Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v Praze?

Mám možnost koupit kombinované lnb na c a ku pásmo pro offset parabolu, Intelsat 11 se mi zdá jako jediná atraktivní družice v c-pásmu (na východ nemám moc výhled). Údajně by měla stačit v Praze 110 cm parabola, má s touto družicí někdo nějaké zkušenosti?

Openbox SX6, Octagon SF 4008, anténa 120 cm, motor 53E-30W

hejta
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 73
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pokud jsem našel relevantní informace,

tak z této družice je v C pásmu pokryta pouze Amerika. A vzhledem k tomu, že výstupní výkon transpondérů v tomto pásmu je pouze 34W, pak to asi bude chtít parabolu poněkud větší. Ale můžu se mýlit samozřejmě.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

re:Pokud jsem našel relevantní informace,

No já jsem právě naopak viděl mapku, kde je nad Ukrajinou anténa 90-ka a na západě Německa 110-ka. Navíc na lyngsatu píšou pokrytí Amerika a Evropa, flysat tuhle družici vůbec v seznamu nemá, tak nevim....

Openbox SX6, Octagon SF 4008, anténa 120 cm, motor 53E-30W

hejta
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

http://www.satbeams.com/footprints?norad=32253

Podla tohoto potrebujes na Intelsat 11 minimalne v prahe 190cm na intelsate 9 america/europa beam tam je len 70. Mna by skorej zaujmalo to lnb nemozes sem pridat nejaky odkaz na to lnb alebo poslat na sukromnu spravu?

tondo6
Registrace: 6/2014
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

re: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v Praze

Tak už jsem dohledal, kde jsem tu mapku viděl, bylo to na kingofsatu. Odkazy se sem asi dávat nesmí, ale když se dá do googlu "lnb c ku combo", tak v obrázkách hned druhej a čtvrtej s oranžovým pozadím - přes ně se dá dostat na anglickou stránku, která je prodává.

Openbox SX6, Octagon SF 4008, anténa 120 cm, motor 53E-30W

hejta
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

IS 11 , papierovo je to 190cm,ale realita je inde.
C pásmo sa rozhodne s puklicami prijímať nedá, bol tu inzerát že niekto chce na 43W 3-3,7m anténu.
A nejaké uni LNB rozhodne nie.Takže pod 250cm toho pojde velmi málo.

Ja som túto družicu prijímal, zdalo sa že signál časom akosi slabne.
Teraz vďaka IDIOTOM čo to pásmo pridelili internetovým providerom som na západe bez C pásma a aj po zvyšku orbitu mám výpadky. ;P

Biedne forum, riešia sa tu samé blbosti ,len nie satelitná problematika,v kazdom vlákne sprostosti,hádky a trápne fotky uja ibuprofena. Dokial tu redakcia nezakročí ,o čom pochybujem, tak neprispievam .Dodatok: po čase vidím, že to ide ku dnu, tak Zbohom.

marval450
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 1 463
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

Melo by stacit 180cm s velkym ALE....i kdyz je stejny BEAM pro vse v C pasmu tak tp. jsou ruzne silne, takze jak pise Marval450, s komercnim srotem moc uspechu mit nebudes. :-/

thrasher
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

pretoze

na svk, je tazsi prijem 43W_C-band, kvoli tomu ze sme blizsie k horizontu /vacsi tepelny sum/...
cechy /praha/ je na tom prijmovo vyhodnejsie s pokrytim EIRP 38,5dBW.
https://www.parabola.cz/album/foto-658/
https://www.parabola.cz/album/foto-760/
sekce Album: America/Europa beam_43W_C-bandsekce Album: C-band_EIRP_priemer anteny
Popis fotografií:
[1] America/Europa beam_43W_C-band
[2] C-band_EIRP_priemer anteny


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

díky za reakce

Sem si to hned myslel, že to s těma číslama na kingofsatu bude nějaká blbost. O velké parabole kolem 2 metrů s motorem už nějakou dobu uvažuju, ale nemužu najít v okolí žádného prodejce, co se tomuhle věnuje. Kdyby někdo věděl o firmě z Prahy a okolí, co by byla schopná přijet, skouknout to, vybrat nejvhodnější umístění, namontovat a nastavit to, napište mi kdyžtak PM.

Openbox SX6, Octagon SF 4008, anténa 120 cm, motor 53E-30W

hejta
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

S tvými otázkami nevypadáš na investora několika desítek tisíc do instalace aspon dvoumetrové paraboly na C-pásmo(možná by jsi mohl začít se starou Kovosatkou,která byla kdesi na aukru a tuším,že byla z Prahy)........ :laughing:

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

pro DVB-S tp. (CNN, playboy, discovery sd) staci 2.4m, pro DVB-S2 minimalne 3m - to jen tipuju, vzhledem k tomu, ze na 2.4m nechodi v DVB-S2/8PSK vubec nic

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Kamil_k4

No moje otázky právě směřují k tomu, jestli má vůbec taková investice smysl. Protože abych proti současný 110-ce na motoru pak chytil o pár arabáků a africkejch kazatelů navíc, to se na to mužu.... (Pamatuju, že jsem kdysi chytal kolem 40W v ku pár programů s mexickou dechovkou, ta byla celkem zábavná)

Openbox SX6, Octagon SF 4008, anténa 120 cm, motor 53E-30W

hejta
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

:laughing: Zeptám se jinak.....a na co,že se chceš vlastně koukat...?Na mexickou dechovku...za 20.000 a více tisíc Kč.Co bylo kdysi před léty,dnes už neplatí a o C-bandu vůbec. Rv

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

43W příjem

Morava,vše(free) jede ok na 310 mesh.Teletica je nejsilnější,cca 11dB.LNBF kombinované nekupovat,testoval jsem asi 3 verze,nepoužitelné.

kamter
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hejta

Ano, Bandamax, to byl super program :) Ještě mám pár klipů schovaných, něco takového se u nás nevidí :laughing:

fikus
Registrace: 11/2004
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

re:43W příjem

No jo Bandamax, sem už zapoměl jak se to jmenovalo. To když jsem pustil návštěvě, to lidi celkem zírali.
Jinak, baví mě exotická hudba, dřív jsem sledoval MCM Tropical, dnes koukám klidně i na Turkmen Owazy nebo Turkish Music Box. Sport, nové filmy či seriály mě moc nezajímají. Dobrý je Telemotor ze 70. let na Auto Moto Sport, sledoval jsem staré díly Doctora Who a Wonder Woman na Horror Channelu. A konkrétně včera jsem přepínal mezi arménskou a azerbajdžánskou televizí, jak si stojej v Karabachu.

Jsem už celkem pamětník, začínal jsem s Amstradem SRX 200 někdy koncem roku 1991, první motor - Kovosat jsem pořídil, když začala vysílat Viva na 13E.

Openbox SX6, Octagon SF 4008, anténa 120 cm, motor 53E-30W

hejta
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

kamter

Dik za potvrzeni, SCPC kanaly jedou dobre, (S2 pri 5/6) je problem. Mas uspech na 3826H?

thrasher
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hejta

To jsme začínali stejně a se stejnou výbavou. Původní Kovosatku mám dodnes, je v podstatě nezničitelná. Měním akorát přijímače a samozřejmě přírubové LNB. Když se lidi diví, že jim nějaká družice nebo TP kostkuje na nějakých ušmudlaných 60 nebo 70, tak se jen směji. Pořádnej lavor je základ.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

thrasher

3826 H bez problémů ,na této pozici se otestuje dobré zařízení na těch Prime boxech 4149 V,Morava asi 6,5dB,ale stabilní,nic nekolísá,tak jako je tomu na pozici 58W,tam je signál nestabilní,kolísá,ale jede to.

kamter
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

"""Pořádnej lavor je základ.""
hlavně za větru a jako lapač sněhu super

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

Vítr není problém, když je dobře uchycená. Za těch 25 let se nikdy nehla. 120 není žádný rozměr. Kotvil jsem i 8m parabolu, ale to už fakt pro běžné použití není.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

on už je rozdíl 60tka a 80tka ve větru,60tka stále kouká,80tka výpadky,uchycení stejné,místo příjmu stejné,kvalita parabol stejná,odpor větru neochčiješ

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Intelsat 11 (43W), jak velkou parabolu v P...

Stále nerozumím. Mám paraboly 120, 95, 85 a 75 a nikdy se mi žádná ve větru nepohnula.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar3

nejde o pohnutí,jistě máš dotáhlý matice,jde o o pohyb plechu a výpadky,jako třepetalka

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

tuha

zelezna parabola, NEMA problem s tzv "pohybom plechu", narozdiel od paraboly hlinikovej...na druhej strane zelezo mi po case KORODUJE, s cim hlinik problem nema. no vyber si!

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

železo

koroduje, to je pravda, ale hlavnĕ rezaví!

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra