Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
12.01.2009, 12:34.17

openbox X-600 porucha

Poprosil by som o radu alebo pomoc šikovných ľudí. Mám problém so svojim openboxom X-600, ktorý by som ešte nechcel hodiť do starého železa. Používam ho na príjem českých programov pomocou Gitalky. V poslednom čase pozorujem poruchu funkčnosti čítačky, ktorá cyklicky rozpozná kartu a nasledovne vypisuje jej chybu. Karta je však v poriadku, odskúšal som ju na inom prijímači. Môj openbox sa však dosť značne prehrieva a to aj v pohotovostnom režime. Zdroj prijímača naprázdno je v pohode, neprehrieva sa, ale akonáhle pripojím konektor zdroja na základnú dosku, tak sa začne trafo zdroja dosť zahrievať a hlavne silne hreje 5v stabilizátor umiestnený na základnej doske. Nie je však prerazený, lebo napätie stabilizuje na požadovanej hodnote 5V. Prosil by som nejakého servisáka z okolia Žiliny o pomoc. Podotýkam,že problémy s kartou začnú až po zahriati celého prijímača.
Vďaka
uživatel
rogi
12.01.2009, 16:29.31

openbox X-600 porucha

AHOJ,TOTO SOM MAL AJ JA TU ISTU CHYBU,VYMEN VSETKY ELEKTROLITYCKE KONDENZATORY A BUDE TO OK
uživatel
milanko95
12.01.2009, 16:30.45

openbox X-600 porucha

MYSLEL SOM TO ABY SI ICH VYMENIL LEN V ZDROJI
uživatel
milanko95
12.01.2009, 22:04.53

RE: openbox X-600 porucha

Vďaka, skúsim ich premerať a vymeniť. Tiež mám podozrenie, že to bude elyt.
uživatel
rogi
13.01.2009, 07:52.22

re milanko95

Bolo to v tom. Vymenil som len 3 kondenzátory v usmerňovacej časti zdroja, umiestnené v blízkosti stabilizátora, pretože teplo, ako vieme, elektrolytom nerobí dobre ;)
ahoj
uživatel
rogi