Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Jak se pozná, vybere a koupí vhodný ozařovač k parabole?
Mám v provozu 120 parabolu, ke které byl dodán vysoustružený ozařovač, který ponechávám, když měním přírubový LNB.
Mám ještě 3 staré offset paraboly o rozměrech cca 130x120, 140x120 a 170x150 bez ozařovačů. Dvě jsou plechové, celkem mělké, jedna laminátová, hlubší. Tu nejzachovalejší bych chtěl aktivovat. Jak zjistím a seženu vhodný ozařovač? Díky.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

každá zubní protéza pasuje nejlépe jen jednomu,tady to je jednodušší,stačí vybírat z co největšího počtu ozařovačů a ten nejlepší si nechat,je to krutý,ale jiná cesta není,prostě je to spárované,někdy už od výrobce parabol,toho slušnějšího

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

To je drsný. To mám jako zkoušet shánět a kupovat různé ozařovače, provádět měření a pak vracet a nakonec se vrátit k tomu, co dával nejlepší výsledky? Není jednodušší cesty, třeba podle rozměru a hloubky?

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

to jde taky,ale pouze teorie,pokud z toho chceš vyždímat maximum,jak jsem psal,kdyby ten signál byl vidět jako světelný kužel tak bys to viděl okem,bohužel tady zkoušet a měřit,nebo dát,to co doporučuje do páru výrobce,což je téměř utopie

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Výrobce neznám. Na parabolách není nic napsáno. Takový borec, abych podle konstrukce poznal výrobce nejsem. Každopádně mají 15-20 let. Z toho posledních 10 let jsou demontované.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

pokud najdeš někoho,kdo si prošel tím měřením,možná ti ke konkrétní parabole práskne svoje výsledky,ale pochybuji,když ani fotku nepošleš

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Fotky nemám, jsou zaskládané ve skladu na sobě, kde není poznat, která je která. Vystěhovat je na focení a vrátit zpět zabere několik hodin času. Možná přes zimu bude čas.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Můžeš přeměřit a vypočítat F/D.....takhle asi jen prime foxus,ofsetky budeš stejně "zkoušet".

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Je tu este jedna teoreticka moznost - existuju aj nastavitelne feedhorny - maju zavit a daju sa nastavit prave podla F/D, resp. jemne doladit podla signalu, mozno skusit tuto cestu...

warkiller
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Tu je k tomu aj datasheet: http://www.gionlineshop.co.uk/Downloads/ADJUSTfeedHORN.pdf

cenu si uz vygoogluj, aby mi tu nahodou nedali Banana (napoveda satshop)

warkiller
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Zajímavé řešení. Díky.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

ale jen pro PF

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Myslel jsem si to. Velmi to připomínalo ozařovač, co mám na stávající PF.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Fotky dvou parabol jsem pořídil ale zjišťuji, že není vůbec jednoduché je sem přiložit.
Možná to ani nebude potřeba. Změřil jsme je přesně a rozměry jsou 121x131 plech, 122x135 laminát a 151x160 plech. Má cenu se zabývat hledáním vhodného ozařovače, když mám Kovosatku 120 PF s originálním ozařovačem? Dá některá tato offset anténa lepší výsledky než stará Kovosatka?

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Kovosat 120 PF s orig.ozařovačem je stále velmi dobrá parabola,konkurovat by mohla pouze 150 SMW ,nebo 150 Gibertinioffset.

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jirka sat

Takže ani offset 150x160 nedá lepší výsledky jako 120 Kovosat?

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

Žiaľ situácia pri ožarovačoch no-name antén je taká ako popisuje pierrepetr. Renomovaní producenti k parabole dodávajú presne vypočítaný feedhorn, ktorý by mal pasovať len ku tej ktorej anténe (prípadne rozmeru, ale tej firmy!!!). V prípade C-pásma nejde o tragédiu, dajú sa použiť isté univerzálne riešenia a to platí ako pre PF, tak aj offset antény. V Ku a zvlášť pri offsetkách to neplatí. Existuje firma Amiwima, ktorá robí ožarovač, ktorý je možný štelovať, ale jeho cena je cca 190 uds na eBay. To je veľmi veľa. Preto treba hľadať na nete niečo podľa rozmeru antény, na ktorú feedhorn chceš dať a jeden, dva ožarovače vyskúšať. Nikdy netrafíš presne, lebo tie antény ani jedna nie je rovnaká a pôjde vždy len o kompromis.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Ako to že žiadny miestny odborník nedoporučil najlepší LNB v celom šírom vesmíre- IBU??? :8)

Biedne forum, riešia sa tu samé blbosti ,len nie satelitná problematika,v kazdom vlákne sprostosti,hádky a trápne fotky uja ibuprofena. Dokial tu redakcia nezakročí ,o čom pochybujem, tak neprispievam .Dodatok: po čase vidím, že to ide ku dnu, tak Zbohom.

marval450
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 1 463
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

omar3:
"Změřil jsme je přesně a rozměry jsou 121x131 plech, 122x135 laminát a 151x160 plech. Má cenu se zabývat hledáním vhodného ozařovače, když mám Kovosatku 120 PF s originálním ozařovačem? Dá některá tato offset anténa lepší výsledky než stará Kovosatka?"

Tie 2ks plechove offsetky mozes rovno poslat do zberu, na 99% maju po 20 rokoch aj sposobe skladovania pohnutu geometriu, podla mna uz skoda namahy aj dalsich investicii....
Ta laminatova 122x133 bude asi model Andrew VSAT TX/RX, ktore sa pouzivali na cerpacich staniciach pre sat. internet a datovy prenos, jednu takuto som chvilu mal a testoval, potom isla dalej do sveta, k nej existuje aj orig. feedhorn a po mensej uprave k nemu bude pasovat prirubove LNB C120, len ten feedhorn asi bude problem zohnat... tu je sanca, ze ak ma reflektor neposkodenu geometriu, prijem na Ku bude porovnatelny a mozno o trochu lepsi ako u Kovosat 120, ale nevyhoda je ten fixny zadny uchyt - alebo ju natocis na jednu preferovanu orbit. poziciu, alebo k nej treba vyrobit polarmont. Tu je galeria z netu ,mozes porovnat ci to sedi s tou tvojou...
http://www.satsig.net/vsat-equipment/andrew-123-vsat-installations.htm

Samozrejme mozes vyskusat osadit aj ofsetove LNB, trebars ten IBU len potom tam treba upravit aj drziak a prijem bude dost zavisiet aj od toho, ako sa ti podari trafit sa s nim do ohniska paraboly a to uz bude take kutilske riesenie "co dum dal" ... :)

warkiller
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

@warkiller

Právě na tu laminátovou jsem si myslel, protože má polární závěs.
Podle galerie to není ona. Má jiné žebrování. Škoda, že se zde nedají fotky vkládat přímo.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

marval450

asi už se tady doučili,že LNB je šumák,rozdíly jsou právě v ozařovačích

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

tak to hoď přes print screen do

https://ctrlv.cz/ a sem odkaz

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

Zítra, právě jsem zjistil, že jsem flešku nechal zasunutou v komplu v práci.
Samotný ozařovač a samotné LNB používám už asi 25 let. Dřív to ani jinak nešlo. Ozařovač je původní, LNB se mění častěji. Ty původní sice stále fungují, ale mají užší rozsah.
Jen na upřesnění. Na Kovosatku 120 přijímám 27,5°W. Na další pozice mám další 3 paraboly, ale jen do metru. Jednu na západ, jednu na jih a jednu na východ. Jen s těmi velkými parabolami nemám až tak moc zkušeností.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

to warkiller 20:19:43

je videt, ze jsi "v obrazku", mel bys byt zde pritomen casteji ....

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vhodný ozařovač pro větší paraboly

to kaos:
ja som len zacinajuci sat dx-amater co tu sem-tam nakukne a trochu prispieva k vybranym temam, ale viacej citam a snazim sa skor cerpat vedomosti a nove informacie od tych skusenejsich, ako pisat, ale ak niekto mal nejaky dotaz, mam zapnute aj PM.

warkiller
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Na tom webu mi to nešlo. Napsal jsem redakci a taky nic. Tak jsme to dal na další možnost.
https://ulozto.cz/!y3Cz3nOHCGZB/122x135-laminat-jpg
Takže bych potřeboval ozařovač k této parabole.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra