Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

DiSEqC přepínač musí být chráněn proti dešti?

Zdravím, musí být DiSEqC přepínač S8/1PCN-3 (P.168) od fa centauri, chráněn proti dešti? Díky.

Digi Tv top platforma

satmana
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 1 698
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Já si myslím že ano,není venkovní,měl jsem jiný typ ani ne na přímem dešti,jen když foukl vítr na něj pršelo a za půl roku byl v čoudu,dal jsem stejný typ do rozvaděče,a je po problému.

Honk76
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 100
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Nic tym nepokazis, ked ho zakryjes.

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

uvedený typ

bych ven nedával, k tomu je např. určen tenhle:
http://www.emp-centauri.cz/index.php?lang=en&page=prodview&id_kateg=1&id_pkateg=21&id=82
pokud není zbytí, vymysli nějaký plastový ochranný kryt, stačí třeba vhodně upravit-seříznout a natočit kanystřík od kapaliny do ostřikovačů apod.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 001
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

niekedy

pouzivam vlastne riesenia a postupy...napr. moja malickost kedysi pri zateplovani domceka vyrezala otvor do zatepl. materialu a diseq-c prepinace centauri, si pekne hoveju v tejto fasade za plast.dvierkami uz dost dlhu dobu.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ani gunterův typ

přepínače Diseqc moc počasí neodolá. Zespodu koroduje spodní část přepínače i F-ka.
Elektrikáři nabízejí propojovacích krabic dost, tím ale nemyslím krabice pod omítku.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

skrat

A skúšal si ho niekto opravovať ak zoskratoval, alebo to nemá význam a lepšie kúpiť nový?

JONEK1
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Mám to pořešený podobně jak psal Gunter, šlape to bez potíží několik let, oxidace a ev. rezavej povlak se objeví všade i na těch "venkovních" ty konektory jsou totiž úplně stejný, Jednou za čas to stříknu konzervačním sprejem a hotovo. Elektrikářský krabice nedoporučuju, v agresivním prostředí plast po několika sezonách degeneruje a praská, když tak něco takovýho pro fajnšmekry ale za větší many:
http://www.wifihw.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1899

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

A tys to koupil

bez tý plastový krabičky?? :ogre:

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

Když už o tom píšeme

tak Centauri by se mohl s tím plastem vylepšit. Krabičky jsou sice hezký, ale když to chceš někam přišroubovat, třeba na kus prkna nebo ocelovou konzoli,tak to nebudí důvěru. Mám ten velkej S16/1PCP-W3
http://www.emp-centauri.cz/index.php?lang=en&page=prodview&id_kateg=1&id_pkateg=21&id=284
a mám to pohozený na balkonu v regálu a bojím se přišroubovat za ty 2 směšný dírky, aby to neprasklo. Plast má navíc vzadu podivný výlisek, takže upevnit to podle představ výrobce vyžaduje několik truhlářských úkonů. Potom jsou tam ještě 4 oválné otvory - 2 nahoře a 2 dole - ale nejde to dát na plocho, třeba na kus prkna, protože je tam ta hrana. Tak nevím kde soudruzi udělali chybu... :laughing: :laughing:

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

Satmana

Až teď jsem se všiml, že ty máš tenhle výdobytek. Nevím jak je to nahoře utěsněný, tohle vymyslel určitě chytrej člověk, protože ve svislé poloze tam bude zatékat shora voda, případně kondenzát/po kabelech/. Já bych to zkusil vyměnit nebo koupit jiný typ v jiné krabičce.
Tady Ti jednoduchý zakrytování nepomůže. Dát to někam pod střechu a na plocho, delší kabely a ohnout je dolů. A nebo to nacpat do kanystru, jak někdo píše.
Mrkni se nahoru do galerie, třeba k Saxonovi nebo Manetovi, tam uvidíš čistou práci.

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Takže určitě skrýt. Co mě napadá tak asi nejlepší bude nějaký ten plastový kanystr. Aby tam bylo i místo pro kabely. Co to udělá časem to se uvidí.

Digi Tv top platforma

satmana
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 1 698
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Kdyby dávali alespoň na ty efka kvalitní železo nic by nerezlo, jenže doba je jiná, ty f-ka na emp oreznou i v krabici ale čert to vem, když to omotýáš vulkan.páskou vydrží to pod ní OK. Vemte si nějaký starý LNB z dob analogu... 20let na dešti a efkový vývod bez rzi, dnes efka na EMP po roce orezlá jak liška

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 328
Odpověď v diskusním vlákně
 

Satmane pozor

V tom kanistru bych to dal na plocho. A to proto, protože mikroclima především v horní části kanistru bude jiné než vně, stručně - někdy tam bude pára a než se teploty vyrovnají, tak na kovu se vysráží kondenzát, který Ti může zatéci do přístroje. :)))
A nemusí pršet, stačí jen když kape. :laughing: :laughing:

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

To jsem teda nežral, pěknej blábol...

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

mam diseq-c

kludne v polystyren. fasade RD cca 7 - rokov plne funkcne...
https://www.parabola.cz/album/foto-527/
sekce Album: umelo vytvotreny priestor pre diseq-c v polystyren. fasade RD za plast. dvierkami.
Popis fotografií:
[1] umelo vytvotreny priestor pre diseq-c v polystyren. fasade RD za plast. dvierkami.


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

reakce výrobce

Dobrý den,
jako výrobce EMP-Centauri by nás zajímalo, jak mohou korodovat mosazné F-konektory. Pošlete prosím foto na mail výrobce (support). Díky

fikus
Registrace: 11/2004
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

Otázka na fikus

Ty jsi výrobce ? Nebo je tvůj příspěvek přetisk ?

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

Morous

já to chápu jako odpověď na jeho dotaz,i když je jasné,že koroduje střední ocelový poměděný vodič koaxu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pierre

především to chápe asi každý po svém. :laughing: Větě "Mosazné F-konektory..." příliš nerozumím. Možná to bude i tím, že na rozdíl od autora výroku mám představu, co je to mosaz... :laughing: :laughing: Kdyby to věděl i ten dotyčný, tak by sem taký nesmysl nikdy nenapsal. Ale dneska může i jednooký být majstrem :zombie:

;P

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Klasický Diseq Golden 1/4 včetně plastového krytu má hmotnost 65 gramů. Diseq Cemtauri EMP S16/1PCP-W3 je ve spodní části osazen basou 18-ti konektorů a když to celé i s kabeláží hodíš na váhu, tak se dostaneš cca na kilo. Přitom počet, rozmístění a velikost upevňovacích otvorů i tloušťka plastu je velmi podobná malému žlutému kolegovi. :laughing: :laughing:
Mechanické namáhání obou systémů bude nejspíš trochu rozdílné. Někdo si to natáhne i s kabely do bytu nebo do sklepa, to je jeho věc, ale primárně se umístění přepínače předpokládá poblíž přijímací antény. Dát to na 2 šroubky někam na nebo pod střechu, při plně osazené kabeláži bych neriskoval, protože ty otvory brzy popraskají. Z mechanického hlediska potom záleží, který díl co drží. Jestli kabeláž podpírá přepínač, a nebo přepínač drží kabely, které na něm visí.

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

A panu nechápajícímu HogoFogo

bych poradil, aby se někdy v garáži zkusil podívat ze spodu na podběh běžného automobilu, nejlépe druhý den ráno po změně počasí :zombie: :zombie:
A nemusí-cituji- to ani moc ani žrát, stačí vidět na jedno oko a pochopií, o čem byla řeč. Možná, když slovo pára nahradíme pojmem rozdílná teplota a vzdušná vlhkost, tak to bude srozumitelnější. :laughing: :laughing:

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

odpověď Morousovi

Jsem vývojář v EMP. Předmětný přepínač je moje dílo. Materiál konektorů, které se v současnosti používají, už ale jde mimo mně. Informaci o mosazi mám od šéfa :-)

fikus
Registrace: 11/2004
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DiSEqC přepínač musí být chráněn proti deš...

Tak vyřiď šéfovi, ať se mrkne, co je to mosaz. Kromě toho konektory nejsou součástí dodávky, a to, že mosaz na střechu nepatří, to snad věděl už v době nástupu UHF každý, kdo někdy nějakou anténu dělal.

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

Používám EMP S16/1PCP-W3:

se starším Dreamem a teď to ladím na Tofielda. K přepínači nemám žádné výhrady, R^ jenom k dodanému plastovému krytu. Rv Postrádám solidní uchycení, případně vyztužené kovovým jádrem/nějakým plechem/ . Prostě aby to drželo.

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

to fikus

Věším krabice přepínačů páskami na stahování kabelů a bohatě to stačí z hlediska pevnosti.
Vývojáři EMP Centauri bych doporučoval nedělat krabici příliš těsnou, jak je tomu u EMP 16/1. Po delší době provozu se nedá přepínač vytáhnout, například pro změnu nastavení na přepínačích DIP. Krabice by měla být dvoudílná, druhý díl by obsahoval průchody pro koax. kabely a jednoduchými šrouby by se upevnil zespodu tak, aby déšť nemohl zatékat dovnitř. Krabice nemusí být hermeticky těsná. Teplota uvnitř krabice je zpravidla vyšší než okolí, buď z elektrické spotřebované energie nebo ze slunce. Kondenzace uvnitř improvizované krabice se mi neprojevila ani po letech.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra