Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Jak nahrávat ze skylink live ?

Ahojte, jak se dá nahrávat ze skylink live? Zkoušel jsem nejednodušší variantu (zachytávání obrazovky např.přes OBS apod) a bohužel se nezadařilo (jen černá obrazovka). Našel jsem zde v diskuzi ,že nahrávání možné je (odkaz: https://www.parabola.cz/forum/topic-105446/) ale bylo to téma skoro rok staré takže nevím jaká je situace v současné době.

duchman
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 589
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

Situace stále stejná jako v odkazu.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 915
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Zkoušel jsem po delším čase zrovna včera a přes Firefox mi to už nejde.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

Nahrávaj ako miriboy, obrazovku :))) :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 071
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

petersk: a jak ji mam nahravat? Proto jsem to tema zalozil, protoze mi nejde ani nahravat obrazovku.

duchman
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 589
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

Funguje mi na Win10, prohlížeč Edge. Přes Xbox game bar, jako když nahráváš hru.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

Mě to jde na win.10 přes Mozilu.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 915
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

Mohu se zeptat? Co je tam tak zajímavého na nahrávání do archivu?

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Neber láskavo "meno božie" nadarmo!!!

Len pre vysvetlenie, v súčastnej dobe ja osobne nemám absolútne žiadnu potrebu niečo nahrávať systémom "zachytenia diania na obrazovke", čiže aj tento problém je z mojej strany pasé.
Takýto spôsob nahrávania bol u mňa realitou možno pred desiatimi a viac rokmi.
Čiže nick "petersk", nechaj si láskavo svoje injektívne a nezmyselné poznámky pre svojich kamarátov pri pive a sem to neťahaj. Keď nemáš hodnotné čo povedať k danej téme, tak sa radšej zdrž komentárov!
Ďakujem.

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 646
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Mozila jako Firefox? Jakou máš verzi? Mě to dřív šlo a nyní ne, mám zapnuté automatické upgrady a verzi 125.0.1

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

Potřeboval jsem to za rok asi 4x, když mi něco ušlo a chtěl jsem se na to podívat až s kompletním seriálem po delší době.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Jo beru. Já jen že tam je možnost nahrávky na 30 dní.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Jo beru. Já jen že tam je možnost nahrávky na 30 dní.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

Sorry za repete.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

- Nahrávat chci ze zpráv TV NOVA, protože tam bylo něco, co bych si chtěl uložit v domácím archivu.

- Myslím si, že zachytávání obrazovky nemusí vždy znamenat výrazný pokles kvality, zejména pokud nastavím výstup na několikanásobně vyšší bitrate, než má zdrojový soubor (kvalita je špatná už v iptv, než se záznam dostane z kamery k vám domů, musí být pokud dobře počítám komprimován kaskádově aspoň 5x)

- ze všech operátorů, ke kterým mám přístup (voyo,skylink,lepšítv,o2tv) jednoznačně zvítězil o2tv. K jiným momentálně nemám přístup. Nicméně o2 používá tu ochranu taky, tedy jsem zachytával jen černou obrazovku.

duchman
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 589
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

výsledek testu zachytávání obrazovky (zkoušeno na skylink live a o2tv):

- firefox 125.0.1 (64 bitů) nefunkční

- chrome Verze 123.0.6312.124 nefunkční

- edge Verze 123.0.2420.97 funkční

Děkuji tedy za radu, nenapadlo mně vyzkoušet třetí prohlížeč když to ve dvou nefungovalo.

Pokud byste někdo věděli, jak se dá zachytávat přímo stream vybraného pořadu od operátora (tedy bez nutnosti zachytávání obrazovky a následné další rekomprese), napište jestli vám to funguje a aspoň základní radu či nejlépe odkaz, jak na to.

Pěkný večer všem

duchman
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 589
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

Pokud není pozdě, na stránkách Novy máš teelevizní noviny týden zpátky. Lze nastavit kvalitu obrazu, zachytávání funguje ve Firefoxu, ostatní jsem nezkoušel.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Prepáč, ale ja som to v dobrom napísal. V ďalšom príspevku duchman sa spýtal, že ako nato. Tak som myslel, že mu poradíš ako.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 071
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

Tak jsem se moc dlouho neradoval, všechny moje pokusy totiž proběhly na slabším notebooku, který nelze na nahrávání použít protože obraz není plynulý. Pokud jsem to samé zkusil jiném pc, nelze nahrávat ani v edge - klasika černá obrazovka. Tak nevím v čem je problém.

@torny: na stránkách tv nova je bohužel dost špatná kvalita obrazu i při nastavení na nejvyšší kvalitu. Kostičky v obličejích , rozpad obrazu při změně scény atd. (sledováno na monitoru s úhlopříčkou 24palců).

duchman
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 589
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

Nova - pokud kostičkuje, spíše uber rozlišení, aby stíhal datový tok při změně scény. Jak je to s operačním systémem na PC, je stejný jako na notebooku?

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

U mě firefox 125.0.1 (64 bitů) funkční

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 915
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Bohužiaľ neporadím, pretože za tie roky sa aj v tomto smere veľa toho zmenilo. Sú to už dlhé roky, keď som takúto možnosť využíval. V súčasnosti je XY možností, ako si nejaké filmy, seriály pozrieť online, prípadne stiahnuť ich cez download. A taktiež existuje zopár možností napr. pri krátkych videách, stiahnuť ich cez aplikácie priamo do mobilu a to nie len z YT, alebo z FB, ale aj z iných web stránok.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 646
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak nahrávat ze skylink live ?

@torny:

- po snížení rozlišení na nově je to z louže do bláta (což je horší), jelikož kostičky je sice mnohem méně vidět, ovšen z důvodů naprosté ztráty detailů v cekém obraze.

-na notebooku mam opravdu jinou verzi win10.

- nový poznatek: Pokud nejedu přehrávání přes hw akceleraci konkrétně u mně v chrome v nastavení/systém/ , hurá nahávání obrazovky funguje. Ale zas nesedí framerate (o2tv má 25fps a z grafiky do monitoru jde 60, což není násobek 25), takže se obraz škube.

duchman
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 589
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

Pokud tedy nahráváš přes Xbox gamebar, v nastavení záznamů lze nastavit framerate záznamu, jako doporučené je 30. Mělo by to odlehčit i procesor.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

Udělal jsem pár testů s různým nastavení z TN Novy, prohlížeč Firefox. Bohužel, dle mediainfa jsou nahrávky s variabilním framerate, minimum 15, maximum 60, při nastavení 30. Nevím, zda se někde dát nastavit konstantní framerate, takhle se škubáním asi těžko něco udělám.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@duchman

Nahravaj to z Mozilly Firefox a v nej cez doplnok Video DownloadHelper...
Ide to v pohode...

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 510
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra