Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

OpenPli - zvuk

Zakládám tuto diskusní skupinu jako málo zkušený a abych se dověděl kokrátní věci o OpenPli. Pro bližší vysvětlení: vlastním VU+ Ultinate 4K a protože mi z neznámého důvou selhala záloha Enigma2 VTI a nikde jsem ji zatím nesehnal, instaloval jsem OpenPli9. A nyní k mým problémům.
1) Programy, které mají zvuk kódovaný MPEG Layer II jsou interpretovány velice slabě a nenasel jsem způsob, jak je zesílit. Naproti tomu více kanálový zvuk AC3,AAC je naprosto v pořádku. Co mi poradíte?
2) Po přechodu na OpenPli9 mi přestal fungoovat progran Prima Krimi, CNN Prima news a ještě pár dalších. Prostě zůstane černá obrazovka a chybu ladění to nehlásí. Co s tím?
Na závěr se omlovám za svo nezkušenost a prosím o shovívavost.

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OpenPli - zvuk

snáď VU+ Ultimo 4K..
VTI sa dá v pohode nájsť. So zvukom som problém nikdy nemal. A tie primy majú vyššie zabezpečenie, potrebuješ prepísať binárku oscamu.

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 094
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OpenPli - zvuk

Rozdíl hlasitosti stop MPEG a Dolby Digital je z toho důvodu, že MPEG podléhá interní regulaci hlasitosti v receiveru, kterou máš staženou na defaultní hodnotu, kdežto Dolby Digital této regulaci nepodléhá, u DD to jde bud zapnou, nebo vypnout (0/100procent)

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 671
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Díky! To jsem povědomě tušil, ale nepodařilo se mi tu regulaci hlasitosti najít. Kde ji v menu najdu? Když si zobrazím zvuk, tak tam není.

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Rasto1978

Upřímně, raději bych se vrátil k VTI. Kde ji najdu?

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OpenPli - zvuk

https://vuplus-support.org/wbb4/vtisoftware/?dir=VTi%2015.0.X/VTi%2015.0.02/Vu%2B%20Ultimo%204K

VU+ DUO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.4, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 580
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OpenPli - zvuk

za normálnívh okolností je k dispozici přímo na tlačítkách DO, pokud ti z různých důvodů nefungují, tak je asi nejjednodušší se připojit na receiver přes lokální IP adresu z webového prohlížeče(OpenWebif) a hned na úvodní obrazovce uvidíš horizontální šoupátko Volume....

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 671
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Wozi

Díky! Mám staženo. Zkusím se vrátit k VTI, to už mám zažité.

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OpenPli - zvuk

Kvalitní záloha VTI je i od jednoho prodejce z Třebíče, který zde měl občas inzeráty nebo sat u.. box mám teď doma. :))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 5 051
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Upřímně řečeno, stačilo ťuknout a uvědomil jsem si, že jsem si naprogramoval ovladač pro ovládání zvuku televizoru. Už je to zpět a zvuk OK. Díky!

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Rasto1978

Tak zvuk mám vyřešený. Jestli můžeš trochu více rozvést téma přepinání binárky oscamu, byl bych vděčný.

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OpenPli - zvuk

Ano, jakmile aktivuješ kod pro ovládání TV, tak ti tlačítka Volume na ovladači ovládájí pouze regulaci hlasitosti zesilovače v televizoru. Ale i tak si můžeš regulaci hlasitosti na receiveru namapovat podle pluginu v image na jiná tlačítka na ovladači k receiveru, například na šipky (levá - pravá). Mám to tak...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 671
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Arne

Co sa tyka binarky Oscamu.
Zastavis Oscam co tam mas teraz, nahradis jeho BINarku co tam mas teraz v adresary /usr/bin/ za inu s podporou vyssieho zabezpecenia (hladaj napr. Samur, Warder...) a znovu ho spustis.

Mikes11
Registrace: 7/2023
Příspěvků: 171
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Díky! Udělám to stejně

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikes11

Díky! Vrátil jsem se k VTI. Všechno funguje OK. Ale tu radu vyzkouším.

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra