Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Nastavenie paraboly Maximum E-85

Kúpil som parabolu Maximum E-85 Multifocus, DISEqC 8/1 AMIKO D801, 3x LNB INVERTO BLACK premium single a 2x LNB INVERTO MULTICONNECT single a merací prístroj BLUE SF-95 Blue Line, a vlastním prijímač satelitný prijímač AB Cryptobox 500HD. Chcel by som pomocou tejto zostavy prijímať družice 28.2E, 23.5E, 19.2E, 13.0E, 9.0E a možno v budúcnosti 5.0 E alebo1.0W. Priorita je pre mňa Skylink 23.5E a 9.0E (maďarské stanice M1, M2, Duna TV...) Bývam na juhu stredného slovenska. Poloha mojej paraboly je: Zemepisná šírka: 48,0908 a Zemepisná dížka: 19,3344, Nadmorská výška: 34,6. Azimut (true) pre Astra 23,5E je 174,4. (zdroj: DishPointer.com) Poskladal som parabolu podľa návodu. Na stred som osadil podľa značiek LNB pre 13E, napravo som dal presne na značku 19.2E a 28.2E medzi ne som dal 23.5E a vedľa 13E naľavo som tesne osadil tenké LNB pre 9E. Parabolu som osadil na držiak na ktorom doteraz bezproblémovo fungovala klasická 80 parabola. Na lepší prehľad som použil malý telkáč a SD satelitný prijímač BIGSAT BS-S 67CR pripojený na priamo na stredové LNB na ktorom som v settingu nastavil 13.0E a hľadal som signál (ten merací prístroj čo som kúpil akosi neviem používať - neviem ako má ukazovať tá ručička a ako otočiť s tím knoflíkom a kedy???) Tak som naladil ako tak niektoré TP s 13E, potom som prepojil kabel na LNB 19,2E ten fungoval OK, 23,5E nefungovalo len na niektoré TP a po prepojení na HD prijímač nešli kanály JOJ HD, PLUS HD atď., 28.2E nešlo vôbec a po pripojení na 9E mám pocit že prijímalo signál s 13E aj to ib niektoré TP. Keď som akokoľvek pohyboval parabolou (elevácia, azimut, skew LNB) tú 13E som lepšie nedokázal naladiť a potom nešlo ani to ostatné. Už hodiny a dni trávim vonku a už sa vzdávam. Manželka sa hnevá, že som to rozladil tak som osadil späť tú starú parabolu. Viete mi niekto presne popísať ako mám postupovať a čo mám ako nastaviť aby to fungovalo? Čo skew paraboly? Koľko má byť podľa mojej polohy? Všade po internete hľadám návody na inštaláciu ale nič nové čo by som nevedel som neobjavil. Bolo by fajn keby tu niekto kto vlastný túto parabolu napísal nejaký fakt podrobný návod ako postupovať. Ešte jedna otázka na záver: dokážem prijímať touto parabolou TP z Eutelsat 9A, 12 207 H keď sa pri tomto TP uvádza veľkosť paraboly 90?? Ďakujem za každý podnet. :-/ :( :bomb:

mrsing
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

Téma: Nastavenie paraboly Maximum E-85

https://www.parabola.cz/galerie/ctenari-radomir-kovar/

Zdravím,nejsem odborník,pouze laik ale jsem satelitní fanda a tuto parabolu jsem pomohl instalovat v létě kamarádovi,který měl profesionální měřící přístroj,ten měřák co máš je nedostatečný,koukni do Galerie,dej vyhledávání a v historii diskuse najdeš pár námětů,Saxon montáž popisuje velice podrobně ve svém článku,ale parabolu bych měnil za teplejšího počasí a to člověka baví víc,neúspěch tolik nezebe...to se povede !

2 x Vantage 8000S + 160 HDD, Vantage HD 7100,Technisat HD8SX ,T-90,Multibeam E 85,parabola 100 Al

karxyz
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 192
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie paraboly Maximum E-85

Montáž svěř nějakému odborníkovi nebo si kup motor.

milord
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 719
Odpověď v diskusním vlákně
 

E-85

Já mám střed na 9 vých a 12207 H jede v pohodě.
Na nastavení paraboly nic zásadního není ,zvládne ju každý.
Přijímám na 8 konv. 28,23,19,13 9 a 10 ,5vych, 1záp a 4a5 záp

Radim44
Registrace: 9/2007
Příspěvků: 66
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie paraboly Maximum E-85

Znovu naštuduj článek,případně rubriku ABC.Je lepší,pokuď máš po ruce na nastavení dva satelitní přijímače!!!

https://www.parabola.cz/clanky/3420/instalace-paraboly-multibeam/

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

madarske

tv kanaly na parabole maximume85 v poho slapu. stred mam v MT na 19e.
https://www.parabola.cz/album/foto-491/
sekce Album: prijem m1HD na maximum E85 v MT
Popis fotografií:
[1] prijem m1HD na maximum E85 v MT


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie paraboly Maximum E-85

Bohužel Ti tu nikdo žádný přesný postup nedá, musíš studovat, především to, co je elevace, skew direktoru apod. Doporučuju se podívat na AB forum, zde ve volné diskusi je několika stránková pasáž o uvedené parabole včetně obrázků. S pozicí 28°E moc parády na kraji nenaděláš. Pokud jsi nikdy tuto parabolu nešteloval, bude lepší to nechat někomu znalému. Nevím odkud jsi to koupil, ale součástí balení je návod, alespoň ty obrázky si projdi. Nebo pohledej na netu.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 001
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie paraboly Maximum E-85

F. S. do googla: Installationsanleitung MAXIMUM T85 / E85

olav
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

E-85

Jasné takmer všetkému rozumiem čo tu píšete. Čítal som aj AB fórum, aj príspevok Saxona tu na fóre, rovnako mám preštudované s mojou chabou nemčinou aj nemecké návody Installationsanleitung MAXIMUM T85 / E85, ale stále mi nikto nenapísal nič konrétne. Nejaké čísla napr. U vás je aký skew paraboly? koľko cm sú vzdialené od seba jednotlive LNB napr 13E a 9E? Elevácia paraboly nie je podľa vyznačenej stupnici-stupnica na parabole je na dve veci. u mňa to vyšlo podľa DishPointer na 34,6 stupňa a ak som to nastavil aj na parabole a nič som nechytil. Nakoniec som to nadvihol na 40,5 a naskočil signál na 23.5E. Bohus31 ďakujem upokojil si ma aspoň v tom, že M1 šľape na tejto parabole. ale molhol by si mi napísať ako to máš nainštalované. Čo máš stred? Aký máš skew paraboly v Martine? Atď. A nakoniec gunter: v balení návod bol ale návod na poskladanie a nie na vyhľadávanie. Ten návod v balení je iba pre blbcov. Aj bez neho som si v pohode poradil s poskladaním. R^

mrsing
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

mrsing

Vzdyt uz ti schazi jenom to finalove dostaveni (pises ze "vidis" na 13E, 19E, 23E), pokud s tim MP neumis, tak to nastavuj pomoci STB a TV dle zobrazenych bagrafu, ale pozor pri nastaveni skew LNB, to nastavovat pouze dle bagrafu "kvalita".
Nejdrive nastav tech 13E na max. a pak postupne LNB od 13E na E a W s pripadnou drobnou korekci naklonu paraboly

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mrsing

Aké satelity chceš prijímať vieš a či ti aj v krajných pozíciách bude stačiť jej zisk na všetkých TP je otázne. Zo skúsenosti viem že na krajoch sa správa približne ako 60 cm a určitým kompromisom sa nadá vyhnúť. Jej udávaný maximálny zisk 38,7 dB je na 12,5 GHz a smerom k nižším frekvenciám klesá. Niekloľko rokov som mal pozíciu 28,5°E na kraji lyžiny a neskôr som tento konvertor presunul na druhú E-85. Dá sa spracovať rozsah 5°W až 31,5°E, so stredom na 13°E. Všetko závisí od toho, aký silný satelit budeme chcieť na krajnej pozícii prijímať. Pomocou LNB ALPS a upraveným pôvodným úchytom aj satelity pre ktoré sa nám objímky pre konvertory nedajú vhodnejšie otočiť, prípadne vhodným multifeedom aj rozostup 3°. Tak isto klesá jej zisk aj smerom od stredu ku krajom. Presunom LNB na druhú parabolu pre 28,5°E mám zisk bez poklesu, pretože je teraz 6° od stredu, pred zmenou to bolo 15,5° čo už je pokles zisku o viac ako 2 dB.

+/- 8° od stredu zostáva zisk konštantný, bez poklesu
pri +/- 10° je pokles 0,5 dB
pri +/- 15° pokles 2,0 dB
pri +/- 24° pokles 4,5 dB

Čo sa týka elevácie paraboly, tak stupnicu na jej nastavenie ber len ako orientačnú a nastavuj ju podľa signálu strednej družice, napr. 13°E. Tak isto značky na lyžine. Stačí že bude menej, alebo viac ohnutá a nenaladíš všetko. Chcieť po niekom zadanie vzdialeností v cm medzi jednotlivými konvertormi je nezmysel, na to rýchlo zabudni. Ja osobne som skew lednotlivých konvertorov neriešil, nastavil som ho celou parabolou. Pre rozsah 31,5°E až 5°W to bolo 5-6° na stupnici od stredu 90° (za parabolou ľavá strana hore) a na rozsah 53°E až 16°E 14-15° od stredu (za parabolou pravá strana hore). Viac sa mi osvedčil posun konvertorov. Originál úchyty som musel pre niektoré konvertory upraviť spílením, prípadne obrúsením. S trochou trprzlivosti sa to dá zvládnuť. ;)

http://leteckaposta.cz/508752086

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 067
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Maneto

cituji: "Ja osobne som skew lednotlivých konvertorov neriešil, nastavil som ho celou parabolou"
tedy od tebe bych necekal, ze neco takoveho vypustis do sveta .....

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaos

Neviem čo je na tom nepochopiteľné... Pozri ktoré satelity prijímam a zistíš, že natočením paraboly som dosiahol aj potrebný skew na hlavnom stredovom konvertore a ostatné som pridával podľa najlepšieho zisku...Jedine ak ťa zaujal ten preklep ;)
lednotlivých = jednotlivých ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 067
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

add Maneto

nechtel jsem te namichnout (az tak, abys na mne vyplazoval jazyk), ale nemuzu si pomoci, bez presneho nastaveni skew u kazdeho jednotliveho LNB zapomen na to, ze mas komplet serizen optimalne.
Pokud si to i doma dostavis, das mi za pravdu, ale to uz tu psat nemusis.

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

E-85 - vyriešené

Parabola Maximum E-85 multifocus je nastavená!!! Problém bol nevhodne umiestnená parabola. LNB držiaky som hneď na začiatku nasadil presne podľa značiek. Odinštaloval som moju staru parabolu 80 na ktorej som doteraz 5 rokov prijímal Skylink+19.2E. Miesto nej som nahodil novú parabolu E-85 a stále nie a nie naladiť 9E, 13E, a problematickú 28.2E. Naštal som sa a odinštaloval som ju dole a umiestnil som ju do zadného dvora na stĺp oplotenia mojej záhrady. Pripojím STB AB Cryptobox 500HD natočil som to na 13E a hňeď naskočilo, pripojil som ostatné LNB a všetko sedelo. PROBLĚM bol v tom že pred domom na južnej strane trochu smerom na západ sú stromy a elektrické vedenie. Teraz mi ostáva len nájsť vhodné miesto na umiestnenie paraboly aby som ju nemusel mať na stĺpe oplotenia :))) Jedna blbosť a človek sa natrápi až od zúfalstva si pýta rady a nakoniec je to totálna blbosť. Záver: Nastavenie Maximum E-85 multifocus nie nič zložité a dá sa naladiť aj bez meracieho prístroja len za pomoci STB a TV. Aj keď netrvrdím, že by sa nedal ten signál ešte vylepšiť na niektorých TP. Počkám na teplejšie ročné obdobie. :)))

mrsing
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 3
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra