Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Parabola PENTA a MONOBLOCK - ASTRA 23,5 na střed?

Vážení odborníci, měl bych dotaz. Mám parabolu PENTA 85 a MONOBLOCK TWIN pro sledování programů z ASTRY 19,2 a ASTRY 23,5. Je vhodnější umístit polohu konvertoru tak, aby na střed paraboly byla ASTRA 23,5 a ASTRA 19,2 šilhala nebo na střed dát ASTRA 19,2 a ASTRA 23,5 bokem? Jde mi o to, zda nehrozí možné rušení příjmu stejnými kmitočty z okolních družic dopadajících na parabolu. Lokalita příjmu jsou Jižní Čechy. Zatím mám v činnosti první variantu, kde na jednom svodu je HD HUMAX a na druhém svodu PANASONIC se SAT. modulem. Parabola nastavena na maximum, Humax běží absolutně bez jediného problému ale TV Panasonic má občas problémy s několika novějšími frekvencemi, zkoušel jsem vyměnit asi pět typů CI modulů ale vše stejné. Proto mám v podezření, zda to nemůže dělat ještě parabola. Tuto kombinaci mám v provozu asi čtyři roky. Děkuji za odpovědi.

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola PENTA a MONOBLOCK - ASTRA 23,5 na...

Vzhledem k pokrytí obou pozic v naší lokalitě je vhodné mít na středu LNB pro Astru3B(23,5E) a pozici 19,2E šilhat. Signál pro DVB-S2/8PSK 5/6 je třeba mít MER alespoň 12dB a více, jinak budeš mít problémy. S Pentou80 lze dosáhnout bez problému 15dB a více.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Saxon

Jak dosáhnout lepšího MER?

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola PENTA a MONOBLOCK - ASTRA 23,5 na...

Bezproblémový výhled na orbitální dráhu, vhodný LNB, kvalitní svod, azimut antény, elevace antény, skew LNB...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

from Penta80 Inverto

https://www.parabola.cz/album/foto-549/
sekce Album: 8PSK/DVB-S2 5/6 for pepa
Popis fotografií:
[1] 8PSK/DVB-S2 5/6 for pepa


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Saxon

Děkuji za pohotovou reakci. Budu se muset do toho znovu podívat.

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Ahoj, mohl bys trochu rozvést jaký vliv má na zhoršení MER (a ostatních podstatných parametrů) zařazení DiseqC přepínače - konkrétně třeba EMP 4/1,8/1,16/1 - u slabších TP - např. 1W METOP na T90, BBC satback na 27,5W a pod.. Díky*

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 328
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra