Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Technisat Technistar SIR+modul SMIT

Zdravím
Potrebujem poradiť ohľadom modulu SMIT (taký ten modrý https://eshop.trustsystem.sk/img/p/1/8/5/185-thickbox_default.jpg) v uvedenom príjimači. Dnes sa mi stala taká vec že som asi omylom spustil aktualizáciu uvedeného CAM modulu. Problém je, že príjimač teraz vypisuje že nie je vložená karta. Keď cez menu vyberiem voľbu podmienený prístup tak mi vyskočí sivé okno kde je napísané HW VER: 6 VARIANTA:285.Potvrdím OK, ale o chvíľu sa nápis zobrazí znovu a takto to ide dokola. Vie niekto poradiť čo s tým?

thud
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@thud

Vyzkoušej modul, jestli funguje v jiném přijímači, anebo v televizi.

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Technistar SIR+modul SMIT

V inom príjimači (Technisat S2) robí to isté.

thud
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

thud

nechej to na programu Markíza nebo Doma HD,Prima Cool SK z TP 11973/V a nech to aktualizovat mělo by se to postupně dokončit. Tento TP sloužil k aktualizaci těchto Cam modulu. Snad to pujde. Jestli je aktualizace stále k dispozici. Měl jsem jeden modul a ten se nechtěl aktualizovat, něco se během aktualizace u paní v tv pokazilo, zřejmě tv restartovala. Tak mě to dál známý jestli bych to nezkusil ještě v jiným přijímací. Zkoušel jsem to v tv Samsung a vždy max proběhla aktualizace do půlky a pak zase znovu. Taky jsem to zkusil v Technisatu co máš a v Humax 5100S a to samé. Prostě odešel. Nějaká chyba. Osobně mám dva tyto Cam moduly jak starší verzi O..tak novější W.. a aktualizace proběhla na tv Samsung zcela bez potíží na programu Canal Action z TP 11973/V. Vpodstate je to jedno na kterém programu to necháš z TP 11973/V.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

OK vyskúšam.

thud
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Technistar SIR+modul SMIT

Řeším nyní podobný problém.Kamarád koupil novou tv a dali tam modul irdeto Smith C+ který ležel 4 roky v šuplíku.Když to nezprovoznil tak mě zavolal.Vzal jsem svůj modul a tv fungovala.Nyní ho zkouším doma rozběhat ale nedaří se.Nějaká aktualizace tam proběhla,stahovalo to do 100%.Ale stále nefunguje.V CAM info píše,že nelze upgradovat CAM z menu což nevím co znamená.Dal jsem i tovární nastavení.Loni zde byla velká diskuze když byla ta aktualizace ale nyní jsem bezradný.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 955
Odpověď v diskusním vlákně
 

@thud

Nejspíš HW závada,modul se aktualizoval,ale nečte ti kartu

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

To mu určitě nepomúže,HW tím neopraví,psál,že se mu to aktualizovalo ok,jen mu to nečte kartu ;)

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Technistar SIR+modul SMIT

Nechal som to cez noc pustené na Canal+ Action a ráno to už bežalo. HYPER vďaka za radu. Teraz len dúfam, že tou aktualizáciou sa nepokafralo nekódované nahrávanie na extérny HDD a nahrávky sa budú dať spracovať v počítači. Dal som niečo nahrať a uvidím poobede keď prídem domov či je to OK.

thud
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

thud

nemáš zač, hlavně že se zadařilo a aktualizace proběhla úspěšně. Ale jsou i výjimky, kdy se to pokazí špatným HW jak píše prosat.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 052
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Technistar SIR+modul SMIT

Já to nechal do rána a nic.Stále píše vložte kartu.Možná někdo kdo se tím víc zabývá by to zprovoznil.Vyřešeno tím,že jsem tam dal další modul Irdeto Mascom který ležel v šuplíku 4 roky.Nechal jsem to na Markýze asi 2 minuty.Proběhla autentizace karty a naběhl obraz.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 955
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Technistar SIR+modul SMIT

u Irdeto a podobných modulů s vyndavací kartou si zákazník často ulomí a nebo ohne kontakty pro kartu pokud ji zastrčí křivě a srovná zatlačením z boku.
Jedině dobře posvítit na čtecí kontakty a zkontrolovat. Pokud jsou ohlé a nebo ulomené che to někoho šikovného a trpělivého aby ho opatrně rozdělal a kontakty vyměnil / narovnal a zase složil a slepil.
Pro toho kdo to zná a má čím opravit - tak práce na hodinu. Neznalý ho už do použitelného stavu nesloží, bude se mu různě rozpadat při vkládání do TV.

vavapnov
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 15
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vavapnov

Ty tom určitě zvládneš ;)

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vavapnov

a kdo mu tu hodinu prace za nejmene trista zaplati ? plus postovne tam a zpet za 2x79 ? a samozrejme bez jakekoliv zaruky ze mu to potom urcite pobezi. to uz si muze rovnou poridit modul jinej. 👍

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 1 080
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Technistar SIR+modul SMIT

JJ, párkrát jsem to dělal, ale u prvních kusů bych se za to styděl :-)))
To je tak když se člověk nechá ukecat a neví do čeho jde.

Nemám čas to někomu "poštovně" opravovat za pár stovek.
Nový už se sehnat nedá, jedině bazarový. Nebo nahradit CAM803.
Proto píšu, kde by mohl být problém a řešení je na každým, jestli si troufne sám. :-)

vavapnov
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 15
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vavapnov

a prave proto to uz si radsi koupim jiny bazarovy-a ze jich je na trhu mraky a stale pribyvaji, a nebo rovnou tu novou nagru803 👍

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 1 080
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra