Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
06.11.2008, 18:01.23

Příjem digi. vysílání

Ahoj všem, Nevíte někdo jestli existuje satelit(DVB-S) nebo set-top-box(DVB-T)s dvěma nezávislými tunery a aby šly na něj připojit dvě TV současně? Jedna TV(analogová) má konektor 75 ohmů in a AV in, druhá TV(LCD)má SCART IN/OUT,SCART IN, AV in,kon.75 ohm in. Budu v tomto případě potřebovat propojovací kabely dlouhé 6m, nebude velký útlum? Dík za info. O.
uživatel
olink
06.11.2008, 18:07.16

RE: Příjem digi. vysílání

Takový přijímač má DIGI TV, najde se možná i jiný. Jinak se to řeší dvěma recivery. 6 m na kabel není daleko, na scart to nevím kde by ji takový koupil. Jedině jej udělat.
uživatel
grupen
06.11.2008, 18:22.14

Není

problém koupit i desetimetrový SCART
uživatel
hobo
06.11.2008, 18:46.35

RE: Příjem digi. vysílání

http://www.abshop.sk/main.php?kodtovaru=OPT+MULTIROOM&flag=true
ABCOM shop, s.r.o. :: Opticum Multiroom Sat
uživatel
amadeus
06.11.2008, 19:30.41

RE: Příjem digi. vysílání

presne tak...Opticum Muliroom
uživatel
Nextwave
06.11.2008, 19:32.55

RE: Příjem digi. vysílání

*oprava Multiroom
uživatel
Nextwave
06.11.2008, 20:23.17

RE: Příjem digi. vysílání

Ten záměr je sice realizovatelný, ale není to moc dobrý nápad - pro běžné užití se tím v podstatě nic nevyřeší, lepší je použít dva nezávislé přijímače. Peněz to nemusí stát o mnoho více.
uživatel
Antonín
06.11.2008, 21:10.52

RE: Příjem digi. vysílání

Jak ale potom otáčet anténou, že? Z obou přijímačů současně, jedním na Astru, druhým na Hotbird.
uživatel
sateliťák
07.11.2008, 08:49.38

RE: Příjem digi. vysílání

Pokud má být k dispozici motor, musí mít každý přijímač jistě svůj. Ale to je jednak stejné i pro dvoutunerový systém - tam musí být taky dva motory - a hlavně je to spíše neobvyklý požadavek. Nač by komu byly dva motory? Jsou lepší řešení pro dva a více přijímačů typu (příklad pro dva recy a družice možno měnit podle ):
- jedna parabola Multibeam se třemi dvojitými LNB na A1, A3, Thor a několika jednoduchým LNB 28e, 16e, 5e, 13e prostě podle chutě (a mechanických možností) na jeden přijímač 8/1 diseqc switch z těch pevných, na druhý přijímač diseqc 4/1 switch, kam přijdou ty tři dvojité a do čtvrtého (prvního) vstupu druhý parabola s motorem ... když už by ten motor byla ta touha (poslední dobou točím hodně málo).
uživatel
Antonín
07.11.2008, 09:11.55

Antonín

Zajímavé řešení, ale dobré, i když asi dosti drahé.
On ale nepíše nic o tom, co by chtěl sledovat.
Mě by to ale nevyhovovalo, ono sledovat 75°E a následně 30°W Hispasat by asi žádná parabola nevzala. Jedině dát konvertory z každé strany paraboly. :8)
uživatel
sateliťák
07.11.2008, 09:32.09

RE: Příjem digi. vysílání

Neřekl bych že je drahé a hlavně neznám levnější s podobnou funkci.

Btw: pochybuji, že existuje někdo, kdo se kouká na program na 75e a pak na nějaký jiný na 30w. Motor není na koukání, motor je vysloveně na hraní a možná na sportovní feedy pro někoho, kdo nemá žádnou kartu, tak asi na feedech najde hodně věcí. A i tento poměrně obskurní požadavek navržený systém umožní, byť na jediném z přijímačů. Kdybych to chtěl na dvou, i to by se dalo - třeba manuální křížový přepínač na přívodech k přijímači. Prostě by se jejich funkce úplně prohodily. Kdysi jsem to tak prohazovací měl.

Tak jako tak nemá přijímač v jedné krabici pro dva televizory smysl, opakuji - pro většinu normálních podmínek nepřinese nic dobrého, ani nějakou závažnou úsporu ne. Ale jenom spoustu problémků.
uživatel
Antonín
08.11.2008, 12:12.09

Opticum Multiroom Sat

Dík za info, ale zjistil jsem, že jsem se vyjádřil nepřesně, myslel jsem dva nezávislé tunery buď pro satelitní nebo pro pozemní příjem ( pro problém s natáčením antény ). Asi bude opravdu lepší koupit dva upgradovatelné (pro MPEG 4 až to zas předělají) DVB-T s modulátory a připojit je na jednu anténu, signál mám obstojný, jedu na jednu anténu s oběma TV přijímači současně bez zesilovače. Malinko slabší je nova. Přijímat hodlám jen Čt 1 až 24, novu a Primu. O.
uživatel
olink