Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 - obsah

Multiplex B Rakousko překlopený do DVB-T2
K37 Horní Rakousko vysílač Lichtenberg.
Programový obsah se bude ještě měnit.

https://www.parabola.cz/album/foto-806/
https://www.parabola.cz/album/foto-807/
https://www.parabola.cz/album/foto-808/
https://www.parabola.cz/album/foto-809/
sekce Album: Ochranný interval nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) - Impulsní odezvasekce Album: Digitální modulace 64QAM nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) - Konstelační diagram.sekce Album: Programový obsah nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) Přechodový stav.sekce Album: Programový obsah nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) Přechodový stav.
Popis fotografií:
[1] Ochranný interval nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) - Impulsní odezva
[2] Digitální modulace 64QAM nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) - Konstelační diagram.
[3] Programový obsah nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) Přechodový stav.
[4] Programový obsah nedávno překlopeného rakouského multiplexu B do standardu DVB-T2 - vysílač Lichtenberg(Horní Rakousko/Linec) Přechodový stav.


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

Je zajímavé, že na takto podstatnou informaci není žádná reakce. Nejspíše to přijde, až takto překlopí Jauerling a Kahlenberg. Nebo že by pozemní rakouské vysílání už nikdo u nás nesledoval a přechod do T/2 a kódu je všem ukradený? Nevíte, jestli se přechod týká i vídeňského kanálu 41?

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

Je zajimavy, ze v Rakousku to jde udelat s kodekem H.264/AVC. Asi vedi co delaji. Zrejme je to i kvůli dostupnosti televizoru a STB s T2 tunerem s kodekem H.264/AVC na trhu. U nas se jde s novejsim trendem. Presto si myslim ze dostupnost TV a STB s tunerem T2 a kodekem H.264/AVC u nas je také nezanedbatelna a je jich pomerne dost na trhu. Myslim, ze ten kodek H.265/HEVC mohl byt u nas nasazen az s UHD vysilanim.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 863
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Musím jenom souhlasit.

mibo1949
Registrace: 1/2013
Příspěvků: 236
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

kde bereš ten optimismus, že u nás bude UHD?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 029
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

Kdyby v Rakousku zacinali s DVB-T2 dnes a ne pred 3 roky, kdovi co by zvolili.

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

Zdravím všechny.
Omare 3,ty reakce zřejmě opravdu nastanou až po překlopení těch dvou hlavních vysílačů,které nejvíce "svítí" do jižní poloviny republiky.Já sám také chytám oba muxy z Kahlenbergu (K24 a K34).Pokud vím,tak sledovanost rakouských programů v DVB-T je stále vysoká,ale začneme vždy reagovat až nás začne tlačit bota.T2-H264 přijímač mám,ale pokud to zakódují,bude to stejně v háji.Zdraví J.Z.

Televizor 4K Finlux 43-FUB-8061.DVB-T/T2.Všechny muxy CZ Kojál,Brno Hády a Brno Barvičova.4 muxy SK Velká Javorina.3 programy ORF Vídeň.SAT FTA 13-19,2-23,5-28,2 st.E.Parabola Emme Esse FE 80cm.DVB-T/T2 anténa 2x velké husté plzeňské síto s příd.prvky.

zavřel
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 132
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

Signál z Lichtenbergu pokrývá v současnosti cca šestinu rozlohy Jihočeského kraje včetně jihočeské metropole Českých Budějovic.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

lebo u nas sme vzdy papezskejsi ako papez,len EPG nevieme ale keby bol kodek H555 tak urcite budeme ludi nutit do toho, lebo u nas sa viac zaraba ako v rakusku .... Rv Rv Rv

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

To bych neřekl, Rakušáci překlápějí dnes, tak si zvolili H264. K def. překlopení do T2 u nás dojde až za 4 roky, takže volba H265 je podle mého názoru zcela na místě. H265 už bude za 4 roky standart a dnešní diskuzi pokryje prach. Byl bych nerad, kdybychom dopadli tak jako dnes v DVB-T (u nás MPEG2 - vs. MPEG4 v Polsku)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 327
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zavřel

Já si zase myslím, že sledovanost rakouského vysílání už není co bývalo v 70. a 80. letech minulého století, kdy jsme tam viděli věci, které u nás nebyly možné. Nyní se dívám zcela výjimečně, na satelitu najdu nesrovnatelně více zajímavějších programů. STB s h.264 mám asi 3 roky, TV s h.265 rok a půl, ale co je to technologicky platné, když bez karty je to všechno nanic.
Já mám dostatečný signál jak z Jauerlingu, tak Kahlenbergu, tak uvidím, kdo přijde na řadu jako první. Poté už nám budou jejich multiplexy pouze zahušťovat pásmo bez užitku. Když to sečtu, tak mám z 1 antény 10 silných rakouských multiplexů, které budou nanic.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

podporuji stanovisko lance,

nám přece přijímače s H.265 nebudou bránit příjmu H.264 z Rakouska, nové sety budou umět obojí. Jsme potomci husitů, tedy "pod obojí".

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multiplex B Rakousko překlopen do DVB-T2 -...

Co to ludom pomoze ked to bude kodovane a ..........spoplatnene? Radost z noveho kodeku?

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

SIMPLITV PRO CI MODUL

Nemáte někdo alespoň z doslechu kolik programů dokáže ten jejich modul rozkódovat najednou? Očekával bych alespoň 2. Sledování plus nahrávání.
http://www.estro.at/produkte/DVB-T2-Umruestung/SimpliTVProCI.php

Dolinak
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 170
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dolinak

čítaj, hneď na vedľajšej karte je napísané "maximal 8 DVB Services werden zeitgleich entschlüsselt" ale aj "keine Smartcard durch Irdeto cloaked System notwendig" takže predpokladám inú registračnú tortúru ako by to bolo v prípade karty/CAM pre občana (Rakúska).

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

to mmc

Díky za info.
Já ten odkaz vybral náhodně, spíš jako ilustrační obrázek.
Proto jsem to ani nestudoval.
Mám objednaný transmodulátor, tak snad se dostanu k nějakým testům.

Dolinak
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 170
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dolinak

Par zkušeností se SimpliTV mám, tak se pak ozvi jak bude chodit ten transmodulátor T2/T. :)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra