Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM staníc

Ktoré internetové, satelitné, DAB+ a FM stanice radi počúvate a prečo?

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pavel206

Nuda co? V těch vedrech.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500, Nokia 8010, Skylink cz sk, Magenta tv, Sweet tv cz sk, Antik sk

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

U nás sa ochladilo.

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re-radia

Hitradio 80-90
Asi každý čo má rád...

stanowat
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 174
Odpověď v diskusním vlákně
 

Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM staníc

Black Hornet radio, Hey radio,Čas rock,Rock radio a další rockové a metalová rádia.
A proč je poslouchám blbá otázka ale odpovím proč ? že mám rád metal a rockovou muziku,duc duc mě nazajímá,od 13 let kdy jsem poprvé uslyšel Iron Maiden a jejich Number of the Beast bylo jasné kam se moje uši budou ubírat.toť vše.Metal is forever.
Jinak poslouchám rádia pouze přes internet jak v autě tak přes receiver
a zesilovač doma a v zahradě a v práci přes mobil plus vhodné rádio jako zesilovač přes bluetoth.Čus všem.

kanon
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 866
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon

já to mám opačně,od malička rock a později metal a něco z punku,cca od 20 mě to přestalo bavit a dodnes téměř pouze disco,úplně nejvíc italo disco,které vládlo od 1983 do 1989,pak už to stálo za nic,i když to trvalo pouze 7 roků,bylo toho tolik,že jsem dodnes nedal sbírku,abych byl spokojen

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 106
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

Ja počúvam všetky rádio stanice, ktoré ma zaujmú svojim obsahom, potešia moju momentálnu náladu a aj častokrát rozšíria moje poznanie o nové veci, fakty, či udalosti.
;)

Poznámka: Páni! Autor témy sa nepýtal na typ muziky, ktorú máte radi a počúvate, ale pýtal sa na rozhlasové stanice. ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pavel206

a od 1 Ledna budeme platit vsichni poplatky i za radia i kdyz je vubec neposlouchame. parada.
jinak tedy z toho ceskeho bidneho rybnika pouze Evropa2, a pak jam fm, Bayern3 na cestach. 👍

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 840
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Bohemia cz

Na Slovensku boli koncesionárske poplatky za televíziu a rozhlas našťastie zrušené k 1.7.2023. Musel sa platiť a nemuseli ste mať ani TV či rozhlasové prijímače, stačilo, že ste bol odberateľom elektriny. Nemal som ale pocit, že po jeho zavedení by nejako stúpla kvalita služieb týchto médií.

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon

R^ R^ R^

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

V minulosti to boli hlavne Radio Luxembourg, Rádio Hviezda, Rádio Slovensko, Rádio Elán, RockFM hlavne kvôli reláciám, ktoré uvádzal nezabudnuteľný diskdžokej Fero Hora ako Hudobný glóbus atď., Rádio Vltava s reláciou 3x60 a to stereo s populárnym publicistov a komentárom Otom Nutzom, neskôr napr. Rádio Twist hlavne kvôli vtedy populárnym humoristickým reláciám, nesmiem zabudnúť ani na legendárne u mňa ešte zachytiteľné rakúske Ö3, atď. Ja som vyrastal na hardrocku zo 70 a 80 rokov, ale ten sa na našich staniciach veľa nevysielal. V tej dobe vznikala podľa môjho názoru aj iná veľmi kvalitná hudba, ktorú o. i. (napr. hardrocku) počúvam dodnes. Sú to hlavne internetové stanice, ktoré majú v názve údaj "80", uvediem napr. Hitrádio osmdesátka, skoro všetky nemecké 80s 80s, .... . Je ich pomerne veľa, ale aby sa na mňa niektorá nenahnevala, keď je nevymenujem. V poslednej dobe som sa prichytil, že počúvam skôr stanice, ktoré vysielajú vo vyššej kvalite s vyšším dátovým tokom a s kvalitnejšími kodekmi (FLAC), i keď to nie je vždy záruka, že je aj kvalitnejší zvuk. Možno je to taká nostalgia na éru, keď Hi-Fi bola ešte kráľom, za ktorou sme sa všetci tak pachtili.

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

V praci Internetove Radio Slovensko (hlavne kvoli spravam a pustaju tam najmenej rapu)
Doma ide casto Melody (FM, manzelka), ja si pustam Internetove Swing Radio, zo satelitu Swiss jazz, CRo Jazz, niekedy aj Country Radio (podla nalady).
V aute nic, alebo FM radia Melody a Vlna.
DAB+ nemam nic - ani rozhlas, ani TV. Nepotrebujem to.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

DAB+ preazne

Ja pocuvam najma cez DAB+, Manzelka najme SRO1 a ja (obcas obaja) Arabella Magic (predtym Relax) a celkom sa mi pozdava aj God Musiksender, Radio One a Nostalgie..(podla nalady) cez net obcas v praci OE3, ale na tom som vyrastal od 1997, vtedy som ho objavil ked som sa zacal viac hrat s vezou a zachytil na 88,20 v BA Petrzke.. A rad som este pocuval tedajsie RPN dnesne KroneHit.. to uz som vyradil z repertoara.. Zo slovenskych si obcas ale fakt strasne malo zapnem FunRadio (cez FM)..

Mopky
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

Radio Blaník R^

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 782
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pavel206

A teď se to platí jak? Jen jinou formou daně. Takže nic zrušeno nebylo.

zzz
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 885
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zzz

Asi máš pravdu, ale človek to hneď tak priamo necíti. Dnes nie je nič zadarmo.

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

internetové Epic rock radio

lemon77
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

Absolute Radio

Hodně lidí tady poslouchá Absolute. Dnes již jen po netu. Mají asi 12 radií a i pay službu ... bez reklamy

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 6 017
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pavel206

https://i.postimg.cc/hGDP1N4R/Screenshot-2024-07-25-15-00-07-943-com-ilv-vradio.jpg

https://i.postimg.cc/6pNQyyD3/Screenshot-2024-07-25-15-00-40-780-com-ilv-vradio.jpg

https://i.postimg.cc/WzB1m3z5/Screenshot-2024-07-25-15-01-04-598-com-ilv-vradio.jpg

https://i.postimg.cc/nrjLQ7Fs/Screenshot-2024-07-25-15-01-17-641-com-ilv-vradio.jpg

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500, Nokia 8010, Skylink cz sk, Magenta tv, Sweet tv cz sk, Antik sk

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

Chválim výber. Z tých českých možno ešte niekedy by stálo za vypočutie Rádio Povídka či Rádio Humor, pre manželku aj Rádio Pohádka. Zaujali ma stanice Exclusively, kde je ešte kopec ďaľších pre mňa zaujímavých kapiel a spevákov.

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

Radio Beat z Prahy!!!

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pavel206

Jistě, jiných stanic je ještě fůra, ale přehrávače na internetová rádia mají většinou předvolbu na 30 stanic. V mobilu mám apku VRadio kde je neomezené ukládání oblíbených. To se pak může přehrávat na čemkoliv.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500, Nokia 8010, Skylink cz sk, Magenta tv, Sweet tv cz sk, Antik sk

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pavel206

K tomu internet rádiu Tecnisat jsem ještě zakoupil obousměrné BT.
https://www.mall.cz/hi-fi-prislusenstvi/gtmedia-a4-6v1-bluetooth-audio-100151184415

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500, Nokia 8010, Skylink cz sk, Magenta tv, Sweet tv cz sk, Antik sk

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

Vzpomínky na Rytmus v 16:00 na Vltavě (znělka s bicíma na začátku - dodnes ji slyším v hlavě - Rytmus-pohledy do světa populární hudby) a v neděli Větrník. Vždy jsem byl připraven s kazeťákem k záznamu.
Pak taky ráno před školou Ö3 s vyhulenými basy (urychlovalo mi to ranní peristaltiku).
Nyní moc rádio neposlouchám (sejřej mě reklamy). Spíš si dopřávám z vlastních zásob nejčastěji progresivní rock, artrock, metal, baroko, jazz, reggae, funky - prostě podle momentální nálady. A samozřejmě Led Zeppelin.
Amen

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 742
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Na ten "Rytmus" si už nejako nespomínam ale na Větrník samozřejmě áno. Myslím, že sa vydávali z neho aj nejaké LP platne myslím, že sa volali "Posloucháte Větrník" so sediacim malým chlapcom s gitarou na obale. Však rádio a LP, ktoré Supraphon a Opus občas vydali, resp. od rodiny či priateľov dovezených LP z "Jugošky" či ostatného "zlého" západu, boli našim jediným zdrojom k dobrej hudbe. To nahrávanie z rozhlasu bolo ozaj vzrušujúce, keď sediac pred magnetofónom Tesla Sonet Duo (neskôr Tesla B4) pokukujúc po blikajúcom zelenom magickom oku indikátora sily nahrávania a s prstom na pauze aby mi neunikla ani sekunda z nahrávané ho programu s neskorším odmazávaním prípadného hlasu, ktorý niekedy nevhodne zasiahol do začiatku skladby.

Pavel206
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 173
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Počúvanie internetových, satel., DAB+ a FM...

Ak chcete počúvať "retro" hudbu 70,80,90 roky v parádnej kvalite pozrite si poptarisznya.hu. Ide aj na webovej stránke ale je to skoro v každom internetovom rádiu. Kto je z južného slovenska isto počúval v 80 rokoch minulého storočia Poptarisznyu na Petofi rádió. :))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 164
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra