Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Ahoj vsem, uz u dvou tv Philips mi po fastcanu na novou frekvenci u techto tv cykluje tato frekvence tj .cca 3 - 4 sec. Vse jde naskoci i hbbtv a ihned zase uplne vypadne jako kdyz se kabel odpoji. Takhle cykluje dokola. Jine frekvence vc. Te stare jsou ok. LNB u obou je monoblok Inverto black... Ma nekdo podobny pripad nebo to uz resil? Dikyyy

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Tak jsem laboroval a evidentne opet Fastscan nezafungoval na 100% protoze jsem proladil tuto frekvenci rucne a ejhle uz jde.. neco zase a opet fastscan zapomnel..zrejme uprava prenosove rychlosti.. takze opraveno, ale proc jsou problemu u fastscanu v posledni dobe a skylink porad tvrdi ze prijimace s fastscanem udelaji automaticky kdyz proste nektere ne a ne?

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pájík

víceméně tvrdíš, že něco skylink tvrdí. Skylink má ale napsané:SMART TV s CA Modulem:... Pokud ani po aktualizaci funcke FastScan se programy nenaladí, doporučujeme provése ladění programů ručně bez požití této funkce. Připravili jsem pro vás Orientační návod pro naladění programů v nejběžnějších typech smart televizorů.Celé znění pro různé přijímací zařizení:https://www.skylink.cz/jak-poznate-zda-je-vas-prijimac-vybaven-funkci-fastscan ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 934
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

To: RAFI007, ano obě Tv jsou Smart s modulem Neotion tak jak standardne je jiz par let.. no technika proste selhala.. :((

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

11,747 H 30,000

Ide Vam v pohode táto frekvencia?
Dnes zmenili Viasat History na Arena Sport 1 dosť divný je obraz.Dost to seká. :lookaround:
Ako je to u vás?

Digi TV na 3 TV/ USALS Optibox DM 3800. Príjem od (52,0,E-04,0,W) Parabola 90 CM (no name) AbCryptobox 750 HD, Sweet TV SK,CZ,PL,HU. SKylink Live TV/HBO Standard.Digi GO SK (Dočasne).

Zetor25
Registrace: 11/2015
Příspěvků: 5 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

John Deere25

A ľudia si majú z krištáľovej gule domyslieť, že ide o Telly? Pretože téma je v sekcii Skylink.
Alebo majú čítať tvoj podpis pod príspevkom?

RudoM
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RudoM

Samozrejme že sa jedná o 1W Digi.
Nie o Skylink. :O

Digi TV na 3 TV/ USALS Optibox DM 3800. Príjem od (52,0,E-04,0,W) Parabola 90 CM (no name) AbCryptobox 750 HD, Sweet TV SK,CZ,PL,HU. SKylink Live TV/HBO Standard.Digi GO SK (Dočasne).

Zetor25
Registrace: 11/2015
Příspěvků: 5 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zetor25

Tak to máš napsat hned. Pak píšešeš zkreslené informace.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500, Nokia 8010, Skylink cz sk, Magenta tv, Sweet tv cz sk, Antik sk, Netflix, MAX, Disney+, Voyo, IPTV

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 616
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pajik

jsem zvědav až bude další preladovani v seznamu fastcan, jestli to bude držet nebo se to projevi znovu na Philipsu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

TO: Hyper, ano to jsem taky zvědav.. jako doposavad až vlastně do teď nebyl nějaký problém.. ale asi už těch změn bylo na Philipse od Skylinku moc :8)

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

RAFI007,

To chceš říci , že vyrobí TV v normě a Skylink se toho neřídí a musíš ladit ručně -HROZNÝ PODNIK. Tohle jsem zažil už na Panasoniku v roce 2010 koupil novou a po 4 měsících provozu kdy vše bylo OK tak Skylink změnil frekvence a na TV nešli naladit nový frekvence . Po velkém křiku jak na Skylinku tak i vrácený TV řekli , že na tom už Skylink a Panasonik pracuje , že nás je hodně v ČR . Po měsíci vyšel nový SW a tv se rozběhla. Kde byla chyba nevím.

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 697
Odpověď v diskusním vlákně
 

standa111

Řekl bych, že u výrobce tv v navrženém sw.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pájík

Měl jsem stejný problém na Philipsu 55OLED805. Signál po pár sekundách kolísal 0-100 %. Fastscan, modul SMITH Irdeto
Po restartu TV to bylo hned v pořádku.

pk-tr
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 25
Odpověď v diskusním vlákně
 

Skylink 12265 H

Po přeladění TV Sharp Aquos na nový kmiočet 12 265 H je obraz z tohoto kmitočtu nesledovatelný (výpadky, sekání obrazu). Všechny ostatní transpordéry přijímány bez problémů, anténa nastavena, multipřepínač 17/8 funkční na všech výstupech. Restart TV nepomáhá. Kvůli příjmu reklamních bloků nemíním vyměňovat televizor, po deštivém období v minulém týdnu jsem manželku konečně donutil používat Set-Top box . Ví někdo, kde je chyba ?

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

Honza S

Problém v samotný tv bude asi sw chyba nejspíš. Kdysi davno se tak dělo třeba u TP s ČT u těch Sharp AQUOS, byl to myslím tp 12525/V 27500 3/4 DVB-S nebo TP Mediabroadcast s ČT HD přesně už si to nevybavuju, prostě to naladilo, ale žádný obraz. Myslím že je tam zadání pouze kmitočtu, polarizace, SR rychlosti a snad i normy a pak už nic, vše ostatní si tv doladí automaticky sama myslím. Kdyžtak mě oprav. Ještě mě napada zkusit posunout kmitočet na 12266 nebo 12667 v manuálním vyhledavani, třeba to pomůže. Jestli je tam i položka pilot máš tam zvoleno ON/zapnuto.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Napsáno přesně, kmitočet,polarizace a symbolová rychlost. Se změnou kmitočtu a rychlosti jsem laboroval. Všechny ostatní kmitočty bez závad . Nemůže být chyba ve velkém množství HD programů na tomto transporderu ?

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

Honza s

Možná že je to i tím, že je v názvu tečka a na původním stejném TP z 11876/H jsou názvy bez tečky, těžko říct. Jak stará je ta telka, určitě má deset let a možná i vice jestli se nepletu jestli je to ten typ se čtyřmi barvami zlata, červená, modrá, bílá nebo je mladší. Co zkusit tv znovu naladit z TP 12070/H 27500 DVB-S a zadat vyhledávání sítě a proladit. Pak ale dojde nejspíš k rozcházení seznamu programu a vše znovu seřadit. Tahle tv nemá určitě fastcan ještě pokud je starší deseti let a více.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Vše laděno ručně, starší 10 let, obraz špičkový . Původní kmitočet smazán, byl bez problémů . Programy se rozhází při jakémkoliv ladění, zvykl jsem si ...

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Nastaveno ! Musel jsem nastavit 12 263 H/spodní pásmo (nízký) ...

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

Honzo,

Jj, obraz pěkný, je tam lesklejší panel co dával i Samsung do 3D tv vyšší řady, tím je podani barev a kontrastu výraznější a černá je více černá. Myslím že tyhle Sharp tv se pohybovaly v ceně okolo 35 tisíc v akci v úhlopříčce 125 nebo 138 cm. Když si smazal ten původní TP 11876/H a naladil pouze ten nový tak to dělá přesto nebo ne. Ten původní TP by měl jít až do konce listopadu. Třeba se to srovná až ho vypnou. Zkoušel si přehodit koaxial z lnb na jiný vstup diseq přepínače jestli se to nahodou nezměnilo. Třeba na A nebo C. Teď to máš určitě asi na B.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Mám 40 " - problém vyřešen o příspěvek výše . Sice to nechápu, ale chodí to . Ne všech ostatních reansporderech to chodí na správné frekvenci s příslušným kmitočtem oscilátoru . Až vypnou, možná to někomu pomůže . Díky a Dorou noc .

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

Ten mobil 😀 ...

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

Honzo

Ok paráda, hlavně že to jde. Asi bude už LNB trochu rozladěný na oscilátoru vlivem zvýšení sumoveho čísla vzhledem k stáří jestli ho tam máš taky deset let. Stejná frekvence je třeba na družici Badr 8 26E TP 12265/H 27500 FEC 3/4 DVB-S2/8PSK. Takže je tam rozdíl v hodnotě SR a pilot tam taky asi není aktivní. Takže signál se dá zachytit i na našem území s o něco větší parabolou než 80. Takže signál z Astry3C muže částečně ovlivnit kvalitu příjmu v některých místech části severní Afriky na tp Badr8. Ten příspěvek pod tvou odpoveti ber bezpředmětné když už ti to jede.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink 12265 - tv Philips cykluje?

LNB je 4 roky starý, multipřepínač TELEtek 17/8 bez problémů na dalších výstupech. Problém byl pouze u Sharpu, na spektrálním analyzeru vše Ok .

Honza S
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

Honza S

Ok, tak to je vpohode. No muže to být i tím stářím tv, kdy se změní na desce nebo ve zdroji nepatrně hodnota filtracniho kondenzátoru a už muže dojít právě k tomuto problemu v tunerove části tv nebo případně procesoru vlivem zvlněneho napětí.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra