Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
14.12.2008, 14:45.57

AV receiver a reproduktory

Potřebuji poradit s reproduktory. Mám AV receiver Sony STR DA 3400ES a domám mám reproduktory 2 x Jamo E750. Uvažuji o koupi 2 x Heco Victa 700. Ty Heca na předek a Jamo bych dal na zadek. Je to dobrá kombinace? Díky za rady.
uživatel
dtomik
14.12.2008, 15:21.21

RE: AV receiver a reproduktory

podle vkusu kazdeho soudruha.Jen si dej pozor na stejnou fazi obou typu reprobeden/menic-vyhybka/.A minimalni impedanci beden.Sony maji myslim 6ohm.4 ohmova bedna by uz mohla pri vyssim vybuzeni aktivovat ochrany v receiveru.
uživatel
Saxon
14.12.2008, 15:35.39

RE: AV receiver a reproduktory

máš jenom dvě možnosti. buď naložit resívr a navštívit nějaký
poslechový studio a nebo čistě podle intuice něco koupit.
uživatel
vortimond
14.12.2008, 15:40.27

RE: AV receiver a reproduktory

U starého receiveru jsem měl přepínač 4 a 8 Ohmu , ale u nového není přepínač je tam napsané 4-16 Ohmu. Jamo jsou 6 Ohmu. A ty Heco 4-8 Ohmu.Tak snad to bude v pořádku. A kabely budu dávat nové 2x 2,5
uživatel
dtomik
14.12.2008, 15:47.39

RE: AV receiver a reproduktory

ještě lepší možnost je si vzít n zálohu více sestav a zkusit to doma, nebo i s obsluhou...dobrá studia to nabízí.

Ale v zamýšlené minimální úrovni to asi potřeba není.

Můj osobní názor je, že kombinovat reproduktory je nevhodné. Mají různou dynamiku, různý zvuk membrány, ale je to na každém uchu... na každém reproidktoru, na tom, co se bude poslouchat.
Když budeš v tom poslouchání, poslechni si KEFy - je to jen malinko více peněz. (Jasně, že jsou i lepší, ale ne za ty peníze.)
Podle mého sluchu jsou Heco 700 nejlevnější repruktory, které ještě snad má smysl koupit, lepší než ty JAMO 750 o hodný kus (ty JAMO jsou dost ploché ve zvuku zejména u kmitočtů pod 100Hz). Ale furt je velký komromis.
uživatel
Antonín
14.12.2008, 16:40.04

RE: AV receiver a reproduktory

kdyžtak jestli se někdo vyznáte poraďte nějakej čistě sluchátkovej zesík asi tak do 6.000
uživatel
vortimond
14.12.2008, 16:50.19

dtomik

Impedance je tedy v pořádku.Ještě nepíšeš nic o centrálním reproboxu a subwooferu.Centrální rebrobox musí mít tutově stejnou fázi jako přední pár,to bys měl jinak pěknej mazec v přednesu.
Centr bych určitě pořídil ze stejné řady jako hlavní pár/front/.U zadků si vždycky nějak poradíš.Průřez vodičů máš taky dostatečný.
uživatel
Saxon
14.12.2008, 16:53.46

vorti

http://www.sluchatka-koss.cz/k/sluchatkove-zesilovace/

Myslim,že si vybereš. ;)
uživatel
Saxon
14.12.2008, 17:06.13

RE: AV receiver a reproduktory

Centrální mám zatím Jamo 8 Ohmu. Centralní koupím teda stejné značky jako ty přední sloupy. Ten můj nový receiver je 7.1 Nevím jaké reproduktory koupit.Jestli ty poslední dvě vzít třeba jen regálové
uživatel
dtomik
14.12.2008, 17:11.58

RE: AV receiver a reproduktory

Já bych zatim zůstal u 5.1.
Vezmi si skutečnost,kolik titulů máš dnes ozvučených v 7.1?
uživatel
Saxon
14.12.2008, 17:16.46

RE: AV receiver a reproduktory

Já osobně bych sloupy do 10 tisíc nekoupil. To raději kvalitnější regálovku, klidně i dopředu na stojan. Ale i tam je s tou cenou problém.. :)))
uživatel
Tomik535
14.12.2008, 17:19.47

RE: AV receiver a reproduktory

A nebo dokoupit Jamo E700 4 kusy 2 pasmovek na zadek a mám vše Jamo stejné třídy.A nebo jen 2 kusy a zatím zůstat u 5.1. To je taky řešení.Ještě někde pohledám poslechové studio. Elektroworld snad bude mít poslechovou místnost
uživatel
dtomik
14.12.2008, 17:22.06

RE: AV receiver a reproduktory

Tak ty Jamo E750 co mám měli v tu dobu ocenění EISA. Tak je dám na zadek a na předek dám teda něco lepšího. Do 10-20 tisíc snad to bude stačit
uživatel
dtomik
14.12.2008, 19:15.42

RE: AV receiver a reproduktory

Bowers & Wilkins 683 /Black Co říkáte na tady tyto sloupy. Jsou nádherné a prý hrají suprově
uživatel
dtomik
14.12.2008, 20:26.02

AV:Rec

Mám DENONA 1909 a řešil jsem něco podobnýho.Doma mám 5.1 Jamo-dokoupil jsem 2přední regálovky JM lab Chorus 807 V.
Ty Jama (2 sloupy)jsem použil jako surround(nemusel jsem nic věšet na zed) a surround-jako surround back.Výsledek je super,taky jsem se bál jak to dopadne-a gutt.Hlavně si ohlídej aby měli stejný ohmy.
uživatel
Cucerak
14.12.2008, 20:59.06

Bowers and Wilkins 683 /Black

No, to už je o mnoho lepší!

Ale mě se trochu nelíbí design. Prostě jsou moc nápadné :)
Stojí 35, fakt je chceš?
uživatel
Tomik535
14.12.2008, 21:03.46

Cucerak

S těmi JMlaby ses trefil, moje krev.
@dtomik
Na ohmy nekoukej, kvalitní zesák ti musí hrát "téměř" do zkratu.
Spíš se dívej na citlivost, ta je důležitější.
uživatel
Tomik535
14.12.2008, 21:15.09

RE: AV receiver a reproduktory

jenze v jakym AV receiveru mas zesilovac,kterej je neceho podobneho schopen.Minimalni zatezovaci impedance je dulezita.Citlivost bedny take,ale ta v obyvaku zase az takovou roli nehraje.U profi ozvucovacich systemu je to neco jineho,tam hraje kazdej dB navic roli!Jedinej koncovej zesilovac,kterej jsem videl i slysel hrat do zateze pod 1ohm je Macrotech 5000 od Crown,ale to je uz jina pohadka.Pro me tedy urcite. R^
uživatel
Saxon
14.12.2008, 21:41.17

RE: AV receiver a reproduktory

A ted jsem se díval na 684 ty už stojí 25. A v testech si stojí dobře.Citlivost 90dB spl (2.83V, 1m) Tak ted si je jen poslechnout a vletím do nich. A jako surround si dám ty svoje Jama E750
uživatel
dtomik
14.12.2008, 21:56.07

RE: AV receiver a reproduktory

Já osobně sloupy nemusím, raději stojanovky, ty nejhlubší basy mi vůbec nechybí.
Za 25 bych radši Dali icon 5. Koukni.
@Saxon
Impedance je samozřejmě důležitá, ale pro kvalitní zesilovač je 4 nebo 8 prašť jako uhoď. Nižší jsem ještě u hifi repro neviděl. U 4ohmů aspoň využije vyššího výkonu.
Jestli si koupí repro s o 3db vyšší citlivostí, ušetří polovinu výkonu zesilovače na špičky. A to je pro mě důležité, aby mi je neořezával a zesák nechodil často do limitace, ale to určitě nemusím říkat tobě.
Jestli to uslyším nebo ne je věc druhá. ;)
uživatel
Tomik535
14.12.2008, 22:09.24

RE: AV receiver a reproduktory

Postupujte uvážlivěji a raději to ničeho nelítejte.

Poslechněte na místě, kde to umí přepnout, a znovu opakuji, nejlépe vyberete doma. Místům jako je Electroworld se vyhněte obloukem. Tam neuslyšíte nic.
Kdybyste museli poslouchat někde jinde než doma, vyberte si některé skladby, které máte dobře v uchu, a které jsou složité pro reproduktor. Madonnu apod. uhraje každý křáp.
Zkuste si naposlechnout:
- nějaké varhany, (Bach je docela bigbít, ne)
- nějakou kytarovou věc (Paco de Lucia nebo John Laughlin, nbeo barokní španělku, to je fuk)
- nějaký klavírní koncert (pozor na dobrou kvalitní nahrávku).
Všechno nejlépe na normálních CD (přehrajou to všude a přitom to je jakž takž kvalitní). Vyberte si jenom některé pasáže pár desítek vteřin a ty se snažte si zapamatovat.
Možná se u toho Bacha budete divit, jaký vznikne rozdíl mezi Jamo a reproduktorem. Je to takový jednoduchý testík.

Impedance ani citlivost není zase tak klíčový parametr. Slušný zes bude hrát do každé zátěže (jedne ohm a méně jsou exces), a btw: odpravit se vám spíše podaří reprák s větší impedancí, než s menší, kdy proudová pojistka zasáhne včas. Zesy mají proudovou ochranu všechny.

Různé typy reproduktorů v jedné místnosti si nejdříve poslechněte, než to uděláte. Nejde o citlivosti ani imepdance, normální zesilovač si úrovně stejně při nastavení upraví a normalizuje, ale o odlišný kmitočtový průběh a odlišný typ zvuku. Prostě to z každé strany bude hrát barveně jinak, a jak budete hýbat hlavou tak se bude zabarvení zvuku měnit.
Netrvdím, že se to nedá vydržet, ale pro jistotu si to nejdříve ověřte, než vyhodíte peníze. Podle mého ucha musí mít všechny reproduktory v místnosti stejný typ membrány, stejný měnič, (jistě ovšem stačí velmi podobný, takže proto je nutno poslechnout), aby vznikl homogenní zvuk.

BaW jsou zase jiná třída než Heco.
Z takových komerčních značek je BW mému uchu hodné libé...ovšem zdá se, že by pak musel jít na výlet ten zesilovač :-)))
uživatel
Antonín
15.12.2008, 06:54.48

RE: AV receiver a reproduktory

Antonin, suhlasim s tym BW ;) Maju paradny zvuk, teda niektore kusky...

K tematu: vo vseobecnosti sa neodporuca kombinovat bedne roznej impedancie na jednom receiver-i, pretoze dochadza k nerovnomernemu zatazovaniu zosilnovaca co mu nerobi moc dobre...

NEODPORUCAM!!!

Radsej tieto povodne predaj, alebo ak si s nimi spokojny, tak si k nim zozen rovnake, popripade k nim urcene zadne a center, prajem pekny den........ Street
uživatel
street
15.12.2008, 09:23.28

RE: AV receiver a reproduktory

k nerovnomernemu zatazovaniu zosilnovaca co mu nerobi moc dobre...
Nechápu, co to znamená.
(Nejsem přítelem kombinování různých reproduktorů, ale tohle je nějaké patláma patláma).
V normálním AV recu jsou koncové stupně zcela nezávislé, v těch rozumnějších mají i svoje nezávislé napájení, reproduktory stejně nejsou zatěžovány stejně...Normální AVrec taky nutně obsahuje nastavení, takže si to přepočítá na jinou citlivost.
A vsýeldná rada: kupovat JAMO...o už fakt radši měď.
uživatel
Antonín
15.12.2008, 10:49.38

RE: AV receiver a reproduktory

S tim jednim Ohmem jsem měl na mysli pochopitelně zapojení v FOH systému/PA ozvučovací aparát - basová sekce/.
Macrotech 5000 totiž umožnuje zapojení nejen Stereo,Bridge,Dual Mono,ale dokonce i Paralel Mono.
- to jen tak, aby řeč nestála.

"K tematu: vo vseobecnosti sa neodporuca kombinovat bedne roznej impedancie na jednom receiver-i, pretoze dochadza k nerovnomernemu zatazovaniu zosilnovaca co mu nerobi moc dobre...

NEODPORUCAM!!!"

nerovnoměrné zatěžování není ten pravej problem,spíš je to otázka,co maji některé receivery na pozici koncových zesilovačů za výkonnový prvek.Pokud to jsou klasické tranzistory/bipolar,IGBT apod/,pak je tam limit 4 Ohmy/ snesou i méně/ hodně to závisý na velikosti napájecího napětí,pokud tam cpou integrované výkonnové stupně třeba Sanyo,nebo jiné a třeba i do můstku,může být už s tou impedancí problem.Viz Ohmův zákon.
Na tyto aplikace jsou výborné zesilovače pracující ve třídě H/napájecí napětí bývá ve dvou i více hladinách/.Jednotlivé napájecí větve připojuje řídící výkonnová elektronika,podle budícího signálu.Tohle ale u Home receiverů sotva potkáme.Možná u strojků kolem 100 tis.
uživatel
Saxon
15.12.2008, 12:30.26

RE: AV receiver a reproduktory

vo vseobecnosti sa neodporuca kombinovat bedne roznej impedancie na jednom receiver-i, pretoze dochadza k nerovnomernemu zatazovaniu zosilnovaca co mu nerobi moc dobre...

:laughing:
Mě nedělá dobře když mi zavolá bývalá, poslouchat ty kecy je fakt na palici..
uživatel
Tomik535
15.12.2008, 12:34.41

RE: AV receiver a reproduktory

asi ji málo napájíš - měsíčně. :)))
uživatel
Saxon
15.12.2008, 18:31.19

RE: AV receiver a reproduktory

Po mém odvolání z 2500 na 1800. :zombie:
uživatel
Tomik535
15.12.2008, 18:46.17

tomik

Na kluka???
uživatel
Saxon
15.12.2008, 19:09.13

Sax

http://leteckaposta.cz/424109637
uživatel
Tomik535
15.12.2008, 19:12.27

RE: AV receiver a reproduktory

Je Ti podobnej. :))
uživatel
Saxon
15.12.2008, 19:18.15

RE: AV receiver a reproduktory

Už jsem se lek, že sousedovi. Chodil jsem hodně na noční.. ;)
uživatel
Tomik535
15.12.2008, 19:22.55

RE: AV receiver a reproduktory

Tak ho pozdravuj, jedu domu, od osmi na CT2 jde super pořad.
To okno mě vždycky dostane.
uživatel
Saxon
06.04.2010, 23:03.51

Sony receiver

Jsem amater, moc se v tomto nevyznam. Koupil jsem si Av receiver Sony STRDN1000 7.1 a potrebuji k tomu nejake kvalitni repraky max do 20000kc. Dekuji za radu.
uživatel
cadence