Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Jaky zesilovac pro DVB-T2

Potreboval bych poradit. Na strese mam zanovni antenu sito bez zesilovace a pod strechou rozbocovac na 2 TV. U slabsiho multiplexu mi nektere stanice sem tam kostickuji. Slo by to resit nejakym zesilovacem ktery by fungoval na napajeni po kabelu 5V primo z TV nebo satelitniho prijimace s DVB-T2, abych nemusel davat napajeci adapter? Kam zesak pak nainstalovat staci pred TV, tesne za rozbocovac nebo pred nej? Otazkou by bylo co napajeni jestli by proslo pres rozbocovac dal. A predpokladam ze bych musel mit ty zesilovace 2, pokud na 2 TV. Tam kde je rozbocovac neni mozne napajeni. Nasel jsem tento zesilovac " Anténní zesilovač Maximum 180275 LTE 700-5G Ready" jestli by to fungovalo ma regulaci zesileni nebo nejake jine reseni na male vylepseni - zesileni signalu. Dekuji za pripadne rady jak tohle resit.

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 81
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Najlepsie riesenie by bola poriadna yagi antena a nie nejake reseto

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 451
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

nejprve si zjisti,jestli to chodí u antény OK,pokud ano,můžeš řešit zesilovačem

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 113
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Předpokládám, že kabel z antény na půdu k rozbočovači není příliš dlouhý. Zesilovač sis vybral vhodný. Dej ho před rozbočovač. Pokud tvůj rozbočovač není v jednom směru průchozí pro stejnosměrné napájení, kup si za pár kaček takový. Satelitním přijímačem s DVB-T2 patrně myslíš set-top-box DVB-T2. Abys měl příjem i v druhé větvi, musí být STB zapnutý. U některých STB lze nastavit přítomnost 5V na vstupu i ve vypnutém stavu.
A už je to hotový...

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 743
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sky59

Náhodou reseto samo o sobě není špatná anténa. Do mnoha podmínek naopak velmi vhodná. Pověst jí pokazily vestavěné znásilňovače - oscilátory.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 743
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Tak já mám sito na půdě bez zesilovače jako zálohu na když vypadne satelit a hrají všechny muxy co jdou tady na JM chytit. R^

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+28,2°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 325
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Kdyz to dam na primo bez rozbocovace tak to jde, ale kazdy rozbocovac ma utlum. Pres nej to jde taky ale slabsi multiplex zacne kostickovat. Kdyz jsem pred rokem tocil antenou a natocil ji na ten slabsi multiplex tak na dvou tv to slo ok, ale zase vypadavalo to co nechci. Zkousel jsem to natocit nekam mezi ale ale idealne tak na jednu TV. Nevadily by ani dva zesaky. A co kdyz bych dal ten zesak primo za tv? Ono to moc zesilit nepotrebuje obcas to jde i na 2 tv bez vypadku. Trvale v pohotovosti to ale napajet nechci. Staci kdyz zapnu TV aby alespon na jedne to slo.

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

sito je dávny prežitok, uhf dnes končí na 49 kanáli nie na 69 kanáli, plus 4g rusenie, plus 5g rusenie atd, keby si napisal konkretne ktoré frekvencie alebo este lepsie multiplexy a miesto prijmu, jasne ze potrebujete pasivnu antenu, aktívna na 2 TV je veľká zrada

tophunter
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 329
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Kabel je dlouhy cca 13m na jedne a asi 20m na druhe TV. Tech cca 7m tam nepozoruju nejak rozdil. Multiplex kde jde cs mystery bych potreboval trosku zesilit. Na Skylinku to jde skarede v rozliseni 704x576, na antenu to ma 960x540 a je to videt ze je obraz mnohem lepsi a ostrejsi.

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

takze rozlisenie atd vies prezistit ale ako zlepsit prijem tak tu poskromne?

tophunter
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 329
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Nejlepší zesík je pořádná anténa, to znamená na anténě co největší zisk.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 944
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

zosilovač by som dal čo najbližšie k antene a rozbočovač potrebuješ aby bol v jednej vetve priechodzi pre napajanie.

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 710
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

To je svatá pravda. Ale když dá pořádnou směrovku, tak se mu zúží hlavní lalok a poklesne příjem z druhého vysílače. Musel by použít ještě jednu směrovku a slučovač, ktery má ovšem taky útlum, takže by byl výsledek obdobný jako matrace bez zesilovače. A ještě s mnohem větší investicí. Nevíme taky jaké kanály by slučoval, takže slučovač by musel být very spešl selektivně laděný. Podle toho, co nám napsal by měl stačit vhodný zesík umístěný přesně jak píše jopo166. A klidně bych tam dal i zdroj. Vždyť spotřeba je v tomto případě nulanulahouno. Zesilovač slouží k nahrazení útlumu kabelů, slučovačů a zmenšení šumového čísla vstupních tranzistorů tunerů TV a STB. To by v tomto případě mělo být naprosto dostačující a přitom finančně nenáročné.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 743
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Jeste mne napada aktivni rozbocovac s moznosti dvojiteho napajeni.
https://zesilovace-rozbocovace.heureka.cz/ivo-dvbr-04x/#prehled/?sort-filter=lowest_price

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

@krupino - presne tohle jsem chtel napsat. Proto to sito. O spotrebu ani tak nejde ale uz jsem videl spaleny adapter od anteny a tak pokud mozno se tomuto vyhybam kvuli bezpecnosti. Tem aktivni rozbocovac jde napajet ze 2 vetvi TV s povolenim napajeni 5v, jen nevim jestli to umi i druha tv. Uz se mi nechce ji jit zapinat. A nevim jak by to bylo kdyby jely 2 TV soucasne i s napajenim.

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

Dvě otázky: to síto je český nebo polská? Umí TV 5V napájení? Protože většina TV to už neumí! Jestli umí a je polský (a je k němu přístup) tak se to dá vyřešit za dvě stokoruny cca. Vlastně i když bude český a přístup nebude, stačí na té půdě. Směroplatný je to, jestli oba přijímače umí poslat 5V:-) když ne, stejně budeš potřebovat ext. zdroj

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Nebo vynechat pasivní rozbočovač a použít zesilovač se dvěma výstupy. Třeba Alcad AM-916 nebo EVERCON 424 . Ale ty už nepůjdou napájet ze STB ( 5V) jelikož vyžadují 12V

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 479
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Sito je od Emosu, rozbocovac tento myslim: Anténní rozbočovač FS27. Jsem s nim jinak spokojeny. A jeste se zeptam, pokud bych chtel zesilit jen jednu TV, bylo by nejake reseni? DM920 nabizi napajeni anteny tam by to i stacilo. Dat nejaky zesik za ten rozbocovac ale aby to pak na druhe TV slo. Byl jsem se nakonec podivat a napajeni 5v nema Rv

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Mysleno tak aby na te druhe slo to co ted, bez zesileni. Kdybych vynechal pasivni rozbocovac a dal zesilovax se dvema vystupy, nemam ho v miste rozdeleni kabelu jak napajet.

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

docela přemýšlíš,zalaboruj si a pak napiš,jak to jede,vypadá to,že pomoc nepotřebuješ

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 113
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Rozbočovače s IEC konektory obzvláště na půdě jsou jedno velké zlo. Kup si Johansson 4502, který má napájení do obou větví přes diody a F-konektory. Nahraď jím tu FS27. Nejdříve bez zesilovače. Třeba to bude stačit eliminovat mírně větší útlum na IEC konektorech oproti F. Kdyby to stačilo jenom v jedné větvi, můžeš dát zesilovač do té druhé za rozbočovačem, ale není to úplně "košér" řešení. Ideální je dát zesilovač před rozbočovač a k TV, která nemá možnost napájení dát zdroj, který můžeš zapnout jen když ji používáš. Diody v rozbočovači umožní používat obě zařízení s napájením současně.
DM 920 jsem v ruce neměl, ale hodně bych se divil, kdyby tam nešlo nastavit napájení vstupu i při vypnutém (v pohotovosti) stroji.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 743
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

Pominu to, že tem emos je ještě větší sr..ka z číny než polák, ale psal jsi, že máš rozbočovač :-) né nějaké cosi, pro co ani sprostá slovo nestačí :-) Takže bych začal tím rozbočovačem a výměnou IEC "konektorů" za F-ka a ono to zřejmně pojede i bez potřeby použít zes. Na kabeláž se snad asi raděj ptát nebudu :-) Nic ne zlým, nikdo nezná všechno, ale tvoje "instalace" se skládá snad z toho nejhoršího, co si lze představit. Síto od emosu , rozbočovač nerozbočovač, IEC konektory, lze tedy i tak trochu předpokládat, že i ten "koax" bude za 3,50/m z elkovu, tak to elektrikáři kupujou po kilometrech :-) Čili bych si asi udělal nějakou normální slušnou instalaci a půjde to i zcela pasiv. Je to tajný , kde se nachází tvoje místo příjmu???

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

Skúsenosť

Nové "sita" z EMOSU majú z výroby v krabičke nedotiahnuté skrutky pod zosilňovačom, alebo symetrizačným členom. Treba to skontrolovať
, dotiahnuť a zo sita sa stane dobrá anténa.

Vlado
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

Myslím si, že len zbytočne okolo toho celého špekuluješ!
Už to tu niekto spomenul, že najlepším zosilňovačom je kvalitná anténa. S čím plne súhlasím. T.j. napr. u mňa som použil smerovú yagi anténu, ktorá vďaka svojmu vysokému pasívneho zisku dokáže pokryť všetky straty terestriálneho signálu aj po rozbočení. A to tam mám rozbočovač s 3 výstupmi a koax kabeláž je určite dlhšia než tá tvoja. Rozvod signálu po celom RD.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jaky zesilovac pro DVB-T2

Asi by som použil 2 anteny jednu na mux21,22,23 a druhu na mux24 ak by som to robil.Aj ked netvrdim že tvoje zapojenie nebude fungovat.

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 710
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

A kde je miesto prijmu?

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 710
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 81
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra