Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to možné?!

U na Budejovicku vysílají dve různé regionální sítě různých společností se shodným IDčkem transportního streamu 1281. Konkrétně se jedná o regionální sit TVGIMI/CB/ na k29 a regionální sit 14 na k54/JH/. O víkendu jsem si do své STA nasloucil kanálovou anténu pravě pro vzdáleny signal z Jindřichova Hradce, abych měl doma přehled o dění na východě Jihoceskeho kraje, ale bohužel. Na TV Panasonic 42g10e si po továrním nastaveni naladím všechny dostupné kanály včetně RS14 a záměrně neskenuji K29 TVGIMI. Dnes večer TV zapnu a chci si pustit hradeckou TV a koukám, ze všechny programy z hradecka na K54 jsou pryč a na jejich pozici jsou uloženy budějovické programy z K29. Automatickou aktualizaci mám vypnutou. Muze mi někdo odpovědět, proc CTU dovolí dvěma různým subjektům používat shodné ID sítě?? Co to je zase za bordel? Že tento problém existuje vím uz delší dobu, ale tohle uz me opravdu sere.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

asi nepředpokládají

,že se najde ďoubal tvého typu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

máme STA pro 300 bytů,když je problém píšu správci a on mě odpovídá,pane.....,problém je v tom,že jste jediný,kdo má problém,nikdo jiný si nikdy neztěžoval,no není to hezké? R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Není to hezké, je to klasicky české. ;)
Taky znám tyhle odpovědi.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

tak se

zařídím jinak a na STA z vysoka s..u R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Zeptám se zítra v Pardubicích. Ředitel CTU ma záštitu nad tou konferencí. :)) jdu spát, do Pardubic to mám tři hodiny autem - v devět začínáme. Tak se měj dobře. R^

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

tak si to užij a nezapomeň koupit Pardubický perník,pečou ho v Hradci Králové R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Hradec Králové, kde to je? V Asii?
HK nesnáším od letošní hokejové sezóny... :)))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

ty neznáš Pardubice u Hradce Králové?,Pardubice je taková vesnice,co nemá ani náměstí a Hradec je od této vesnice asi 25 Km na sever,ale maj tam stadion to jó a nakoupili i hráče,no zadlužená vesnice,normální jev R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

no je to

něco jako Strakonice a Volyně R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

nevím a nechápu, proč si stěžuješ tady na webu?? Mám tě za odborníka a myslím si že víš kam máš svůj problém směřovat..... Ale poradím ti ;) Co třeba ctu.cz? Profíku?? ;)

miks
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 422
Odpověď v diskusním vlákně
 

no já to

od saxona vidím spíš jako upozornění na problém,ne jako ,že by to někdo tady vyřešil,možná to probere v Pardubicích R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

no ale problém položil pro odborníky..... tady odpověď asi na 99% nenajde.......

miks
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 422
Odpověď v diskusním vlákně
 

a kde jsou

ti odborníci?,tady je drbárna R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Můj příspěvek byl důsledkem okamžite nasranosti, kdyz jsem zjistil, ze cele resetovani TV bylo úplne zbytečné a i cela práce s instalaci výkonné antény na DX příjem. Ze si zde u vás nepomůžu vím, ale tady si alespon pokecam na úrovni/s Petrem/. Kdežto na CTU dostanu maximálněf radu, abych znovu naskenoval K54 a pod. ;P

P.S. Například DIWAY T22 uloží oba MUXy samostatne a nic neprepisuje. TV Panasonic ma tuto "vlastnost" napsanou v SW. A určitě ne i zdaleka sama, která řeší shodnost TSID laděných streamů.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Neviem ako v CZ, ale na SK sa musí každý zariadiť sám. Štátne inštitúcie treba obísť veľkým oblúkom. Keďže sa jedná o STA, nemal by byť problém inštalovať zariadenie s možnosťou úpravy SI.

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

HK nesnáším od letošní hokejové sezóny... :)))

Já taky ne. Rv

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 186
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Tento problém (stejné ID streamu) byl kdysi i u přechodného MPX-A na K39 z Hladnova a u polského MPXu ze Skrzyczného na K38. 90% STB s tímto nemělo problém, ale veškeré iDTV, které se mi dostaly pod ruce to nebyly schopné naladit ani jedna! Takže lidé, kteří chtěli sledovat oba MPXy měli smůlu. Jednal jsem tehdy s ČRa (jako provozovatelem MPX-A) a žádal o změnu na K39, protože stížností bylo mnoho (K38 jsme doinstalovávali na několik desítek STA). Odpovědí mi bylo, že nic měnit nebudou, že to tak mají přidělené od ČTÚ. Poté jsem jednal s Emitelem v Polsku a... stejná odpověď - přiděleno UKE. Problém zmizel až v monentě, kdy přechodný MPX-A "zanikl" a místo něj začal (od 31. 10. 2008) na K39 z Hladnova vysílat MPX2. Pak došlo ke změně identifikace. Identifikace polského MPXu na K38 zůstala stejná. Takže u Budějovic se jen "opakuje historie"! :-/

cha-cha
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 1 137
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

A ta je o to smutnější, že se jedná o problém v rámci jednoho státu (člena EU). :))) :))) Ostravský problém byl aspoň "mezinárodní" kde je vždy větší pravděpodobnost chyby (aspoň co se Polska týče, protože to je takový "zvláštní" státní útvar, jak ho já interně nazývám).

cha-cha
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 1 137
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Ukládáš nasken. TV do FAV - pozice 1, ..., je to modré tlačítko na DO. A kup si v Pardubicích koninu po Veké jí tam mají dost. :)

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

No asi to obhospodaruju takí inteligenti co davaju aj prsty do vltavy........a vesaju na kandelabre figuriny.... :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Kua s tou koninou jsi mě dostal, to jsi musel určitě někde opsat :))

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

CTU jim pridelil ruzne TSID:
regmux1 (k29) TSID=0x0501
regmux14 (k54) TSID=0x1201
Pokud Saxon pise, ze obe vysilaji 1281 (0x0501), je jasne ze binec v identifikatorech ma regmux14 z Jindrichova Hradce.

Problemem je, ze i kdyz se vysilaji ruzne TSID, tak nektere televizory ho v rozporu s normami vubec nepouzivaji (Sharpy, Toshiby, nektere Philipsy), takze pokud se jeste trefi i do stejneho cisla programu (SID), tak se programy ruznych siti prepisuji navzajem stejne.

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

TSID J.Hradec - odkaz

https://www.parabola.cz/album/foto-279/
sekce Album: Rs14 K54 J.Hradec TSID....
Popis fotografií:
[1] Rs14 K54 J.Hradec TSID....


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

TSID v J.Hradci by měl být v DEC 4609.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dvě různé sítě se shodným TS-ID, jak je to...

Trochu zmatečné... Každý MPTS má obsahovat tyto ID - Network ID, Original Network ID a TSID. Vidím jenom údaj o TSID, který může způsobit problém u přijímačů s ne úplně dobře vyladěným firmwarem... Co je tedy stejné?

Analýza TS by napověděla víc.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 145
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 41
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra