Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel použít?

Zdravim ve spolek,

páč bydlím u lesa nebo v lese, tak mám problém s příjmem TV z družice.
Stavět vysoký stožár abych se dostal nad koruny stromů nebudu.
Druhá, schůdnější varianta je dát anténu do míst kde je "rozhled" a to je těch 80m.

Dostal jsem doporučení na tyhle káble a zajímalo by mne, kterej je ten (nej)lepší???

Draka Coax9 AD 11S CATV-Drop-Cable nebo Belden H125 nebo Nordix CM407 Cu PE nebo Cavel TS 703J

Nebo je i nějakej ještě lepší? Díky za pomoc

AliBubu
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 12
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

Každopádně kabel s PE obalem, osobně mám odzkoušen Nordix, pak Cavel sat 703 PE, Draku taky, ale dávám Draka 1.13/4.8 F PE. Jsou to srovnatelné kable. U mě byla nejdelší instalovaná vzdálenost od paraboly 66m a bez problémů.
Pokud je to někde u lesa asi bych popřemýšlel, zda ten koax nestrčit do nějakého tuhého krku, ony kuny jsou (nevhodné slovo), ale když je nebudeš přikrmovat, asi prohryžou i ten krk :).

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 001
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

Síce nerobím montáže, ale skúseností s VF technikou mám, takža ma táto otázka zaujala. Pohľadal som si datasheety od výrobcov a musím napísať tak ako gunter, že sú to rovnocenné káble. Mne osobne sa najviacej pozdáva ten Nordix, okrem iného aj preto, že má dvojité tienenie z čistej medi (má zo všetkých aj najmenší DC odpor v sľučke)a výrobca naň poskytuje 15 ročnú záruku parametrov. Taktiež sa dodáva v 100 m. balení, takže by si kúpil jedno balenia a mal to aj s prípadnou rezervou na nepredvídané zmeny trasovania. Samozrejmá podmienka je PE krytie!

Eman
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 585
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

Opět nějaký vtipálek dle datumu registrace.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 176
Odpověď v diskusním vlákně
 

řešil jsem

stejný problém...Moje délka přijímač - parabola 88metrů. Kabel jsem použil Nordix CM407 Cu, protažen v plastové krkavici a zakopaný do země. Ten kabel(měděný)doporučuji. ;) R^

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:Alibubu

Draka I Nordix jsou vyborne. Nepatrne mensi utlum ma Nordix. Take bych doporucil kabel zakopat v "ochrane".Osobne jsem pouzil husi krk a pro jistotu jsem ho jeste vlozil do instalater. trubek z Pvc.

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

marco

"protažen v plastové krkavici a zakopaný do země"

Presne takto mám riešené privedenie dvoch káblov do domu, ibaže namiesto toho husieho krku tam mám plastovú záhradnú hadicu (zároveň ochrana proti vode). Je otázka, čo lesným hrabošom viacej chutná. :) Nebol veľký problém pri zaťahovaní kábla do tej rúrky? Použil si zaťahovací drôt? Predpokladám, že je to už moderný typ "husieho krku", ktorý sa dá bez problémov skrútiť a neláme sa.

Eman
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 585
Odpověď v diskusním vlákně
 

breath !

Vůbec nechápu proč by to měl být nějaký vtipálek.
Zaregistroval se,slušně pozdravil,poděkoval a zeptal se na normální věc.
Naopak u Tebe pozoruju že máš patent na rozum a mohl bys moudrost rozdávat...Ty a Klaus.

pat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 3 106
Galerie: pat
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

i ta najlacinější sra-čka pojede bez problémů ,
jak dlouho ? možná i do jara :lookaround:

velmi důležitým parametrem je odolnost DLOUHODOBÁ !!!!
pláště proti vnějším vlivům t.j. voda slunce mráz a již zmiňovaní živočichové , montáž vzduchem na lanko nebo zakopat do chráničky.

pokud ti povolí nebo dokážeš aktivovat PM a máš zájem ?

mohu ti nabídnou něco speciál

z kama si?

t.

tonek
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 6 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

jo a útlum kabelu nejlépe eliminuješ větší anténou
ale s pevnou konstrukcí !!!

tonek
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 6 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

https://www.parabola.cz/album/foto-479/
sekce Album: Koaxiální kabel Cavel s PE pláštěm. Foto pro tema v diskusi.
Popis fotografií:
[1] Koaxiální kabel Cavel s PE pláštěm. Foto pro tema v diskusi.


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

pat a mat

Tak schválně....

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 176
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

RG11, plus pokial mozno vacsi tanier - pre zicher

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

""jo a útlum kabelu nejlépe eliminuješ větší anténou
ale s pevnou konstrukcí !!!""
tonek, tonek, ty zas perlis... docela by mne zajimala tva odpoved na to, o kolik dB se zvysi uroven signalu (pri pouziti stejneho LNB) zamenou paraboly o 0,8m za par. o 1,8m

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

re: sat antena od prijimace 80m

Nabizim ti zdarma 100m zemnho kabelu typu RG11.Majitel me nepovolil parabolu na baraku mel jsem ji tedy na zahrade ktera byla vzdalena asi 100m. Vse fungovalo bez problemu i s diseq prepinacem.Po prestehovani me je kabel k nicemu.Parabolu ted mam asi 5m od prijimace.

Modřina
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 367
Odpověď v diskusním vlákně
 

ochranná trubka na kabel je zajímavá, tedy

kdysi dávno jsem použil černou trubku, určenou na vodoinstalace. V jednom kuse cca 12m. Velmi jsem se divil, že je plná vody, když jsem po čase potřeboval změnit konec trasy.
Doporučuji použít díravé trubky, myš tam nevleze a voda vyteče.Samozřejmě to neplatí, pokud je trasa ve svahu.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

Zdar synci,vsechna reseni jsou spravna (pokud se i prakticky overi),nejekonomictejsi a vysoce kvalitni reseni ,je vzit RG11 od Modriny.Zde pozor na spravne konektorovani (nejlepe tlakac ).Verim ,ze na tuto delku a kabel pojede i motor s vyssim odberem.Z nekterych monobloku se "vytlaci" s bidou 75 dBuV (dle druzice),kdyz bude "horka puda" :),coz nastesti v lese ne,muze na vyssich frekvencich a vzdalenostech ,byt u kabelu 1,1/4,8 ,dosazen utlum kolem 30 dB.Lepe je tedy mit rezervu a vyhnout se hranicnim stavum.Zaver:vsichni,kdo disponuji merici technikou (nebo si nekoho najdou),zvoli vzdy optimalni technicke reseni:).

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

to hdpe

synku, toz nezbyva nez souhlasit a zatahnout ten kabel do trubky (trubicky) s nazvem tveho nicku

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro bretah

Jestli máš problém s tím, že jsem se registroval a hned se na něco zeptal, tak věz, že jsem se registroval právě proto, abych se mohl zeptat. A pokud ti to vadí, ta se mi (NEvhodné Slovo ER) do tématu. Díky

AliBubu
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 12
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

hlodavec sežere i "pozlacený drát" v plastové chráničce když bude chtít...já mám Belden na 45m už pátý rok, předtím rok a sežral ho na dvou místech nějaký hraboš... PS: sypte ptáčkům synci, ať vám neproglvou konvertory a nemáte tmu na zobrazovadle. Sezona začala, uřvaná sýkorka s vrabcem jako každoročně sedí za oknem :-)
PS: AliBubu - klídek - zvykneš si :-)

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro tonek

V nastavení mám napsáno, že PM jsou pro mne dočasně nedostupné. Třeba se to časem změní.

AliBubu
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 12
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat anténa je 80m od přijímače,jakej kabel...

já mám kabely CAVEL DG113ZH + konektory CABELCON nebo Cavel a super..měnil jsem po nějaké době za běžný koax a opravdu tam byl po pár letech pěkný útlum R^

universe
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 285
Odpověď v diskusním vlákně
 

je to věda

,100m noname 3.50/m v chráničce v zemi,deset let OK,par 80cm noname,LNB GI,Skylink HD ,stejná sestava 8 let 65metrů v chráničce v kanalizaci,mezi sra.č..k.a.m.a.R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

zkoušel si ze zvědavosti po pár letech "proměřit" jestli a o kolik se změnily parametry?

universe
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 285
Odpověď v diskusním vlákně
 

universe

pokud není problém,tak ho nehledám,vše OK a parametry mě nezajímají,dokud to jede vše OK R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

to je jasne proto jsem napsal ze zvedavosti...a proto se ptam i já.

universe
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 285
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 64
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra