Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Tip na LED pásek kolem tv ?

Můžete mi dát tip na LED pásek kolem tv 165 cm ... cena cca do 1000 Kč ... díky

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 843
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

nepřímé osvětlení za televizorem šetří zrak

Ale to plati pre tych, co maju jas a kontrast na 80-90% a farby nastavene na presytene, alebo aspon Vivid, co je vacsina pozeracov TV.
Ja mam na OLED TV nastaveny obrazovy mod Cinema a tak nepotrebujem ziadne LEDkove serepeticky, aby som si setril zrak.
Vacsina ludi ma ambient, alebo aspon LED podsvietenie len na paradu, lebo je to modne. Si myslia :)))

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 975
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Už Ti odľahlo? :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Naopak, uz mi dolahlo. Bolo fajn, ked si tu dlho nebol.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 975
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

To je zase téma👎

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

Na podzim jsem jeden levný pásek zkoušel, ale nic moc ... ale asi se na to taky vykašlu ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 843
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Nic ve zlém. Tak jsem to nemyslel. Jen zde když něco napíšeš, tak se to obrátí proti tobě, nebo je hádka. Už Jsem to několikrát zažil na vlastní kůži😄👍

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

milde

A kdo to začal? Kdo musí být za každou cenu důležitej? Který svazák musí za každou cenu prosazovat svoji víru?
Nápověda: Ten stejný jako obvykle.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Tobě jsem nepsal tak se do toho nemotej bývalý nicku XY

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

milde

Tak to se do toho klidně motat budu, ty jsi ten poslední, kterej tady bude něco zakazovat.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

"Ale to plati pre tych, co maju jas a kontrast na 80-90% a farby nastavene na presytene ...".

Nie, neplatí to len pre nich. Zbytočne ideš do extrému. Mám doma plazmu a polovica návštev mi vraví, že mám malý jas a málo farieb. Ja im nato, že to chcem vidieť tak, ako keby som sa na to pozeral vlastnými očami. Oni, že by to ale bolo krajšie. To je možné, vravím im, ale už by to nebola realita. A ja chcem vidieť reálny svet, nie omaľovánky.
No a napriek tomu mám zozadu nalepené jednoduché LED nasvietenie len s reguláciou jasu a výberom farieb cez malé DO.
Nepoužívam to stále, ale v noci pri sledovaní filmov, keď sa zhasne, je to ideálne. Sledovanie je omnoho príjemnejšie ako v úplnej tme. Najlepší by bol originál Ambilight, ale to až odíde plazma Panasonic do kremíkového neba. Potom to bude OLED Philips.

Nikomu to nasilu nevnucujem, ale nemám rád radikálne vyjadrenia, že je to "kravina", "riadna hovadina", "hitparáda jako ve střelnici" a podobné len preto, že niektorým sa to nepáči.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

:))) :))) :)))
Napísal: ...ale nemám rád radikálne vyjadrenia, že je to "kravina", "riadna hovadina", "hitparáda jako ve střelnici" a podobné len preto, že niektorým sa to nepáči.
:)) :)) :))
Poviem k tomu iba toľko: To čo tu tvrdia niektorí, o tom "šetrení zraku", lebo je TV osvietená ako vianočný stromček, tak o tom sa písalo, vravelo už stráaašne dávno. Dovolím si tvrdiť, že už za čias socializmu pri CRT TV s ČB obrazovkami. Ale moja osobná skúsenosť vraví skôr opak, to umelé podsvietenie rozptyluje pozornosť a sústredenie sa na obrazovku. V konečnom dôsledku tento efekt môže síce šetriť zrak, ale zároveň kazí celkový dojem a zážitok zo sledovania TV.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 644
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na LED pásek kolem tv ?

Vlastním 2 modely TV Philips řady 9 s ambilight (2010,2020) a pro mne je tato diskuse vcelku úsměvná. Je to ale osobní rozhodnutí každého.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na LED pásek kolem tv ?

Kedysi za socíku stačila žiarovka za zadnou stenou televízora. Dnes už nevieme od radosti aký LED pásik tam šupnúť - biely či farebný? Asi som pozadu, lebo za tv mám iba malú LED lampičku.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na LED pásek kolem tv ?

Ivo chtěl jen doporučení - tip na LED pásek no a jakou s toho máme pěknou diskusi :))
Dcera má ve své domácnosti Philipse s tím ambilightem a myslím, že aš tak špatné to není, za mě třeba u hudebních pořadů.Myslím,že se to dá i nějak nastavit a nebo vypnout.No zkrátka osvětlení za TV "podle vkusu každého soudruha". :))

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

A prečo by si bol pozadu? Ak Ti to vyhovuje s lampičkou, tak pozeraj tak. Núti Ťa niekto do toho?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na LED pásek kolem tv ?

Taky jsem asi před 10ti lety používal a po půl roce jsem to jako nesmysl vyhodil, zbytečně zkresluje detaily obrazu, což je asi záměr výrobců TV, aby se zakryly nedostatky obrazu a pro oči to taky není to pravé ořechové...

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

"Nepoužívam to stále, ale v noci pri sledovaní filmov, keď sa zhasne, je to ideálne. "

Tak pointa bude asi prave v tomto - ked sa zhasne.
My vecer v obyvacke mame slabe tlmene svetlo z 25 LED svietidiel, umiestnenych vo velkom stropnom paneli. Ich jas regulujeme podla potreby - alebo plny, ked treba, ale vecer ich stmievame.
TV nikdy nepozerame v uplnej tme. A ludia namiesto toho, aby vyriesili spravne a primerane osvetlenie obyvacky, lepia LED pasiky za TV...

Mimochodom, davam palec hore za "A ja chcem vidieť reálny svet, nie omaľovánky.". Ja som pouzivam obrazovy mode Cinema, takze sme na rovnakej frekvencii. Ale vidis sam, ze sme v mensine - vacsina ma jas, kontrast a farby "vypalene" skoro na maxime.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 975
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na LED pásek kolem tv ?

Protože si většina při prvotním nastavení nechává parametry od výrobce a ani netuší, že OLED TV je podobná systému plazma TV.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 959
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kibicak

"... zbytečně zkresluje detaily obrazu, což je asi záměr výrobců TV, aby se zakryly nedostatky obrazu a pro oči to taky není to pravé ořechové."

Tak s takýmito názormi ani nemá význam polemizovať.
Snáď len to (aby si bol aspoň trochu v obraze), že iba jeden jediný výrobca TV (konkrétne Philips) vyrába televízory s už zabudovaným zadným podsvietením, ktoré reaguje podľa toho, aké farby sa vyskytujú na okrajoch obrazu. Nazval to Ambilight, samozrejme dal si to patentovať a licenciu žiadnemu inému výrobcovi TV nepredal. Čo je naozaj škoda.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

"My vecer v obyvacke mame slabe tlmene svetlo z 25 LED svietidiel, umiestnenych vo velkom stropnom paneli."

Sto ľudí - sto chutí. Mne by naopak kvôli silnejšiemu filmovému zážitku vadilo mať televízor nasvietený spredu akokoľvek tlmeným svetlom.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Já používám rozptylené světlo,teplou led směrovku na strop a vytváří pocit,jako by ses díval v poledne.
Mimochodem všude se řeší modré světlo,dokonce i v autě.Manželka má antiblue brýle k tv,tabletu a za volant.Já se radši nedívám na Tv😅

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

Áno, tiež na osvetlenie interiéru používam najradšej odrazené svetlo od stropu. Je výrazne mäkšie. Pri domácom kine však určite nie.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nechte ho....

....možná provozuje bordel, tam se to k péčku hodí

PepaJožka
Registrace: 8/2022
Příspěvků: 259
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 48
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra