hlavně že to bude dobře vypadat...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@slava68

Všechny rady jsi už dostal, útlum přidané zásuvky pro tu pokojovku se ziskem 48dB žádný problém nebude, tvůj problém je ta samotná pokojovka, ale kdo chce kam...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Hrát to bude ale nesmíš kolem tý antény moc chodit, nebo místo HD budeš mít duchovku 3D

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Snad když má anténu v podkroví a dívat se bude dole, nemůže současně provádět v podkroví jistou činnost, která by mu roz... příjem.
Kde je dobrý signál a nezchrochro se to přebuzením, tam lze použít ledacos.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

jasňačka, u nás v Plzni stačí drát na okenní kování nebo jsme kdysi chytali na Borech Němce na záclonovou tyč. Pokojová anténa v podkroví - to mě trochu rozesmálo. předpokládám že nemá plechovou střechu.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv signál do zásuvky

Dřevostavba s plechovou střechou

slava68
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

i pletací jehlice a izolepa na okno chodí někde

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

Plechovou střechu muže klidně mít, záleží jak je chata natočená směrem k vysílači. Pokud mu jde signál z boku přes stit zděnou nebo dřevěnou zdi s okny, tak to zas tak vadit nebude. Přiznám se, že když vidím v obchodě ty pokojovky s označením se ziskem 48 dB, tak mě běhá mráz po zádech a od takového výrobku raději dal, protože je to tak trochu blábol a uvnitř je zesik maximálně s 35 dB ziskem a navíc se muže ještě jednat o výrobek bez filtru LTE pro pásmo 700 MHz, případně i 800 MHz a samotný zesilovač uvnitr nemusí být stineny.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 973
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

ten kus plechu se zesilovačem nenahradí anténu,ale někde to chodí,jako kus drátu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

A to jsme se ještě nedostali k napájení toho zázraku. A ještě přes zásuvku. Ale českej doveda vymyslí věci nevídané

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Tak tohle ho bude "trápit" asi ze všeho nejmíň :-) Nevím všechno, jak někteří, ale osobně jsem teda aktivní pokojovku napájenou po koaxu ještě nepotkal, vždy to mělo adaptér zapojený přímo do hentoho bazmeku a čučelo z toho kus koaxu s IEC konektorem.

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 332
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra