Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Nokia Streaming Box 8000 nejde zvuk

Dobrý den,
pořídil jsem si digitální převodník a připojil jsem do něj zvuk z Nokia Streaming Box 8000 přes digitální vstup. Zvuk jde pouze když vypojím HDMI kabel. Když ho vrátím, tak místo zvuku jde sykot.V nastavení mám zaškrtlou volbu nastavení formátu zvuku:
.Automatické: Použijte formáty, které vaše zařízení podporuje (doporučeno). Zkoušel jsem i jiné nastavení a bez úspěchu. Jak to lze vyřešit aby šel zvuk a byl zapojen i HDMI kabel?
Děkuji.

Petison
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 8
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Petison

Keď som mal kedysi problém na Nokii so zvukom, Ellano radilo (asi to nie je tvoj problém, ale napíšem to):
Skúsiť vojsť do Nastavení (ozubené koliesko vpravo hore) - Predvoľby - Zvuk - Formáty a tu dať Nepoužívať priestorový zvuk.
V menu Zvuk - Vybrať formáty dať voľbu Nepoužívať priestorový zvuk a v Advanced audio setting dať voľbu Dolby DRC mode na OFF.
Následne reštart boxu, čiže odpojiť Nokiu od elektriky na minútku a znovu zapnúť.

RudoM
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 96
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rudo

Díky za reakci. Ellano mi odpověděl - Dobrý deň, ako tu už v diskusii bolo niekoľkokrát uvedené, každý plne certifikovaný Android TV box (akým je aj Nokia)
overuje licenciu Dolby cez HDMI. Čiže ak Nokiu pripojíte cez HDMI k TV, ktoré nemá licenciu, tak cez SPDIF zvuk nepustí.
Riešením teda nie je prevodním z SPIDF, ale HDMI extractor: https://satelity.ellano.sk/42266/hdmi-extractor.html
Mám televizi JVC LT-75VU83L

Petison
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 8
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Petison

Ďakujem, o ďalšiu informáciu bude človek múdrejší.

RudoM
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 96
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra