Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

Tip na nový 4K Enigma2 přijímač ?

Můžete mi dát tip na nový přijímač? Měl by mít:

Enigma2
4K, H265/HEVC
2xDVB-S2 + 1xDVB-T2 tunery
možnost připojit HDD (nej asi USB 3.0)
img OpenATV nebo OpenPLi
Procesor 1GHz a vyšší

Zatím nej (cena/výkon) mi připadá Octagon 4008 ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 6 021
Odpověď v diskusním vlákně
 

re:Vu+

Pokud až tolik neřešíš vyloženě cenu, máš trošku "kasu", ale chceš stroj bez nějakých kompromisů, tak jednoznačně bych šel do Vu+ Ultimo 4K. To máš TOP mašinku a morálně nezestárne za půl roku jako třeba mobil, za který dáš kolikrát mnohem více než 15 tisíc a za chvíli je o ničem. Než hledat jestli ten nebo onen přijímač, ušetříš nebo neušetříš, to si myslím není dobrá cesta a hlavně zadrbeš zbytečně čas vybíráním a spekulováním. U toho Vu+ je to jistota, osvědčená uživateli po celém světě.

Případně pokud vydržíš nějaký ten měsíc, zkusit počkat třeba na nové modely Vu+ s DVB-S2X tunery a ty starší jdou vždycky cenově dolů o nějakou tisícovku.

Netflix, Max, Voyo, Apple TV, Prime Video, Lepší.Tv, O2TV, AntikTV, Skylink Live TV, KODI, Android a Google TV 4K, ... Na něco koukám, s něčím si hraji, testuji a zkouším nové věci.

BBS
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 389
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Ja by som sel do toho Octagonu SF 4008 UHD ktorý podporuje multistream a DVB-S2X, alebo počkal na konec roka VU+ Zero4K. Ten by mal asi podporovat DVB-S2X, ale ako je to z multistreamom to neviem.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na nový 4K Enigma2 přijímač ?

multistream je u octagonu len marketing na podporu predaja image podstate jedno vo viacerých obaloch

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tip na nový 4K Enigma2 přijímač

Chci se zeptat,má dreambox DM 900 UHD s triple tunerem ,dvb-s2X?Někde píší,že ano,někde to nepíší vůbec,tak kde je pravda.Díky.

Jaroslav
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 66
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jaroslav

Je problém v tom, že 90% prodejců ovládá pouze CTRL+C a CTRL+V, triple tuner od Dream Property podporuje i DVB-S2X :-)

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 547
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na nový 4K Enigma2 přijímač ?

Ivo, receiver bez FBC tunerů ve standardu DVB-S2X bych dnes už nekupoval. Ultimo 4K vypadá moc pěkně.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na nový 4K Enigma2 přijímač ?

https://www.parabola.cz/album/foto-1068/
https://www.parabola.cz/album/foto-1069/
sekce Album: Ultimo 4K - ivo2001sekce Album: Ultimo 4K - ivo2001
Popis fotografií:
[1] Ultimo 4K - ivo2001
[2] Ultimo 4K - ivo2001


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na nový 4K Enigma2 přijímač ?

Ultimo je super bez do nej.Akurat vie niekto poradit ako vyuzijem vstup hdmi in?Skusal som zapajat do toho vstupu ale bolo to neaktivne treba nieco v menu nastavit?Nic som tam nenasiel.Dik za radu. :-/

coral
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

coral

funguje to, musíš to samozřejmě zapnout (dlouze modré tl.+ zapnout příslušné HDMI IN)

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

saxon

A kruci, neříkej mi, že jsi skočil do nového ultima... :8)

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tukan

Dávám tomu půl roku, max rok:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

Moje zkušenost s HDMI IN je, že nic moc kvalita obrazu. Obraz je jasně horší, než ze samotného zdroje(Amiko 8260+), mě "tahá" za oči. Zatím jsem zkoušel asi 10min, víc jsem to nepitval. VTi 11.0.1

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 297
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

hlavně se chci zeptat, co na to říkáš ty?

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 297
Odpověď v diskusním vlákně
 

mesab

HDMI IN není špatné, a vzhledem k tomu,že je to též HDMI 2,0, mělo by to šlapat dobře, ale záleží, co se do HDMI IN a v jaké kvalitě a přes jaký kabel HDMI pouští. Já to mám vyzkoušeno jak se satelitním přijímačem, tak i s Xtreamer Whizz a ukazovalo to obraz dobře jak ve Full HD tak 4k. Obraz přes HDMI IN jde též zapnout a sledovat v PIP,což není také k zahození.Ze zdroje HDMI IN jde též i na VU+ ultimo4k nahrávat!

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Dobrá zpráva je též,že na ANGA COM 2017 výrobce VU+ představil i nový satelitní FBC duální tuner (8 demodulátorů), který bude schopen přijímat signály v normách DVB-S, DVB-S2 a nově také v DVB-S2X. Tento tuner bude použit v nových vu+ přijímačích pro rok 2017, ale bude možné tento nový tuner též dokoupit mimo jiné, i k Vu+ ultimo 4k.

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra