Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Blízke kmitočty

Ahojte, ako prosím vás skenujete blízke kmitočty toho istého TP s rovnakou SR? Voľakedy sa do starých SD prijímačov zadávali PIDy ručne, no na AzBoxMe to nikde neviem nájsť. A koudelko, nieže mi zas povieš, že je to hnu.sný šu.nt! :)

https://www.parabola.cz/album/foto-437/
sekce Album: Blízke kmitočty toho istého TP a rovnaké SR.
Popis fotografií:
[1] Blízke kmitočty toho istého TP a rovnaké SR.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Blízke kmitočty

ahoj,u mne na CTech5100 to vždy vyřeší setting editor(STUDIO 3.18 umožní dokonce i zapsat SR nižší než 1000).Pokud máš k dispozici editor pro AZBOX,můžeš to s jeho pomocí taky zkusit.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tahlovej

Dík, skúsim sa v tom poňúrať...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Blízke kmitočty

Ale tady by problém být neměl - zapiš to ručně,protože rozdíl kmitočtu je 4MHz.CTECH to zvládnul i blindscanem bez editoru.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tahlovej

U mňa nájde vždy len Syrian News...Nech zadám obidve frekvencie, alebo zapnem, či vypnem sieťové vyhľadávanie...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Blízke kmitočty

AZ BOX má zřejmě moc "široký" AFC.Nezbývá nic jiného,než doma rozšířit flotilu receiverů(když manželka "přetrpí" třímetrovou mešku na zahradě,tohle by jí vadit nemuselo).

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tahlovej

:) správna poznámka, poviem jej to... veď aj rozmýšľam nad vu+ duo2... ale neviem aký citlivý má tuner, aby zachytil a lockol aj signály pod SNR 25%. Inak mám aj sat kartu TBS 5925, len sa mi nechce stále párať s prepojovaním notebooku s tv...všade sú potom samé káble a moje pracovisko je pritom v obyvačke a to nevypadá pekne...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Blízke kmitočty

Este taky napad - mozno by bolo aj u Teba zaujimave uvazovat u tej velkej paraboly do buducnosti s Twin LNB - jeden koax smerovat do obyvacky na SLAVE reciver a druhy potiahnut niekam do pracovne kde bude MASTER receiver a ostatne zariadenia, pozicionenry a pod. a kde budes moct nerusene experimentovat, tocit si s parabolou a scanovat. K tomu je idealne mat v obyvaku aspon dvojtuner, na prvy vstup nejaku Multifocus parabolu s druzicami, co bezne rodina pozera a na druhy tuner tu velku DX-parabolu.
Alebo mozes na druhy vystup LNB zavesit nejaky merak pripadne iny reciver resp. USB tuner pre porovnanie.
U mna sa takto na Ku band osvedcil Invacom QD-031, na C-Band mam zase Twin od WSI (PLL twin LNB ma napr. aj Titanium), len neviem ci je takato moznost aj u NORSAT, SMW a pod. profi LNB a hlavne ak mas teraz kombinovany Ku/C odber, to uz je pre mna torchu vyssia liga ...

warkiller
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

@warkiller a @Peon

Ja mám nejaký sat prijímač v 3 izbách. Obývačku som si vyhradil pre seba. V tom by až taký problém nebol. Ak treba a je u nás napr. návšteva, zapnem markízu a pijeme všetci spolu:) Ja porebujem riešiť tie pozície (asi tým titaniom) a ešte ma napadlo, že dám do ohniska dva corotory, jeden na lineárne polarizácie a druhý na kruhové (v oboch pásmach) (vždy to opakujem, som strašne lenivá lemra, aby som behal v mojom veku von a vyťahoval dep. doštičky). Peon niečo podobné má v ohnisku (aj keď on mení Ku, C a Ka). Možno mi poskytne detailne foto ako to premieňa tým tiahlovým motorom :)

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

medecal64 Viac LNB na antene

nie je problém, len počítaj so zatienením paraboly. Ožarovače pre C pásmo už majú nejakú plochu a pri 150cm anténe to je dosť.Výhodnejšia je anténa Gregorian, alebo Cassegrein s umniestnením konvertorov za odraznou plochou antény. Výmena LNB je jednoduchá na systéme kyvadla. Len musíš mať zabezpečenú presnú aretáciu polôh LNB, aby si nemusel stále doťukávať pozíciu satelitu.https://www.parabola.cz/album/foto-438/ ;)
sekce Album: System výmeny LNB v ohnisku paraboly . kyvadlový
Popis fotografií:
[1] System výmeny LNB v ohnisku paraboly . kyvadlový


Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

Milujem toto fórum

tu sa človek aspoň niečo dozvie. Veľmi pekne ďakujem. Nemám 150 cm parabolu. Ja mám však ideu, dať do dvoch corotorov 4 LNB (2x C a 2x Ku) s tým, že v jednom by boli v oboch vlnovodoch depolarizačné doštičky a v druhom nie. Rád by som mal anténu typu Cassegrein, ale nie som Rotschild, aj keď o tej vašej NVIEE viem...:)

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

Aha, vidím to. Na parabolu kolmá konštrukcia s Hirschmannom a SMW a šikmá (šilhajúca) s polarotorom a 8115. To úplne malé bude asi Ka. Koľko palcový je motor? A ako je teda vyriešená aretácia ožarovača v ohnisku? Čím ten motor riadite?

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

celý popis by obsiahol jeden článok na Parabole, takže v krátkosti napíšte mail s otázkami pokúsim sa to vysvetliť ;)

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

ďalšie spôsoby výmeny LNB

https://www.parabola.cz/album/foto-439/
https://www.parabola.cz/album/foto-440/
https://www.parabola.cz/album/foto-441/
;)
sekce Album: Rotačný spôsob "revolver"sekce Album: Výmena posuvom po koľajničkáchsekce Album: Rotačná výmena LNB
Popis fotografií:
[1] Rotačný spôsob "revolver"
[2] Výmena posuvom po koľajničkách
[3] Rotačná výmena LNB


Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

Nádhera, tie koľajnice som tuším videl u DX Bozotha na tej jeho Scientific Atlante... Kedže aj ja mám držiace tyčky zo 4 strán, rozmýšľam buď nad Vašim riešením, alebo nad koľajnicami.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra