Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Ozařovač na čínskou parabolu

Dobrý den, nevíte někdo kde bych sehnal ozařovač na segmentovou parabolu 180cm f/d 0,39. Nebo nějaký soft na jeho návrh. Používám ji především na C-pásmo. Děkuji.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ozařovač na čínskou parabolu

A ted nejaky mas ?

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 337
Odpověď v diskusním vlákně
 

aky pouzivas

c-band LNB?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

Používám

Norsat 8115

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ozařovač na čínskou parabolu

Teď mám chaparral ale ten je na hlubší parabolu.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ozařovač na čínskou parabolu

Mam tu jeden feedhorn, co jsem pouzival s nejakou noname parabolou 180cm a celkem uspesne. Na to, ze mela 180cm tak to spolu hralo vyborne. Muzu pujcit na test, ale posilat se me to nechce, postovne v CR je nad ramec normalnich hodnot a prevysuje cenu toho feedhornu. Odkud jsi ?

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 337
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pardubice

ale možno i jinde. Trochu se pohybuju po republice. Ale regiony se mění.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ozařovač na čínskou parabolu

Seznamujte se pomocí PM...... R^

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

to pas

Kup si samotný skalární kruh, ten přišroubuj na tyčky (držáky lnb) a pak do něho dej další lnb s ozařovačem, osobně doporučuju Titanium (seženeš z GB ), skalární kruh koupíš na ebay "from Latvia".
Nebo si nech něco takového vyrobit a můžeš v tom posouvat i ten Chaparral :lookaround:

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

to čo mu navrhuješ mu nepomôže ak má skalárny kruh fixne na vlnovode. Len mu to umožní nastavenie ožačovača do ohniska. On potrebuje zmeniť F/d a to dosiahne len posunom skaláru po vlnovode ožarovača. ;)

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

na segmentovu

cinsku parabolu namontuj tento LNBF s ozarovacom. tie cinske segmenty 180cm su dost makke, avsak v kombinacii s tymto LNBF ti to bude slapat na primeranej urovni ktora je umerna cene paraboly.
https://www.parabola.cz/album/foto-525/
sekce Album: C-band LNBF Strong 17k
Popis fotografií:
[1] C-band LNBF Strong 17k


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Peon a bohus31

Ano Petře, tak jsem to myslel, ale blbě napsal :-(
Bohušu, obávám se, že toho Stronga už nikde nesežene, poslední jsem sehnal vloni na aukru a v Trutnově.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

Toho stronga taky mám. I s ozařovačem, je skoro stejný jak k tomu norsatu. No myslel jsem že ten norsat bude lepší. Norsat mám hlavně kvůli výhybce na které mám ještě KU pásmo.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

podla mna

pas, s tou cinskou segmentovkou zazraky neurobis...ak myslime rovnaku cinu pf segmentovku 180cm, stoji cca 4 az 5 tis. korun a take ma aj charakteristiky...pri zaciatocnych pokusoch prijmu c-band dostacuje, avsak je to skor taka bizuterka medzi parabolami so slusnym ziskom dB.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

V tom budeš mít asi pravdu. Myslel jsem že by to mohl z části vyřešit ten ozařovač, protože určitě není pro tuto parabolu vhodný. Tu segmentovku myslíš správně. Je to ona.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

to pas

a toho Norsata máš ted na corotoru ? a corotor držíš na tyčkách za ten límec?

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen

Ano je na corotoru a corotor je vsunutý do ozařovače. Mohu někam poslat fotku. Tady je to na dlouhý lokte. Dík.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

jasně

pošli odkaz na úložiště a odkaz sem R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

to pas

Nevím jestli to není pro Tebe drahý, ale něco jsem našel :
http://www.ebay.com/itm/Feedhorn-flange-C-band-57-mm-outside-diameter-/261770948392?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cf2c3af28

a měl bys to bez poplatků, ty nákupy za mořem mě vytáčejí, když dám 100USD za dopravu a ještě mě tady oškubou na dph a clu ;P

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

ten odkaz

je zajímavý, kdyby to trochu pomohlo tak by to šlo. Dík. tady je ještě odkaz jak to mám teď. http://web.telecom.cz/satelit/montaz.html

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

to pas

jj, tp jsem si myslel, nemůýeš mít ten chaparral chycenej přímo za skalární kruh, chce to něco jiného, abys s ním mohl hýbat dopředu. To je ta Jonsa ode mě ?

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

to decmen

Ten dotaz jsem nepochopil.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jonsa

no podobné segmentové paraboly se prodávaly pod označením Jonsa.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 853
Odpověď v diskusním vlákně
 

Už chápu

Je na ní napsáno SKYON je to nějaká čína. Mám ji asi 6 let. Z nějakého e-shopu. Ale jak je vidět nebude to ono. Až se oteplí tak budu ještě laborovat.

pas
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

To: Pas

Mrkol som na tu tvoju instalcku co si nahodil tu: http://web.telecom.cz/satelit/PIC_0011.JPG
Ak si dobre pocital f/D a vyslo ti .39, tak nevidim dovod, preco mas f/D nastavene na 0.42 ???? Ty nepotrebujes novy ozarovac. Vymenu ozarovaca doporucejem vyhradne k Titanium lnb, kedze ten ozarovac je polovicka z toho co by mal byt. Chaparraly su vsak v tomto No1!

Ak ti kolegovia radili ine veci, bolo to iba kvoli tomu, ze predpokladali, ze mas limec a vlnovod napevno. Prve typy Co rotorov to takto mali. Seavey to ma robene inak, ale tiez je f/D napevno a zmenit ho mozes jedine vymenou celeho limca!! Chaparral to ma dnes napevno uz iba na modely oznacenom ako Super Feed, ktory je jednopolaritny a mal by byt OK pre f/D 0.33 az 0.45.
Vid moje snimky:
http://postimg.org/image/l3mdwem8l/
http://postimg.org/image/ai2ikefx1/

Cize povol skrutku a nastav f/D ako potrebujes a nezabudni si premerat ci mas ohnisko tam kde ma byt! Ak ani tak nebudes spokojny s prijmom, vymen antenu za nieco ine ;) .

Navod na Co rotor 2+:
http://uloz.to/xiv6UbP6/instruction-manual-corotorii-plus-pdf

Ak by antena bola s f/D 0.32 a menej, tak by sa musel pouzit takzavy Golden Ring, ktory sa nasadi na koniec vlnovodu, cim ho o nieco predlzi a dosiahne sa potrebne f/D. To iba pre malu osvetu.

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 183
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra