Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Napájanie zosilovača DVB-T antény

Doteraz som DVB-T programy prijímal cez anténu Emos ASP - 30 so zosilovačom. Kábel z antény šiel priamo do TV prijímača, napájanie zosilovača cez IEC konektor. Po rekonštrukcii bytu je koaxial z antény vedený cez dve prechodové zásuvky do koncovej. Je napájanie zosilovača možné v tomto riešení koaxiálným káblom s vstupom napätia pre zosilovač v IEC konektore medzi TV prijímačom a zásuvkou pre TV ?

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, TechniSat TechniSat SIR, AB CryptoBox 600, AB CryptoBox 652 HD Combo, AB CryptoBox 752 HD

antonius
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

antonius

tu první zásuvku od antény dej se sat. a přes F-con zapoj napájení zes.u antény R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Napájanie zosilovača DVB-T antény

Zdar,jak pravil Pierre Valdeck :))) ,jak proste ale,jak ucinne.Tech moznosti je neurekom.Pokud chces DVB-T zesilovac napajet primo z vystupu TV (+5V) z koncove zasuvky,musel by jsi vymenit patrne vsechny 3 zasuvky, napr. za IVO UZKD01,UZP01 a UZP03.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

hdpe

pokud má zásuvku,je předpoklad,že ji potřebuje,nebo využívá,nebo pro strejčka příhodu,každopádně adaptér stojí stovku českých R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

adapter

/nabijacku/ zo stareho nefunkcneho mobilu, pouzivam v pohode na napajanie ant. predzosilnovaca...
https://www.parabola.cz/album/foto-592/
sekce Album: Adapter z mobilu_ 220V/5V
Popis fotografií:
[1] Adapter z mobilu_ 220V/5V


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Napájanie zosilovača DVB-T antény

Aby sa diskúsia nezviedla nesprávnym smerom, adaptér aj s napájaným konektorom ICE mi ostal, riešim len napájanie zosilovača. V rekonštruovanej mistnosti budú tri zásuvky (pre strýčka príhodu, syn ešte nevie kde a kude mať umistnený televízor a chce mať najkratšiu vzdialienosť TV - zásuvka). Piere - asi to poriešim podľa teba, ale nerieši to, ak TV bude zapojený na poslednú zásuvku. Aj tak vďaka.

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, TechniSat TechniSat SIR, AB CryptoBox 600, AB CryptoBox 652 HD Combo, AB CryptoBox 752 HD

antonius
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

nespravny

smer moze byt antonius zrovna ten, ze tam pchas zosilnovac zbytocne, ktory moze mat na signal prave opacny ucinok. vsak v RD nemozes mat predsa niejake dlhe koax. vedenie a straty. v mojom pripade poschodovy RD, mi staci ant. PREDZOSILNOVAC utiahnut 4tv slusnym signalom dvb-t cez rozbocovace a ant. zasuvky, zrovna tiez cez sat. stb.... ant. ZOSILNOVAC bol v mojom pripade nanic, pretoze kable cca 40metrov s rozbocovacmi a zasuvkami nemaju taky utlm aby som zapajal zosilnovac.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

antonius

Kdybys to vyřešil daleko rozumněji tak nepotřebuješ ani žádné zásuvky které jsou naprosto k ničemu a mají pouze zbytečný útlum a není vyloučeno že možná ani žádný zesilovač. Nevím proč tohle dekorativní haraburdí na stěnu lidi stále kupují. ;)

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 186
Odpověď v diskusním vlákně
 

antonius

"Piere - asi to poriešim podľa teba, ale nerieši to, ak TV bude zapojený na poslednú zásuvku"

to nemáš pravdu,zes.bude napájen z první od antény,signál bude ve všech zesílený R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Napájanie zosilovača DVB-T antény

Vďaka a dobrú noc pierrepetr.. A Bohušovi či BIDLOVI som na 48, 556 N, 22,086 E, signál mám slabý, v smere od vysielača má vzdialerný súsed stromy, ktoré mu nemôžem vyrúbať, ale nechcel som to rozpisovať. Tu niektorým nestačí jasne napísať v zadaní, treba aj uviesť, čo sme mali na obed.

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, TechniSat TechniSat SIR, AB CryptoBox 600, AB CryptoBox 652 HD Combo, AB CryptoBox 752 HD

antonius
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

antonius

Tím hůř. Máš slabý signál a ještě tam napereš nesmyslné zásuvky. Inu kdo chce kam ... Rv

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 186
Odpověď v diskusním vlákně
 

BIDLO

podle toho to musí případně zesílit,aby nahradil ztráty v koaxu a zásuvkách,v paneláku je i 200 zásuvek a jde to R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

no jasne

antonius. len v zadani potom treba jasne uviest aku mas zostavu a nemylit si ant. PREDZOSILNOVAC so ZOSILNOVACOM dvb-t signalu. pretoze to je podstatny rozdiel v spravani sa tychto zariadeni na slaby ant. signal. do buducna porozmyslaj co napises...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Napájanie zosilovača DVB-T antény

Usmevna diskusia hlavne tato 30.06.2015, 07:06.10.Mam rad ludi co diskutuju k problemu tak vasnivo a pritom dodavatel info neda do placu cele informacie...hlavne ze chcem poradit a neviem k comu :) a este mu budem aj nadavat... ;)

Pravým dôvodom toho, prečo Ťa niekto neznáša a ohovára je to, že my mame niečo, čo ty nikdy mať nebudes,Bohusu.

Born
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Napájanie zosilovača DVB-T antény

Keď sa na to spätne pozerám, tak asi bohus31 i Born trafili klinec po hlavičke, asi som nedal presne informácie, ale posúďte, v samotnej špecifikácie antény Emos ASP - 30, raz sa tam píšeo o predzosilovači, potom o zosilovači, citujem: Typové číslo:

"Osvedčená konštrukcia antény osadená novým typom predzosilňovača, špeciálne vyvinutého pre príjem DVB-T signálu.

Anténa je vhodná do miest vzdialených od vysielača s nízkou úrovňou signálu.

Širokopásmová sieťová anténa s nízkošumovým zosilňovačom 30 dB

Zosilňovač v celokovovom tele obmedzujúce vonkajšie rušenie

GSM filter obmedzujúci rušenie signálom mobilných operátorov
Frekvenčný rozsah: 170 - 860 MHz
Prijímaný uhol horizontálny: 40 ° (pri 500 Mhz)
Prijímaný uhol vertikálny: 30 ° (pri 500 Mhz)
Napájanie: = 12 V/100 mA (napájací zdroj s výhybkou súčasťou balenia)". Mám tú výhodu, že v jednom smere - azimute mám dva vysielače za sebou, Kráľovský Chlmec a Tokaj, k vôli Tokaju treba predzosilovač či zosilovač a prijímajú sa programy aj V aj H polarizáciou bez problémov. Prepáčte 75 ročnému mladíkovi

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, TechniSat TechniSat SIR, AB CryptoBox 600, AB CryptoBox 652 HD Combo, AB CryptoBox 752 HD

antonius
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

mladíku

nic neřeš,zajisti napájení před(zesilovače),pokud bude vše chodit na všech zásuvkách(po hnusném počasí) ,nic neřeš,pokud bude problém,ozvi se a doplníme průběžný zesilovač ,tady se to ďoube do detailů,i když je brod daleko,asi z nudy ,ozvi se každopádně R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Napájanie zosilovača DVB-T antény

Zajtra Vám poviem, ako som to vyriešil. Spomenul som si na kolegu, odborníka na VF elektroniku, roky robil dílera pre DIGI TV, tiež 70 ročný mlsdík, napájanie 12 V pre predzosilovač či zosilovč dá pred prvú, priebežnú zasuvku.Pred rokmi vraj predávali TV+R zásuvky ktoré umožňovali napájanie jednosmerným prúdom. A bude po Ftákoch

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, TechniSat TechniSat SIR, AB CryptoBox 600, AB CryptoBox 652 HD Combo, AB CryptoBox 752 HD

antonius
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

no jo

stačí na to kousek smaltovaného drátku a jeden keramický kond R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

možná

ani ten kond R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra