Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Příjem více pozic

Dobry den.
Momentalne prijimam Skylink z Ostravy pres:
Parabola 80cm Fe, LNB Quad Monoblok Inverto pro prijem z pozic 19,2°E a 23.5°E a prijimac GoSAT GS7060HDi.
Rád bych prijimal i z pozice 13,0°E volne polske a jine nekodovane programy.
Prosim o radu nebo doporuceni jakym zpusobem to rozsirit (staci jen na 1 tv)
Pripadne jestli jeste nejaka jina pozice stoji za rozsireni? At to po par letech nemusim rozsirovat.

MirrorOV
Registrace: 3/2016
Příspěvků: 8
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem více pozic

Na zaciatok si precitaj: https://www.parabola.cz/abc/

Mas dve moznosti, multifocus (dokupis lyzicu, LNB, prepinac, pripadne vymenis celu parabolu za nejaku na multifocus usitu) alebo motor. Nepises, ze ci Quad mas len pre seba, alebo parabolu zdielas, motorove riesenie by malo obmedzenia, takze najvhodnejsie riesenie silhanie.

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem více pozic

A hlavní otázka zní: Na jaké programy se chceš koukat nebo k jakým máš přístup?

Přehledy družic vlevo nahoře......nejdříve čti a pak se ptej! R^

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MirrorOV

Jednoduchá věc,zrušit monoblok koupit 3x solo nějaký lnb+multifokus+diseqC přepínač, na střed dát německou(19,2)Astru a ty 2 pozice našilhat aspoň já to tak mám a vše OK
https://www.parabola.cz/album/foto-817/
sekce Album: multifokus_13+19.2+23,5+4,8
Popis fotografií:
[1] multifokus_13+19.2+23,5+4,8


Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+28,2°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 332
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

Příjem více pozic

ja by som to riešil cez motor a možeš točiť čo kolvek, GOSAT ma velmi dobru spolupracu s motorom.

Mirod
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

Mirod

LNB Quad Monoblok Inverto asi pro srandu nemá

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

přidej

solo LNB do brejlí,k tomu vhodný disecs,v čechách není problém šilhat na 13° ze 23.5 / 80tce

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem více pozic

Dekuji vam vsem ...tusil sem ze monoblok nebude dobra volba. No jo nechal sem se umluvit prodejcem. Tak ted si hold priplatim.

MirrorOV
Registrace: 3/2016
Příspěvků: 8
Odpověď v diskusním vlákně
 

Příjem více pozic

Tak ako píše "pierrepetr", pozícia 13°E je dosť "silný" satelit, kľudne si tam môžeš iba "prihodiť" to LNB! Sám som mal v minulosti na klasike 80-ke p. pozície 13; 19,2; 23,5 a 28,2°E. S tým, že stred bol na 23,5°E (monoblock). A signál bol v pohode! Teraz už takúto zostavu nevyužívam, už dávnejšie som prešiel na parabolu E-85. ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

Příjem více pozic

Pre úchyt LNB som použil toto:

https://satelity.ellano.sk/multifeed-1-3-univerzalny-kovovy_34071.html

https://satelity.ellano.sk/univerzalny-multifeed-1-2_1213.html
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

kedysi

Kedysi som sa tiež takto rozhovoal a rozhodol som sa pre motorček. Každá varianta má aj výhody, aj nevýhody. Mne motorček vyhovuje.

Panasonic TX-P42G30E, HD Box FS-9105 Plus, motorček, Skylink SK, DVB-T SK, DVB-T CZ.

uri
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 580
Odpověď v diskusním vlákně
 

MirrorOV

Zapněte si soukromé zprávy a písněte mi kontakt na sebe, máte-li zájem. Z demontáží mám v Ostravě plno funkčního materiálu vyloženě za pár korun. Můžete si napsat co potřebujete.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 001
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

Vždy musíme vědět, co chceme a teprve

pak nedat pokoj, dokud to nedosáhneme.
1. Stanov cíl, naprosto konkrétně a přesně, které jazyky, jaký druh televizních pořadů (hudební, sportovní, zpravodajské, filmové, vzdělávací, reklamní, erotické).
2. Zvol prostředky, jak cíle dosáhnout.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Příjem více pozic

Prvotní nadšení brzy vyprchá .... kdysi jsem měl čtyři LNB, pak jsem si pořídil motor a koukal na kdeco .... teď koukám už jen na něco ze Skylinku, na 19,2° na Eisenbahn Romantic a na 13°na Supertenis ..... a sem tam si protočím, co je kde nového .... ale když už, tak ten motor je lepší :(

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tondach

tvoj prispevok je velmi, velmi subjektivny. pretoze napr. u mna je zrejme prvotne nadsenie akesi dlhe. trva dlhsie ako 28rokov. preto podla mna je optimalne mat na stale orbitalne pozicie ktore sledujem, fix paraboly s lnb a diseqc + na motore tzv prieskumnu parabolu, ktora sluzi na aktualne vyhladanie novych tv stanic, ktore po akejsi analytickej uvahe nasledne si niektore montujem fix cez diseqc. jednoducho je to vec priorit a absolutne sa neda napisat ktora varianta prijmu je lepsia. pretoze IPTV ma do toho v nedalekej buducnosti tiez co povedat a potom babo rad...JEDNODUCHO KAZDY CLOVEK, MOZE MAT INE PRIORITY prijmu tv vysielania.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tondach

Súhlasím z názorom "bohus31", pretože človek nikdy nevie, že ako sa vyvinú všetky platformy TV vysielania v budúcnosti.
A čo sa týka mňa, okrem p. E-85 na ktorej mám v súčastnosti 8 ks LNB používam aj ďalšiu 120-ku p. z motorom. Takže na výber je toho habadej... ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

No a já zase souhlasím spíše s Tondachem, protože jsem prošel podobným vývojem a asi nejsem tak zapálený fanda. Kromĕ toho jsem přesvědčen o tom, že satelitní televize nemá do budoucna moc růžové vyhlídky. To už je holt ten subjektivní pohled... ;)

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

podstata

veci spociva v zodpovedani si zakladnej a postacujucej podmienky prijmu druzicovej tv.
1. vacsinou len sledujem druzicovu tv ako jej fanusik
2. vacsinou sa zaujimam o technicku stranku sat tv, sledovanie tv je sekundarny faktor.
tieto dve zakladne kategorie fanusikov sat prijmu, budu vzdy v akomsi nazorovom protiklade. kazdy nech si sam zodpovie, do ktorej kategorie by sam seba zaradil...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

LNB Quad Monoblok Inverto

je možno dát i na motor a ty 3 TV mám na háku,tak jste to mysleli pánové???

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Takto to zrejme aj podaktorí mysleli! ;)
Ale ako som už spomenul, u mňa jedna fixná p., pre spokojnosť rodiny a druhá ako "hračka" pre sat nadšenca! :))

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohuš31 a mimiriboy

...a vaše názory snad nejsou subjektivní? To vám tak vadí moje zkušenosti, že časem veškeré nadšení vyprchá? Stejně, jako kdysi s videokazetami, kdy jsem natáčel kdeco a teď mám dva kufry videokazet k ničemu, stejně tak jako jsem o něco málo později vypaloval dívídíčka teď jich mám plnou almaru? Nikomu přece nic nevnucuji .... tak se chalani uklidněte!

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tondach

pochopitelne, kazdy nazor jednotlivca je subjektivny. uplne v pohode a klude niesom si vsak isty tvojim nazorom, ak tvojou zalubou je technicka stranka prijmu sat tv. pretoze len porovnanim roznych orbitalnych pozicii odlisnym sposobom prijmu vies technicku stranku akychsi tv stanic na orbite analyzovat.
na druhej strane tvoja skusenost, ako bezneho uzivatela a divaka sat tv je uplne normalna a logicka. ved prave preto som napisal prispevok vyssie, ktory uplne jednoducho a detailne deli sat fandov na dve skupiny, ktore su povacsinou v akomsi nazorovom protiklade. to vsak neznamena ze mi nieco alebo niekto vadi. naopak, diskusia moze byt aj o podstate veci druzicovej televizie. vsak ano. len dodam ze moje nadsenie prijmu sat tv, akosi po 28rokoch nevyprchalo. pretoze na celom orbite nieje dna ani hodiny, keby sa nieco nedialo minimalne po technickej stranke. tiez si vsak skutocne na orbite najdem akusi tv stanicu, ktoru obcas aj pozorne sledujem ako tv divak.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tondach

;)
No, neber to z mojej strany, ako nejaké výčitky voči tebe! Určite - teda aspoň ja (vravím teraz za seba) som to nemyslel v zlom. Iba som spomenul možné riešenie, ktoré praktizujú určite viacerí, nie iba ja! ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tondach

A čo sa toho "nadšenia" týka, tak v tom máš určite kus pravdy, napr. teraz mám (zatiaľ) na tej E-85 8ks LNB, ale v budúcnosti to určite plánujem trochu upraviť, čiže v praxi u mňa to bude zrejme vyzerať tak, že tých LNB tam nebude 8, ale iba 7, alebo 6ks.
Ale zas z druhej stránky pohľadu u mňa to nadšenie až tak "rapídne" neopadlo, čiže tak ako píše "bohus31", aj po rokoch, ma to tiež občas "chytí" a "brouzdám" po orbite - iba tak, niekedy zo zvedavosti, inokedy na základe vzniku nových programov atď... Pretože už od mojej mladosti som bol fandom jak rozhlasového, tak televízneho vysielania a toto ma zrejme už nikdy neprestane baviť! ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

kedy zmeníš ten svoj boľševický podpis.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tondach

Aj mne to nadsenie vyprchalo , ako roky pribudali. Teraz pozeram len zopar programov a viac radsej cestujem.Aj teraz som v Prahe,kde som si bol pozriet vystavenu korunu Karla IV.

Dreambox DM 900 UHD 4K Triple tuner 1x DUAL DVB-S2X- 1x DVB-C/T2 - Dreambox DM 7020 HD - od legendárnej nemeckej firmy - Image OpenPLi & OpenATV - 6 x LNB Inverto Black Ultra - TV OLED LG 55B7V

Naaalim
Registrace: 3/2016
Příspěvků: 1 177
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra