Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Zvětšení paraboly

Napadla mě taková hloupá věc....Asi zde budu veřejně ukamenován, a prohlášen za (nevhodné slovo)a. Ale přesto se zeptám.

Napadla mě taková věc...myslíte, že by fungovalo domácí zvětšení paraboly?
Mám parabolu 80cm výška-70cm šířka. Přemýšlím, co by se stalo, kdybych na boky paraboly nalepil fólii krémové barvy, a šířce cca 7,5cm, pěkně ji zastřihl do kulata, a hned bych měl z paraboly 70cm, parabolu 85cm. Zajímá mě pouze technická otázka. Mohlo by to fungovat, a mít vliv na kvalitu příjmu?
Přece čím větší přijímací pole, tím lépe, ne?

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 008
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 47
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Už keby si sa na tu Tvoju hlúposť dal tak by si musel zmeniť aj vzdialenosť ohniska LNB. A to budeš robiť ako?Nadvariš ho? :laughing:

T90 - (42°e-1°w) Pár krámov na pozeranie, ale zaobídem sa aj bez nich

THXKO
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 2 739
Galerie: THXKO
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Ináč chcel by som to vidieť čo to urobí pri veľkom vetre :)))
Inak paraboly Famaval 230cm také niečo majú!Dá sa k parabole dokúpiť taká okruža ktorá sa našrobuje na len paraboly a je snej 310cm! Myslím že v Poľskom eshope ju niekde majú.Len čo to urobí časom :)))

T90 - (42°e-1°w) Pár krámov na pozeranie, ale zaobídem sa aj bez nich

THXKO
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 2 739
Galerie: THXKO
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Väčšiu blbosť som nečítal,kam na to chodíš,to akoby si si chcel zväčšiť cicinu o 10 cm,čo už asi nie je možné.Zamysli sa na sebou a uvažuj logicky,lebo inak si súci do Pezinku,tam liečia podobné diagnózi.Nech sa darí. :O

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Určitě to bude fungovat, ale záleží hlavně na odstínu krénové barvy.

gray
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Chlapi,nejsem total (nevhodné slovo)...
V sat problematice se celkem orientuju, jen taková otázka pro pobavení.
Ale teď beze srandy....už jsem to jednou zkusil na šedesátce ,a zlepšení v % na "teploměru" opravdu nastalo. A o trvanlivost nemějte obavy. Silikon drží na věky.

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 008
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Ako docieliš, aby fólia odrážala lúče presne do ohniska na LNB? Z akého materiálu bude fólia?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Tenkrát jsem použil cca 1mm tlustou bílou folii z papírnictví, která se používá ve škole na prokládání sešitů. Jak zajistit správné směrování na ohnisko,je problém, ale přesto jsem zlepšeni zaznamenal.

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 008
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

....prostě jsem folií kopíroval dosavadní tvar paraboly...

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 008
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Su rozne napady, treba experimentovat, niektori to dotiahli skoro az do dokonalosti, tak drzim palce:
http://www.tele-satellite.com/TELE-satellite-1007/eng/umbrella.pdf

warkiller
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

Posměváčci,jako vladoholu, když nevíte o co jde...

...nepište nesmysly! V satelitním pravěku na to byl dokonce jakýsi návod, říkali tomu "límec paraboly" a pod tímto názvem to lze najít vyhledávačem.....

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

Moje zkušenosti

Zvětšoval jsem 120 cm na 160 cm. Z tenkého plechu jsem vystřihl prachsprosté obdélníky a přišrouboval na okraj paraboly zepředu. Okraj jsem zpevnil silným drátem zezadu. Tehdy jsem ještě pokusničil s pásmem 4GHz. Monstrum vypadalo jako obrovská slunečnice. Přesto, že to vypadá na nesmysl, bylo to lepší než 120 cm. Je to jedna z možností, jak úspěšně ztratit čas a získat něco, co je technicky pod současným a cenově dostupným standardem. Proč ne???

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Jako vzdy je rozhodnym kriteriem pravdy praxe.Proste naprosta vetsina z nas nema zivotni prostor (nejen) u techto malych a levnych parabol jakkoliv takto experimentovat (predpoklad mensi parabola mene kriticke).Na druhou stranu si rad prectu clanek s foto a merici dokumentaci (minimalne zisk na kmitoctu) o uprave paraboly,zvetsenim jeji ucinne plochy.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

@ THXKO, ľutujem, ale nemáš pravdu. Ohnisková vzdialenosť sa nezmení, zmení sa len vyžarovací uhol pre ožarovač.

@ vladoholu, to nie je blbosť, ak dodrží správny parabolický tvar pridáných plôch(offset je výsek kruhovej paraboy) tak na tom len získa, ale je to dosť náročné na presnosť.

@palermo67, nedaj sa odradiť, vyskúšaj, určite to bude lepšie, ale musíš dodržať to, čo som písal len počítaj s náročnosťou práce. Je len otázka, či sa Ti to vyplatí a nebude jednoduchšie kúpiť väčšiu anténu.
V minulosti keď bol nedostatok antén potrebných rozmerov, sa to takto riešilo, ale to boli stredovky. ;)

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

palermo

Jsi slabý odvar. Pokud chceš být ještě větší kre*én, tak si pusť "Jáchyme hoď ho do stroje" a mrkni jak se rozklepává nýtek :-)

Xtrend ET4000HD + Dreambox 800HD, T90 + offset 90. 5W+4W+1W+5E+9E+13E+19E+23E+28E+36E circ. "Ночные волки Россия" Support Czech

apriliarsv
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 2 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

apriliarsv

zapoměl jsi napsat další z kolenovrtů :laughing: :laughing:
Protože nechápu co tím zamýšlí,buďto z nudy vymýšlí jestli se někdo chytne a bude diskutovat a nebo je ?
Když by"to" dělal jak dlouho by to trvalo a výsledek jaký? Pochybný.
Tady někteří už nevědí co psát aby to tu neusnulo, místo aby si koupil za pár šprdlíku novou parabolu a nevymíšlel ptákoviny.
Ale možná mu tady jeden dobrák může poradit, ten ví vše.

fitipaldi
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 240
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro Tondach

Límec paraboly je něco jiného. Používá se u profi parabol s úzkým vyzařovacím diagramem hlavně na odstranění bočního rušení, tedy ne na zvýšení zisku. Mají to na př. internetová pojítka a pod.. Aby nastavení neovlivňoval silný vítr je ve předu ještě kryt z propustného materiálu pro frekvence se kterými anténa pracuje.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO

...ty si tiež "odborník"... ...ževraj sa zmení ohnisko paraboly, keď po bokoch niečo nalepím... ...ohnisko sa zmení akurát vtedy, keď po nej prejde Tatrovka, alebo tornádo a spol...
...zdá sa, že hlúposť ti nie je vzdialená príbuzná, ktorou častuješ toho "le-piča" bokov...

brga
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

vladoholu:
Neurážaj hlúpymi poznámkami o Pezinku! Okrem iného, dnes sa tam schádza veľa ľudí s veľmi ušľachtilým úmyslom, ochutnať dobré vína (samozrejme, nemyslím tých, ktorým ide o kvantitu namiesto kvality).

Tondach:
Límec paraboly má iný účel ako píšeš. Slúži k potlačeniu rušenia od súsedných smerových spojov pri blízkej montáži.

Eman
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 585
Odpověď v diskusním vlákně
 

To palermo

Ako píšu aj iní, ak sa Ti podarí "trafiť" správny tvar, tak to bude fungovať. Otázkou je stabilita nadlepenia v silnom vetre. Skus urobiť nejaké merania pred a po nalepení a daj vedieť.
Keď som bol mladší a mal viac času, tiež som experimentoval. Dnes by som kupil väčšiu parabolu - lebo čas sú peniaze.

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 937
Odpověď v diskusním vlákně
 

palermo

Keby si riešil prerábku z 230 na 310, tak sa hrajkaj. Ale z 70 na 85 ? Nová 85 stojí tak 3 krabičky "s velbloudem".

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

to palermo67

Je to krásný experiment. Nedej se odradit a ten pokus udělej.

Límec se dá udělat z hliníkového plechu z plechovek od nápojů.
Přišroubovat nastříhané kruhové výseče po vnějším obvodu paraboly tak aby se jejich okraje překrývaly. Na vnějším okraji zvětšeného obvodu na každém přidaném segmentu udělat záhyb dozadu na provlečení obvodového lanka. Jeho vhodným stažením obvod zpevníš a budeš moci i částečně vykorigovat odraz signálu přidaného okruží do ohniska.
Protože ten plech je skoro zrcadlový, když nasměruješ parabolu ke slunci, odražené světlo uvidíš třeba na listu tvrdého papíru, dočasně nalepeného na víčko konvertoru. Můžeš si potom pohrát jemným příhýbáním jednotlivých segmentů k dosažení co nejostřejšího ohniska...
a když se Ti to povede, segmenty nastříkej matným sprejem, jinak by se Ti v létě mohl tavit konvertor.

Ona se sice větší parabola dá i koupit, ale vždyť ty elektronické hračky máme pro radost a pobavení.
Není nad osobní zkušenost, všechno si sám "osahat" a radovat se byť i z částečného úspěchu dosaženého vlastníma rukama.
Držím Ti palce a napiš jak se Ti to povedlo.

bob.r
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 907
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

@Peon
Myslel som to tak že čím bude väčšia parabola tým sa bude krk LNB vzdialovať.Tak pri 70cm parabole je vzdialenosť kratšia ako pri 85-100cm.To som myslel,a povedzte že to neni pravda! Že odborník "brga"

T90 - (42°e-1°w) Pár krámov na pozeranie, ale zaobídem sa aj bez nich

THXKO
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 2 739
Galerie: THXKO
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Neptal jsem se kvůli penězům-i když každá koruna je dobrá-, ale proto, že za náklady cca 70 kč, bude parabola o pár cm větší, a výrazně se zlepší příjem kritických transp. v dešti.
Koupit větší parabolu můžu, ale co budu dělat s těmi,co mi tady zbudou. To byla moje zásadní otázka. Jako wok pánev se to nehodí, protože jsou tam díry na uchycení,takže by se to válelo na půdě,nebo ve sklepě.
Jako lepší varianta mi přišlo nastaveni paraboly na každé straně o pár cm.
Také si rád hraju a kutím. Tak proto.
Také mám na malé parabole vyzkoušeno,že to fungovalo, proto se ptám na názory z parabolou větší.
Díky za názory- vyzkouším, a dám vědět....

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 008
Odpověď v diskusním vlákně
 

palermo67

Nevím jestli jsi to v diskusi uvedl, ale chceš zlepšit příjem jaké/kých družic? Parabola, kterou máš k příjmu signálu z běžných silných družic naprosto dostačuje (naše platformy na Astrách,Thoru,polské na Hotbirdu atd). I na této parabole lze přijímat pozice 13,19,23E bez výpadků. Takže pokud jde o "tento" příjem zaměřil bych se především na správně nastavení paraboly.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 001
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zvětšení paraboly

Plánuji na ovál 80x70 dát multifokus 19+23+28. 13E bude už na samostatné parabole. Šlo mi o pozici 28E, která už by na 70cm šířce asi měla problémy na slabších transp. s hudbou.

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 008
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 47
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra