Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
14.01.2009, 01:03.55

nastavenie multiprepinaca v openboxe

Zdravicko, mam na Vas otazocku, cisto teoreticku :-)
Ak by som mal multiprepinac EMP so 17 vstupmi a 12 vystupmi, zapojim tam 4x quattro, bez DVB-T. Na vy stupy dam 12 prijimacov. Ako to teda nastavim v openboxe? Jednotlive druzice? Aky povel pouzit? Tymto multi absolutne nechapem, resp. iba nastaveniu v opene. Viem ze sa pouziva uncommited. Bol by som rad aby mi niekto popisal ako to presne nastavim. Moja uvaha je: nastavim port1, ake treba zvolit uncommited? tam som uz mimo. Alebo najskor zvolit uncommited a potom priradit port? som z toho jelen, klasicky desecq 4/1 8/1 chapem. Ide mi o to pochopit ako to funguje, proste princip.
Dakujem Vam
uživatel
hopkok
14.01.2009, 06:45.19

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

sám píšeš že pripájaš ku multiprepínaču štyri quattro tak prečo sa zaťažuješ nejakými uncomited povelmi keď je to tak jednoduché proste zadaj iba Diseq-c 1,2,3,4 veď predsa máš iba štyri konvertory nenechaj sa zmýliť nápismi na multiprepínači kde prvé štyri sú označené A,B,C,D ono sa stále jedná o jeden konvertor t.j. je to stále len jeden Diseq-c vstup 1 alebo A alebo AA alebo ako ti to tvoj prímač ukazuje atd ;)
uživatel
Boris
14.01.2009, 13:30.57

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

ferdo . . . už si obložil koupelnu? Opravil auto? ted jdeš na satelitní příjem? a koukám hned 12 sat :o)))
uživatel
juzek
15.01.2009, 06:18.16

@juzek

neni som ferba a mam doma prijem na 8 druzic do 4 izieb, homemade. Chcem sa nieco naucit a toto mi nebolo jasne. Chcem vediet aj ine alternativy ako sa to da poriesit pomocov aktivneho prepinaca ale to asi ty nedokazes pochopit zialbohu Rv
uživatel
hopkok
15.01.2009, 06:20.13

@boris

dik za info, uncommited povely sa potom pouzivaju pre viac LNB ak dobre rozumiem, je tak?
uživatel
hopkok
15.01.2009, 06:22.42

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

a este takto. ako by som to nastavil keby tam supnem 8x twin alebo 16x single?
uživatel
hopkok
15.01.2009, 06:46.29

@hopkok

Běž raději zpátky k těm činnostem, co ti psal Juzek..
Můžeš mi vysvětlit smysl toho multipřepínače když tam pro ty 4družice vrazíš 8twinů na dvou, či dokonce 16single na čtyřech parabolách?
uživatel
Tomik535
15.01.2009, 07:10.09

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

zjavne to ešte nechápeš lebo ak na prvé štyri vstupy (ABCD) šupneš štyri single namierené na štyri rôzne družice tak je to stále diseqc 1 ale z každej družice ti pôjde len to pásmo konvertora podľa toho do ktorého vstupu to máš pripojené t.j. na ten jeden singl chytíš trebárs len frekvencie horneho osc. + horizontal na ďalší to bude horný osc. + vertikal atd . pokiaľ chceš chytať vždy celú družicu musíš použiť quattro . kedysi sa dalo dať na sk a cz programi dva twiny pretože frekv 12525 a 12565 sú frekv horných osc. pozicia 23,5 a tak isto 12399 z thoru je horných osc. pozicia 0,8 . takže ti ostali dva twiny na spodné oscilatory k dobru na nejaké spestrenie + dve quattra za predpokladu že použiješ 17/12 multiprepínač ale dnes keď očko vysiela v spodnom pásme potrebuješ quattro a z pôvodných trebárs šiestich družíc maš už len päť atd možnosti jedného multiprepínača sú dosť obmedzené a vytvárať nejaké kaskády a iné zložitosti na to treba veľa študírovať rozne weby a zapojenia doporučované výrobcami atd atd atd :O
uživatel
Boris
15.01.2009, 07:16.04

@Tomik535

zmysel majú aj tie single ale muselo by to byť veľmi ale veľmi špecifické zapojenie vytvorené len na jeden účel ( trebárs taká lokálna káblovka home made )
uživatel
Boris
15.01.2009, 07:25.35

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

ešte k tomu uncomited to využiješ pre špeciálne relé aj EMP ti také ponúka . tiež si všimni že uncomited sa ti objaví až keď zvolíš diseqc 1.1 alebo 1.2 . ešte dosť prímačov nevie ovládať diseqc 1.1 a 1.2 ovládaš rovnako ako motor točíš do strany a keď je signál uložíš . začína sa objavovať v prímačoch niečo také čo sa volá UNICABLE je to tiež diseqc ale o tom nabudúce .
uživatel
Boris
15.01.2009, 07:35.49

@Boris

Asi jsi můj dotaz nepochopil taky, když mu ty singly schvaluješ. Mám 4paraboly, na každé 4konvertory, nasměrované na 4 stejné družice.
Můžeš mi prosím tě ještě jednou říct, k čemu mi k tomu pro 4tv bude multipřepínač?
uživatel
Tomik535
15.01.2009, 07:41.26

@Boris

Jo a co je to "veľmi ale veľmi špecifické zapojenie vytvorené len na jeden účel"
:O
uživatel
Tomik535
15.01.2009, 08:30.28

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

no ked sa tu chce niekto nieco priucit tak hned ho posielate opravovat auto...ale mne to neva aj vdaka tomu som to pochopil teda zapojenie by bolo nasledovne: dam na jednu parabolu 4xquattro, teda 4 rozne druzice, nataham kable k multiprepinacu a ponocou povelu disecq 1.0 navolim v kazdom prijimaci ten spravny. Napr. port1-hotbird, port2-astra19.2, port3-astra23.5,port4-28.5, cisto len ako priklad, neberem do uvahy na akej parabole to pojde...No a takto na vystup z prepinaca ako je 17/12 mozem pripojit 12 prijimacov a vsetky mozu prijimat programy so vsetkych 4 druzic. Myslim ze som to pochopil, nie som az taky som.r hadam
uživatel
hopkok
15.01.2009, 08:58.57

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

Nejsi. Máš to dobře
uživatel
Tomik535
15.01.2009, 09:32.06

RE: nastavenie multiprepinaca v openboxe

dakujem Vam za rady a prajem pekny den
uživatel
hopkok