Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Aký TV kúpiť nový

Pokazil sa mi 13 ročný televízor Panasonic plazma 3D. Neviem sa rozhodnúť aký TV teraz kúpiť ? Chcel by som OLED ale keby ste mi poradili akú značku ? Asi 65 palcov. Existuje ešte nejaká kvalita , alebo je to na 4 roky a hotovo ? Ďakujem za rady.

EMP1
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 38
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 113
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Ja iba Philips. :8)

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

65" Sony Bravia XR-65X95L miniled- teď šla cena prudce dolů. Hlavně si hlídej aby na konci bylo 95L. 95 je nejvyšší řada a L značí rok výroby 2023

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

https://avmania.zive.cz/letosni-oledy-philips-dostaly-podporu-dolby-vision-4k-120hz-novy-miniled-the-xtra-ma-bodovat-jasem-a-cenou

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Mám pocit,že tazatel chce OLED.A ani se mu nedivím. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

umím číst

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

ted uz jedine SONY. a ten nejvyssi model. a vydrzi ti deset let v pohode.

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

oled ako oled

jeden panel pre všetky značky od LG . mení sa len design a software .
u LG ,kde je procesor alfa 7 , 9 je dopočítavanie .
LG seria A 50 Hz
LG seria B 100 HZ ( A 7 )
LG seria C 120 Hz ( A 9 )
ovládanie hlasom v našich krajinách nie je podporované .
kto si čo chce kúpiť nech si kúpi . sú to jeho prachy .
výdrž televizoru je daná kvalitou súčiastiek ,prevedením ,nastavením obrazu , prevádzkové podmienky a dlžkou pozerania .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 515
Odpověď v diskusním vlákně
 

OLED

Ahoj, řeším teď úplně to samé. Vybral jsem Samsung QE65S95C, ale čekám, až trochu spadne cena, padesát tisíc se mi zdá trochu moc...

jamecz
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamecz

no pokud chces kvalitni televizi tak padesat tisic je startovaci cena.

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Samsung je to posledné, čo by som si vybral. U mňa to je nadávka. :)

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

jamecz 50t za tv je opravdu dost když si přečteš tv program škoda peněz
:)))

doors1
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 763
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Kup si nejaky lacni za 170 eurička že ked sa ti pokazi aby ti ho nebolo luto vyhodit. :lookaround:

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

@doors1

kdyz si prectes program co davaji ? a co to s tim ma spolecneho ? no jestli se spolehas jen a pouze na nejakou ceskou omezenou nabidku tak se pak nediv ze tam nic nedavaji 😂👍

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

krokodyl tím co si napsal si z velké časti potvrdil že mám pravdu
:)))

doors1
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 763
Odpověď v diskusním vlákně
 

@doors1

tak sportovni nabidka na ceskych programech je dostatecna, neni tam uplne vsechno,ale je tam toho dostatek,a ty hlavni udalosti uplne vsechny 👍
ale jak souvisi cena tv s programovou nabidkou to opravdu nevim 😂
takze auto si take nema cenu kupovat kdyz mame hodne spatne silnice ? 😂👍

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@EMP1

Před vánocama jsem vybíral měsíc 65ku tv.Pokud máš představu co by měla tv umět tak je to dost těžké rozhodování a stejně nakonec se musí udělat kompromis čemu dát v parametrch přednost,protože žádná tv v cenovce do 35000 neumí vše.Dražší tv jsem neporovnával.Udělal jsem si sešit OpenDokument a vypsal všechny značky tv které jsem porovnával.Oled jsem vyřadil kromě Hisense.Stále se zmiňuje vypalování obrazu a pokud tv běží 14 hodin denně a třeba několik hodin na stejném programu tak jsem to nechtěl riskovat.Nejlépe kompletně zpracované parametry má Datart.Tak jak jsem vůbec nechtěl LG z důvodu samovolného častého setřídění programů u tv kterou jsem koupil před 10ti roky jsem nakonec koupil LG 65QNED91QE.Má vše co potřebuji Je to Mini Led 100/120Hz všechna připojení,PVR,DLNA,ovládání hlasem,en.tř.F,procesor α7 4K,hudební výkon 40W,Dolby Atmos.Jen jsem obětoval setřídění programů do jednoho menu.Cena 35000 před vánocama 29000 a nyní jsem koukal tak je za 27000kč.U všech jednotlivých modelů značek vždy něco z parametrů chybí.Jeden model má DLNA druhý ho nemá a má zas třeba PVR atd.Původní záměr byl koupit TCL ale potom jsem zjistil,že nemá PVR a nelze setřídit programy do jednoho menu.Dalším kritériem bylo kde koupit.Pro mne je optimální Datart,OKEY nebo Planeo,protože takovou velkou krávu nemíním někde posílat v případě reklamace nebo závady.Tak to zavezu do obchodu který mám blízko.Tv třeba JVC mají dobrý servis ale nemájí parametry co chci.55tv jsem unesl sám, manipulace s tv 65 už je pro dva lidi.Mám klasickou pokojovou stěnu kterou jsem při koupi 55ky musel upravit.Pro mě to nebyl problém.Jeden díl stěny se přetěhoval na jiné místo v pokoji a ostatní díly se posunuly do boku a na vzniklé místo jsem vyrobil identický díl na způsob tv stolku jen o 45cm šírší než původní část stěny.Kdo neví,že je to dodělávané tak to od původní stěny nepozná.Na tu 65ku tv jsem to musel ještě znovat rozšířit o 16cm a aby jsem ji tam dostal ale ještě ji musím pověsit na držák který čekám zítra aby jsem ji mohl vysunovat když bych potřeboval ke konektorů.Za život jsem koupil již devátou tv.Co do kvality obrazu jsem si o proti 55Finlux Led dost polepšil a jsem spokojený.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Všechno souvisí se vším, hlavné jsou ale peníze. Přejít z plazmy na něco jiné není legrace. Důležitý je zdroj, dvb-t, sat, iptv? Potrpíš si na sledování TV? Pokud nemáš kvalitní zdroj obrazu, jdi raději do 55-ky, abys nebyl zklamán. Doplním Bruma, kromě A,B,C modelů, šel bych do G-čkového modelu lg oled, můj názor...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

No zjevně neumíš číst.Jinak by si nenabízel jinou variantu.Otázka je jasně daná. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Když teď Sony koupíš na Alze a máš účet u český, tak Ti MoneyBack vráti za telku 5 %. Proti Oledu za miniled ušetříš spoustu peněz a obrazově si na miniledu moc nepohoršíš.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

S panelama od LG jak tady někdo píše už je to trochu jinak. Recenzi na Samsung máš o pár řádek níž. Sony koupíš, vybalíš a koukáš. Z výroby je slušně nastavená, kdo na to nemá tak chválí to svoje.
Když je film do zelena nebo červena, tak to OLED moc nespraví.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@EMP1

Koupil jsem si kvůli ambilight Philips 55OLED907. Cena v 9/2023 35 tKč včetně 5 leté záruky. Po nastavení dle vlastní potřeby spokojenost. Je to o prioritách.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Tak teraz som sa rozpomínal a za život si pamätám od r. 1970 5 kusov TV. To sme mali u nás asi šťastie na TV. Posledný Philips tuším PUS 32" 8404H som kupoval v r. 2009, prvý plocháč, čo mal konečne prípojku na NET. Fičí dodnes, obraz jak lusk aj na XviD-och v .avi-čkách. :)))

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

První tv byla černobílá potom 3 ctrl barevné.Přechod na DVB-T LG42,samovolné přemísťování programů tak 42plazma,ta zas moc žrala tak po třech letech 55Samsung.Změna normy 55Finlux a nyní poslední LG65.Všechny tv jsou ještě funkční doma v pokojích kromě té plazmy kterou jsem minulej týden dal dceři.:)

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Teď skončil na ctsport hokej 20 Česko Kanada, obraz na Sony 4k perfektní. Pozemák DVB T-2

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV kúpiť nový

Pro někoho je slovo OLED symbolem dokonalosti, což není tak docela pravda. značky jako SONY a LG každým rokem posouvají laťku nahoru a moudrý člověk si před koupí projede internet aby si udělal obrázek jak si co stojí technicky na trhu. Výběhové modely nemá cenu kupovat. Laik je na krámu v podstatě odkázán, co mu řekne prodavač a prodavač mu nabídne co potřebuje prodat nebo so má skladem. A zákazník který se nevyzná podle označení telky nepozná v jské řadě doporučený model je. Podobně rok výroby.
Vedle Oledů teď nastupují Miniledy, u Sony XR značí procesor s umělou inteligencí, 95 je nejvyšší řada a L značí rok výroby 2023

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 113
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra