Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

parabolická antena Multytten-4 družice-technisat

mám dotaz:přechod na programy v HD mám sníženou kvalitu obrazu výpadky aj.musím kupovat novou? dík za pomoc

lerak211
Registrace: 11/2015
Příspěvků: 1
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Sorry, kámo, ale tatarštině nerozumím.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 176
Odpověď v diskusním vlákně
 

musíš!!!

:((( :((( :(((

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Neblázni, za 3,5 kolíku pořídíš luxusní 85cm parabolu s držákem na 4 lnb a ještě ti 1000 zbude

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 920
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

to má tu speciální parabolu s tím 4 pozivocým lnb :D akorad ona ta parabola je docela malá, nevím zda by to fungovalo s větší, určitě by byl lepší multifokus na takové 90ce :)

Qquiderr
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 1 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Ze kupujes srot tak se nediv hod tam e 85 a mas po problemech

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Blazni se eaduji das technisat....spis srot parabola a recivry pro lidi skyready...

warteam83
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

.... a když k těm 1000, co ti zbudou přidáš 500, tak ti to někdo znalý namontuje.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 920
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Ta 45cm parabola - Multytten byla konstruována v dobách SD signálu a tím je jasno. :))) R^ :)))

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

A určitě bych ji necharakterizoval jako šrot. Holt, časy se mění, Ces má pravdu...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lerak211

http://www.omko.cz/technisat-multytenne-45-bezova-4-satelitni-druzice-1-vystup/

Upozornění: Parabola není vhodná pro příjem HD programů z nabídky Skylink, pro příjem těchto programů na území ČR doporučujeme paraboly od 80 cm!

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Nejde vubec o SD obraz jako takový, ale o příjem resp. kvalitu signalu transponderů s 8PSK modulací. 8PSK modulace totiž potřebuje vyšší odstup S/N než tomu je u modulace QPSK.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

vysvětli odstup S/N pro laiky

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

Než anténu vyhodíš, zkus

ji znova vysměrovat na nejlepší kvalitu signálu. Pokud máš za sucha a jasné oblohy signál dostatečný, pak přemýšlej, zda je možno Technisat Multytenne umístit pod nadkrytí (okraj střechy, pod balkón a podobně). Pokles signálu za deště bude pak výrazně menší.Zkušenosti s touto anténou má nick "sato".

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

bbitom proč to nevysvětlíš sám ? Mám pocit , že tady někde píšeš, že jsi namontoval cca 100 parabol. To musí zřejmě zákaznici skákat radostí, když nevíš ani tohle.
A teď k samotné parabole, kterou shodou okolností také vlastním. Při umístění pod převisem, kde se k ní nedostává déšť funguje při pečlivém nastavení docela solidně i na HD programech. Její obrovská výhoda je právě velikost - pro chaty a různé rekreační objekty ideální stav. Snadno se demontuje, nezabírá příliš místa. Pro vylepšení příjmu HD programů pro ty co se nebojí doporučuji rozdělat část s LNB a lehce posunout a podložit lnb určené pro Astra 23. Pak jsem měl i docela solidní výsledky bez krytí shora.

Dolfino
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

dolfino

jak posunout? dopředu, dozadu, skew... popiš to trochu když už jsi to nakousl...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 328
Odpověď v diskusním vlákně
 

bbitom

Pokud nevíš, hledej na webu, jistě najdeš.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bbitom

příklad ideálního signálu s QPSK modulací - https://www.parabola.cz/album/foto-710/
sekce Album: ASTRA 4A - 11727 H - DVB-S/MPEG-2 FEC 27500 5/6	Viasat BSS NORDIC
Popis fotografií:
[1] ASTRA 4A - 11727 H - DVB-S/MPEG-2 FEC 27500 5/6 Viasat BSS NORDIC


Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Mal som je dva roky v Ríme a keď sa presne nastavila, tak šľapali aj HD stanice. Pri horšom počasí HD stanice vypadávali. Lenže pred dvoma rokmi SkyLink začal meniť parametre na HD programoch (FEC a moduláciu) a začali problémy. Nahradil som ju 80 cm parabolu a je po probléme. Len majiteľ domu ma s tým doteraz problém :-)
Teraz je nainštalovaná na východe Slovenska na záhradnom domčeku. Bolo mi ju ľúto vyhodiť. Na počudovanie šlape veľmi dobre. Vyrovná sa 60 cm parabole. HD idú, ale stačia hustejšie mraky a sú výpadky. Ale to mi tak ani nevadí, lebo sa používa na rádia zo satelitu, ako na sledovanie TV.

4K Box HD61; parabola 80 cm; Twin monoblock 4.3

Crescenzio
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 355
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Lance pokusím se to tedy trochu popsat. Parabolu jsem měl samozřejmě danou napevno a nastavenou. Rozdělal jsem kryt a lnb pro Astra 23 jsem oddělal,trošku podložil a pokud se nepletu , tak jsem přední část lehce zvedl nahoru. Před pevnou fixací jsem na podložení použil obyčejnou plastelínu, pak jsme samozřejmě nahradil něčím pevným. Bohužel nefotil jsem. Momentálně se do ni nepodívám, je složená a zazimovaná, další pokusy na jaře.

Dolfino
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

Tato parabolická anténa byla určená pro Německo v době SD programů.Že ji někdo dováží nebo dovážel k nám to je věc jiná.A že na ni dnes nejede skoro nic krom SD v němčině??? Asi tak.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

8PSK - odstup S/N ?

-8PSK (8-stavová fázová modulace v technologii EDGE )?

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Nemám PM, tak to zkusím dát sem:
Přemýšlím nad 23,5E - 19,2E - 16E - 13E - 1W, neplánuješ testnout něco takového https://www.parabola.cz/clanky/3205/prijem-satelitnich-pozic-23-5e-a-1w-s-jednou-parabolou/ s ohledem na stávající podmínky - DVB-S2 8PSK?

Choronzon
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: parabolická antena Multytten-4 družice-tec...

A nemáte někdo zkušenosti s tímto? Moc jsem toho o tom nenašel...
http://www.mascom.cz/sat/PDF/SAT_Antena/MASCOM_OP_Multisatellite_prospekt.pdf

Choronzon
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

Choronzon

Pro kombinci 23,5E - 19,2E - 16E - 13E - 1W dnes už jedině T90.
Pokud bys oželel 16e, na hraně by to šlo i s MultiBeam E 85 (ta je na 16e málo) a o něco lépe s MASCOM/TELESYSTEM Multisatellite.
Multisatellite mám doma, montáž je na 60mm trubku (jako T90). Je to pěkný kousek poctivého železa, má asi asi o 8cm větší odraznou plochu než MultiBeam E 85, takže je o poznání ziskovější, ovšem má menší F/D, takže konvertory vycházejí blíž k sobě než na E85 a nemáš šanci tam dostat rozumně 19+16+13 (vzdálenost konvertorů by vycházela asi 3,5cm, takže bys musel bastlit s ůzkými LNB). 16e mi na ní při pokusech jela v ohnisku s normálním LNB celkem OK, ale rezerva už nic moc. Cena nové Multisatekllite je srovnatelná s T90, takže nemá cenu uvažovat o nové. Pokud ji seženeš za dobrou cenu (u nás není příliš běžná) tak je v pohodě pro 23+19+13+5+1W(+4/5w s úzkým LNB). Kdybys o ní uvažoval, mám ji zrovna nevyužitou...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 328
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Uvažuji, že rozšířím/sjednotím vše do jedné paraboly. Nyní mám 2x 23,5-19,2 s quad monobloky (6 účastníků - 2xdvoutuner, 2xjednotuner - dvougenerační RD). Pro možnost výběru CZ/SK providera uvažuji o 23,5E - 16E - 1W a k tomu 19,2E a 13E, vše nejlépe s OCTO, pokud to někam (tedy nejspíš do T90) nacpu.

Choronzon
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 136
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra