Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

pro redakci

zdravim nechteli byste vytvorit na servru odkaz na dx prijem druzic ze by dxeri treba prispivali infem svymi ulovky treba kdyby se to chytlo bylo by to zajimave a inspirujici....takovy blby dotaz

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:warteam83

Dobry napad. :lookaround: Vice o satelitnim prijmu a mene o vysilacich pravech na PL a La liga.

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

ja mozem len suhlasit, s tym sportom to tu naozaj prehanate :))

Gibertini 125cm na polarmounte (30W - 50E) + IBU LNB, SuperJack 18" HARL 3618+, pozicioner Amiko GBOX V2000, Vu+ Solo2, Open BlackHole image.

seattle
Registrace: 11/2013
Příspěvků: 500
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

Forum o DX prijmu, zajimavych signalech a feedech bych taky uvital R^

Praha | 1m Gib 55W-58E | TBS6925 & TBS5926 | Spektrak + wideband SDR

r00t
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 178
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

Nevím,proč zakládáš téma "pro redakci",když ji můžeš přímo napsat..... Rv

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

napad

je to dobry a mozno iba suhlasit. namiesto diskusneho fora warteam83, radsej posli navrh MAILOM na schvalenie redakcii R^

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:Kamil_k4

K tematu se muze vyjadrit vice priznivcu sat. prijmu. Toto tema je zde vice na miste nez la liga,nemyslis? Jinak fotbal mam rad, ale vse s mirou.

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dx-Rx

Šup na google play s aplikcí pro androi Rx-Dx máte přehled o celé zeměguli a kdo má licens může i komunikovat po světě R^ R^

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 503
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

Omluva ze to uvadim zde uz sem jim napsal tez dekuji za podporu a zajem

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

DX sekcia

Ja som sa pokusal ozivit DX sekciu na inom fore, bohuzial vlastnik fora pre to vela neurobil. Spolu s Enosatom sme sa pokusili urobit co sme mohli, ale ked nie je ochota, je nadsenie k nicomu.

Osobne mam vsetko na spustenie sekcie nachystane a zaslem to na omrknutie i redakcii.
Bude to vsak chciet zo strany redakcie ozaj zasah a ochotu, pretoze napriklad uz taky upload a rozlisenie fotiek je tu dost mizerny.
Forum by mohlo ostat ako je, lebo je to o diskuii a otazkach.
DX sekcia by vsak mala byt prezentaciou toho naj a ak by redakcia suhlasila s tym ako to mam navrhnute, idem do toho.
Navrh videli Peon, Enosat a Marval a nemali k tomu nejake vyhrady, tak uvidim co na to povedia tam hore ;).

Ak nie, pojdeme o dom dalej.

sato

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sato

Tiež podporujem tvoj návrh a o.i.spomínaných pánov poznám z iných web ako odborníkov so snahou pomôcť. R^

Dreambox DM 900 UHD 4K Triple tuner 1x DUAL DVB-S2X- 1x DVB-C/T2 - Dreambox DM 7020 HD - od legendárnej nemeckej firmy - Image OpenPLi & OpenATV - 6 x LNB Inverto Black Ultra - TV OLED LG 55B7V

Naaalim
Registrace: 3/2016
Příspěvků: 1 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sato

...mozno prave preto, lebo sat DX-prijem je zalezitost par desiatok nadsencov v CZ a SK.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

to: bohus31

"..mozno prave preto, lebo sat DX-prijem je zalezitost par desiatok nadsencov v CZ a SK"

Ak myslis, ze to cele padlo iba kvoli tomu, ze je nas hrstka, tak sa mylis. Paldo to kvoli tomu, ze majitel webu mal o to zaujem, ale neurobil absolutne nic pre to, aby sa to aj sprevadzkovalo. Ked sa jednoducho nedaju pridavat podsekcie, mame blokovane vyssie adminovske prava a fotky miznu.... a nedaju sa ani nahodit na web (nie externe kde to po case zmizne), tak mna a Ena presla chut. Stravil som nad tym zopar hodin, kedze v podobe ako to je by to bolo ozaj super mat!

Inak napriklad aj clanok o prijme Chinasatu 9 @ 92.2E, ktory sme uverejnili na parabola.cz sa rozsiril na kade ake satelitne servery apisali si o tom mnohi sat fandovia.

Inak osobne som pisal na mnohe zahranicne servery, kedze s cudzim jazykom nemam problem, avsak stel mi tu chyba akesi to vlastenectvo. Je iba smutne, ze sat fandovia maju nemecke, polske, rumunske, chorvatske ci anglicke forum a mi tu mame iba "Diskusiu".

Ozaj by to chcelo sekciu, kde sa info zachovava a fanda si v tom moze klikat bez toho, aby stravil hodiny nad "Vyhladavanim".

mail prave odisiel do redakcie aj s "testovacim" suborom. Robil som to este pocas leta minuleho roku, tak zopar veci by chcelo updatovat, avsak ziadna velka praca....

Dokonca mam zopar emailov od Alexander Deryugin zo
satbeams,ktory suhlasil s uverejnenim mapiek pokrytia pokial sa dodrzia jeho podmienky. Co som inak splnil, takze som to mohol robit po svojom.

Inak hoci je nas malo, prave to malo robi to, ze sme v tom co robime naj! A presne o tom by mala byt aj ta sekcia!
A mozno potom, ked to bude pribudnu i novacikovia, ktori v tom najdu nieco svojho a budu nasledovat. Predsa len kazdy starneme. tak ako ja som vyrastal na clankoch o C band prijme Dr Mazalka, tak snad i mladsi budu s oblubou citat co napisal marval, Enosat, Peon a mnohi dalsi.
Mne sa napriklad paci zanietenost Dana z Vranova nad Toplou. Viem kamo, dlhujem ti 1 mail, ale pracujem nad niecim a prave o tom si mi pisal. Inak ked uz budem na "furt" doma, tak budem rad ked sa zastavis nielen na pokec ;)!
Prave jeho ci marvalov album su skvele....ale mimo dosahu oci bezneho sat fandu. vsetko to je najma o nadseni a najma chceni sa podelit o to svoje "know-how".

Tolko odo mna.

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

test verzia

Inak aby som nehovoril iba tak do vetra a videli ste nad cim som makal v lete minuleho roku. To aby ste mohli i vy dat pripomienky...

http://uloz.to/xSBnWxNM/test-pre-parabola-cz-zip

Na material si nevyhradzujem autorske prava ako poniektori vedci.... iba podotykam, ze som to pisal a daval dokopy ja.

Je to vsak a stale bola skusobna verzia, ktora sa uz bohuzial "vypilovania" nedockala.
No ale co nebolo, moze este byt.

Aj Bielorusky prezident Lukasenko pri spusteni systemu Belintersat 1 povedal, ze ak bude zaujem a spolocnost dokaze dobre predat kapacitu druzice, nebude mat nic proti dat zelenu druziciam Belintersat 2 a Belintersat 3, kedze toto je uz 22 storocie a vedecko technicky pokrok musi nasledovat!
tak i my budeme stale prikyvovat nasim platformam hoci tam hore je toho zaujimaveho kopa na kope?

Inak Bielorusi maju svoj system plne funkcni....zatial co druzica Ukrajiny pod nazvom Lybid 1 @ 48E zatial nebola ani dopravena do kozmodromu a hnije kdesi v sklade...
Pritom sa o nom hovorilo uz roky.

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:sato

R^ Naprosto vystizne....pred 10 ci 12 roky to zde take vypadalo jinak.....

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

Rx-Dx - play.google nenajde nič zmysluplné

VU+ Zero 4K, iNEOS ZX4, C-Tech 4100 Plus, Openbox SX4 HD, GTMedia V8 UHD, 2x Gibertini OP 100 (motor+36°E), PF no name 140 cm (27,5°W), 3x off-set 75/80/125 cm - 23,5°E/1°W/30°W

bmilan
Registrace: 5/2004
Příspěvků: 1 323
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro redakci

Sato - moc pěkná práce, klobouk dolů. Co se týká konkurenčního fóra, čekal jsem zda se to tam rozjede, byl jsem připraven tam i něčím maličkým přispět, ale jak píšeš, vše usnulo.....škoda. Víš, že dostavuju PF340, už se na to těším jako malej kluk,brzdí mě jen peníze,ale už to brzy bude, tak budu rád, když bude místo, kde se budu moci podělit o poznatky.Přeji všem dx-erom hodně zdaru !

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

I tech par nadsencov dokaze vyzdvihnou tenhle server do stavu kde byl davno kus ke kusu a vyrobek sestaven preji si moc ozivit tohle tema udelam vse co zmuzu s tou redakci kolikrat sem tam volal a normalni admini tak uvidime co odpovi ci jim tam brnknu po vikendu hlavne chce to podporu dival sem se na ostatnich forech a sbiral infa kdo tam je a neni tak proto bych si pral at to vznikne a necist jednu vec dokola a pak se to prezene do hadek pomluv a banu a neresit jednu vec dokola

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

To je jak top temata nova hd nejde in tv kdo ma lepsi hd jestli freesat ci digi atd toje jak ve skolce ostresni obraz po vimene lnb hihi ale jinak normalka taky nejsem ideal stema chybama ve psani ....ale beru to

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

to sato

Opravdu skvela prace!!!

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sato

..ok. ak sat DX je okrajova zalezitost sat DTH prijmu este neznamena, ze to nebude SCHVALENE. bol by som cely happy ak by navrh presiel. avsak vyssie rozlisenie foto, upgrade, sat beams, ine admin vyssie kompetencie a dalsie nemenovane zalezitosti okolo NOVEJ SEKCIE tejto web site, to nieje podla mna len tak jednoduche v praxi realizovat bez mozno dalsich inych vydajov.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

to DX SATO

Oceňuju dobrou myšlenku, bylo by to významné vylepšení tohoto fora. Bohužel poslední měsíce se vše točí kolem nesmyslných vysílacích práv a urážení osob navzájem. Ti co se skutečně zajímají o SAT příjem ve smyslu zlepšování techniky a DX příjmu toto forum bohužel sledují pasivně.Provozovateli stránek držím palce ať se dobrá věc podaří. Určitě by nové téma přitáhlo spoustu začínajících DX amatérů.Rádi jim předáme své zkušenosti...

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: pro redakci

Pekne se nam rozjizdi tohle tema snad nas pochopi i ti s vyssi moci na tomto servru a drzim tez palce at se pokusi nam vyhovet sice ja se radim mezi zacinajici mlade blazny do techto veci od malych talirku po vetsi nekteri znami ze su blazen proc kupuju ci davam vetsi a vetsi ale tezko jim dokazu vysvetlit ze mi nestaci 80na na skylink jak u nich kouzlo je udelat si neco sam pak nastavit a zkouset dokud se neobjevy signal i kdyz mam zmrzle prsty v zimne....a zajima me to kdyz uz taci blazni jsou a dokazi dx prijem vzdalenych druzic i kdyby jen chvilkovy jsou ochotni zainvestovat nevratne ale jeto jejich konicek a srdcovka....

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

@warteam83

moja malickost sa radi akosi vekom, medzi starych sat blaznov. so sat prijmom som zacinal s parabolou pf 180cm v roku 1988 /receiver v galerii/, pretoze s mensou parabolou vtedy som mohol tazko uspiet. za 28rokov sat praxe som nazbieral akusi mnozinu poznatkov o sat tv. jednoducho dnes je taka doba, ze ak mozem poradit a dat inym adeptom sat DTH a DX-prijmu svoje skusenosti, akosi vyjdem na posmech ako stara struktura...tiez vsak drzim palce a mozno sekcia DX bude.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

DX sekcia

To: bohus31
To vyssie rozlisenie foto by snad nebol pre redakciu snad az taky technicky problem a navyse by to bol taky upgrade i do buducna. My sme museli ist z analogu na DVB-S, teraz na DVB-S2 a onedlho mozno na DVB-S2X. Jednoducho technologicky vyvoj a poziadavky "zakaznikov".R^
Inak tento navrh uz pred casom napisal vo svojom prispevku kolega Peon, ktory tu nahodil skeny, avsak aj tak to nakoniec dal na externy server, kedze sa tie uploadovane tuna nedali poriadne "preskumat".
Tie ostatne veci som opisal kvoli tomu, ze nam majitel fora povedal, ze ma zaujem, ale na vytvaranie nema cas a ak to chceme, tak si to musime urobit sami...
Bohuzial, tie editovacie prava co nam dal, nestacili a on to za tu dobu akosi nepochopil.
Tuto sa redakcia denne stara o skvelu graficku upravu a admin dohliada na to, aby tu nebol este vacsi zmatok. Osobne by som ani nepozadoval nieco menit a ani nemam v umysle ist inou cestou. Vsetko funguje ako ma, tak naco menit rozbehnute, no nie?
Inak ten test subor s druzicami nie je dokonceny, kedze som najprv robil saty, ktore boli najzaujimavejsie. V tom worde to vyzera dobre (ma to byt predloha co a ako), ale ked by sa to dalo do grafickej podoby web stranky, tak to bude este lepsie.
Nieco na sposob satclub.pl, ale vylepsene a najma dbat na poriadok,kedze tam kde kade uz maju neusporiadane veci. Inak satclub.pl sa mi zo vsetkych webov paci asi najviac, kedze info je podane tak fandovsky, grafika je slusna a je to tam i najviac logicky usporiadane.
Napriklad na inom nemeckom servi (satellitescommunity.de) pre DXing je sice info hned ked sa nieco suchne, ale to rozdelenie mi uz pripada brutalne. Je to uz ako na tich etiketach od potravin - bielkoviny, cukry, tuky a ostatny sajrajt.

Podla mna by napriklad iba stacilo dat nazov DX prijem medzi "meniny a domcek s Parabola.cz", kde by to nezavadzalo a netrebalo by to hladat. Potom uz by to bola samotna sekcia.

taktiez tich 2500 znakov je akosi primalo. Ani nemozem dopisat na raz to, co chcem :(.

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

DX sekcia

Cize pokracujem:

Este jedna vec co by som chcel podotknut. Kazdy web zije z reklamy a tym, ze ma viac navstev sa i jeho cena zvysi. Preto akosi nechapem a nepochopil som i postoj na tom inom fore. Ma to byt totiz v zaujme prevadzkovatela webu urobit jeho stranky atraktivnejsie a tak zvysit svoju prestiz.
Aj na parabola.cz su sponzori a reklama a tak by to malo byt aj v ich zaujmu dat prilezitost a rozvinut aktivity tohto servera. Tak ako kazdy sat fanda i mne ta technika ide z vlastnej kapsi a vrati sa don spat 0 Eur nehladiac na to, co by som kde napisal. To plati o kazdom z nas, chlapi.
Avsak ak by som to prirovnal ku kozmickemu programu, tak nemusim byt ten, co skace po povrchu mesiaca. Velku radost mi urobi aj to, ze som v tom riadacom stredisku, ktore pomohlo k tym prvym krokom a stara sa o napredovanie vpred. R^

http://s26.postimg.org/b06160nfd/P1130135.jpg

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 183
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra