Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Príjem slabých kanálov

Po výmene lnb silversky 0,1 dB za black premium 0,2 db sa my zlepšil príjem na väčších kmitočtoch napr.na 66°E ide bez problémov 12738 H 3715,naopak zhoršil sa príjem na menších kmitočtoch jedná sa hlavne o ASTRU 1N.(anténa 130 cm)

juro1970
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 633
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

juro1970

A ako si nasadil konvertor do obímky?Hlava konvertora by mala byť hned pri obímke a signál by mal byť OK.Ak si dal obímku niekde do stredu tak to sa ani moc nedivím,že máš slabší signál.Kamoš mi to ukazoval a ver mi,že to funguje.Napr.na družici Nilesat 7°W ak bol konvertor niekde v strede obímky tak družica vôbec nešla,ale ak sa posunul tesne vedla hlavy konvertoru signál sa vyšvihol cca na 80,85%.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Malo by to vyzerať nejak takto
http://imageshack.us/f/813/konvertorylnbtwingolden.jpg/

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Konvektor som dal presne,ako pred tím.Inač je pravda že vzdialenosť ohniska ma vplyv na frekvenciu.Výrazne to poznať v C pásme,kde nielen ohnisková vzdialenosť má vplyv,ale aj vzdialenosť depolarizačnéj doštičky.

juro1970
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

juro1970

Skús kúpiť nejaký kvalitný konvertor.Osobne mám na motore Inverto Black Ultra O,1 db a som s ním maximálne spokojný R^ R^ R^

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

LNB čo spomínaš som našiel,ale nie z 0,1,ale 0,2 db?

juro1970
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

No moje má určite na 100% 0,1db to som si istý R^ Alebo kúp tento konvertor,ten je tiež dobrý http://shop.atoselektro.cz/golden-interstar-gi-201-singl-lnb_d2268.html

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Osobne by som bral jedine Inverto Black Utra,alebo Golden Interstar nič iné R^ Tuná máš parabolácku diskusiu z roku 2010 a urob si sám úsudok https://www.parabola.cz/forum/topic-48242/

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Je sice pravda že Golden Interstar je dobrý LNB,ale má své mouchy.Za cca.2,5 roku se ti rozpadne krytka LNB(žlutý vršek) a bude ti na H-vno.Inverto Black Ultra je dobrá volba na slabé signály 7W a 26E.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Objednal som Inverto Black Ultra,ako náhle príde porovnám.

juro1970
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE-juro1970

Já ho mám nachystaný ve sklepě a půjde na parabolu místo Invacomu.Ale až se oteplí.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Určitě Inverto b.u. je dost dobrý, např. u nilesatu 7W jsem chytil až 30 programů a ted´jen mbc paket zbytek např. hudební Melody tv, Fox atd. ani t´uka. Musel jsem dát lnb IBU pryč dělalo mi to na astře neplechu. Kdysi tady byla zmínka, že IBU a gibertini moc nejdou k sobě.

Digi Tv top platforma

satmana
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 1 698
Odpověď v diskusním vlákně
 

Baron

Poznám jedného maníka čo má toho Goldena Interstar už 3 a pol roka a nič mu nieje.Možno si nemal štastie na kus :laughing:

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

Baron :

GI 201 mám 5 let a žádný problém.Jak jsi přišel na to ,že se po 2,5 letech rozpadne ?

Jaros
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 322
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE-Jaros

Problém u Goldenu LNB je nevhodná umělá hmota.Ten vrch změní barvu ze žluté a takovou šedobílou barvu.Pak stačí málo a mech.praskne.Udělá se trhlina,vnikne tam voda a je dokonáno.Viz galerie na stránkách p.David Roman-DX forum-test konvertorů LNB.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Sorry chlapci,ale nastaviť lnb čo najbližšie k objímke??? to už čo má byť???
Nastavujeme hádam podľa najlepšieho signálu ,nie? to bude u každej paraboly inde ,nemyslíte?
Moje posledné zistenia:
Mám tu 2x ibu twin-

Prvý má veľmi silný vertikálny spodok 10,7-10,8 zvyšok vertikálu slušný,horizontál bieda...
Druhý má dobrý vertikál len vrch,spodok úplne biedny,horizontály má dobré tiež len hore...
Invacom,2ks-horizontály bezkonkurencie R^ ,vertikály miestami lepší(A2D,1N),miestami rovnaký ako IBU...
Za chvíľu budete zháňať smarty,technomaty atd... :)))

Biedne forum, riešia sa tu samé blbosti ,len nie satelitná problematika,v kazdom vlákne sprostosti,hádky a trápne fotky uja ibuprofena. Dokial tu redakcia nezakročí ,o čom pochybujem, tak neprispievam .Dodatok: po čase vidím, že to ide ku dnu, tak Zbohom.

marval450
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 1 463
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Sleduji, že se tu sešli odborníci ;) . Mám dotaz, je možné, že některé lnb u silného signálu ,,přehltí" sat příjímač tudíž signál vypadává. Např. u mé sestavy IBU + gibertini? Možná je to blbost. Díky.

Digi Tv top platforma

satmana
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 1 698
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE-marval450

Na každý extrémní příjem z družic zde zmíněných se hodí něco jiného.Jinak většinou rozhoduje výkon-poměr-CENA.Pokud je něco ještě výše tak je to SMW nebo Kathrein,Astrotel.Ale tam nejsou ceny za 5.50Kč s DPH.V komerční sféře jsou asi nejlepší Invacomy+Inverta.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Ja by som kúpil aj čerta rohatého ak by dal lepší signál ako Invacom... :))) :laughing:
Hlavne by to chcelo väčšiu parabolu... :-/

Biedne forum, riešia sa tu samé blbosti ,len nie satelitná problematika,v kazdom vlákne sprostosti,hádky a trápne fotky uja ibuprofena. Dokial tu redakcia nezakročí ,o čom pochybujem, tak neprispievam .Dodatok: po čase vidím, že to ide ku dnu, tak Zbohom.

marval450
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 1 463
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Na krajní pozice u motoru je dost dobrý konvertor Invacom SNH-031 Singl, , na ostatních mi zase někde u prostředních družic signál naopak mírně klesl. Je to dobrý konvertor, jen se mi nějak nezdá ta divná folie , která se prý po nějaké době znehodnotí, někdo tady dokonce dříve psal, že mu ji "proklobl " pták. Já jsem ho tedy testoval jen na krajní pozice a osvědčil se, pak šel zase do krabičky a je v šuplíku na další testy. Na pravidelné použití mám Inverto Black Ultra "TWIN", přidělán na parabole 105 + motor, délka vedení k příjmači cca 48 m a kabel zakopán do země v plastové hadici. Pracuje dobře, ale stejně nikdy nedoženeme sebelepším konvertorem velikost (průměr) paraboly. Je to vše o penězích a místě bydliště... ;) R^

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Taky mám IBU + gibertini. A chci se zeptat SATMANA co má za informace proč to nejde k sobě?

dagles
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Nevím čím to bylo, ale na astře 23.5E se mi ten obraz sekal a místama po přepnutí na jakýkoliv progam mi nešel vůbec. Nedalo mi to protože např. na nilesatu jsem chytil některé programy co jsem dříve nechytil, tak jsem si pořídil druhý lnb IBU a to samé. Stejné výpadky. Nevím čím to je. Dále jsem to nezkoušel, protože mi jde především o cz programy. Dal jsem tam puvodní lnb. Jinak ten IBU opravdu super Lnb.

Digi Tv top platforma

satmana
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 1 698
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Já osobně mám Invacom na motoru na parabole 85cm a na pozici mi jede MBC paket na hranici příjmu jen večer nebo brzo ráno jinak NE.Jsem zvědav co pojede po výměně za Inverto IBU single.Na Astře 23E jede na plný kotel u skoro všech frekvencí.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Príjem slabých kanálov

Moje první Inverto Black Ultra nešlo vůbec a po výměně u Omka druhé bez problémů. Mám náhradní LNB za 129,-, ale neporovnával jsem to.

dagles
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marval450

Samozrejme nedá sa inak ako súhlasiť... Na E-85 mám každý LNB posunutý inak, podľa najlepšieho signálu:

http://imageshack.us/photo/my-images/198/zmobilulg202.jpg/

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 067
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kostik123

Všimol som si na priloženom odkaze na začiatku, LNB bez stiahnutých krytiek... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 067
Galerie: Maneto
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra