Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Doporučte TV 43=

Jakou vybrat Smart TV 43" 4K Ultra HD ? Nechci OS Android a TV Samsung.Je to pro seniorku techniky neznalou.Tedy nejlépe s "hloupým" ovládačem. Uvažuju o LG 43NANO81 nebo 82. Dosluhující TV(9 let) je Samsung UE40J6272,po 5 letech v rámci prodloužené záruky byl vyměněn panel a po dalších 3 letech se objevily černé čmouhy a teď i bílé fleky. Já osobně mám 5 let LG bez jediné závady.

.......

Libour
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TV 43=

Proč teda chceš smart? a blbý ovladač? to nějak nejde dohromady.

Tak to jsem blbej asi,tak chceš smart nebo tv s obyčejným ovladačem?? a to je teda tv bez ničeho!
co to napsat česky.

slávista
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 572
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TV 43=

Protože jsou i Smart TV s obyčejným ovládačem a "chytrý" lze dokoupit. např.ty mnou uváděné LG dle foto z Datartu mají obyčejný ovládač.

.......

Libour
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Libour

40" Samsung UE40KU6172 mám takmer 8 rokov a v pohode. To nie je o značke, ale o kuse. Švagor má Panasonic a odišiel mu po 3 rokoch a 3 mesiacoch. Mal som viacero nesmart LG a boli OK, po skúsenosti s ladením smart LG nikdy viac ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 311
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

A mi ty problémy udělala TV Samsung UE40J6272.Mám i starší Sams.32 serie H a taky vadný panel. Takže Samsung už né !!!

.......

Libour
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Libour

chcel som tým len povedať, že ani LG nie je istota ..

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 311
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dzordzo

Přesně tak, je to o kuse a v podstatě o štěstí, dva moji známí ji mají ve větší úhlopříčce 125 cm a taktéž ok. Jsou to jedny z posledních typu s panelem se 100 Hz zpracováním obrazu ve full HD. Pak už se začali dávat LCD panely s 50 Hz a ve 4k rozlišení. Pokud chtěl někdo zase trochu kvalitu, tak si musel připlatit a vybírat ve vyšších radach. To platí dodnes a nejen u značky Samsung. LG není špatná značka, jenom mě tak trochu štvou, že nejsou schopni po x letech stále upravit funkce v ladění a třídění programu. Tv neumí například mazat programy, což nechápu, zcela běžná funkce u prijimacu a tv jiných značek. Ve fastcan seznamu občas dojde k nahodilému vypadávání některých stanic. Co to přesně způsobuje se neví, výrobce tvrdí, že je to normální stav a je vše ok. Což mě nepřijde, že je to vporadku. Panasonic to je u mě kvalitní značka, je otázkou, zda je to ještě ta poctivá japonská nebo už je to s nejakym jiným vyrobcem a na obalu je pouze značka. Stát se to ale muže, že je mezi x kusy nějaký špatný, kdy se to projeví buď hned v době záruky nebo až po záruce.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 785
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

pri ladení LG mi vypadával posledný TPD v poradí. Oblbol som ho tým, že som namiesto 12090 dal posledný ešte 12091 ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 311
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER a Dzodzo a Libour

Mame doma 3 smart TV: 4-rocny Samsung 43", 7-rocny LG OLED 65" a stary Panasonic 32".
Dvom susedom som pred 3 rokmi odporucil a pomohol s vyberom novych TV, obaja si kupili 55" Samsungy a 65" LG OLEDy.

Ani na jednom z tychto TV sa nevyskytuju zavady a problemy, ktore popisujete. Ani na jednom.

Takze moje odporucanie je jasne:
1. LG OLED
2". Samsung QLED
Ziadne SONY s Androidom, ziadne lacne TLC, ci Hisense a pod.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

Libour

Samsung si vyrabel LCD panely sám. Pak už to začali osazovat panelama i od jiných výrobců v rámci úspor. To co vidíš napr. ty šmouhy a fleky bílý, není vadný panel, ale odchází buď filtrace na led podsvícení, případně odchází postupne kondenzátory v napájení. Máme doma taky řadu H a tam je panel vadný, v horní části jsou čtyři slabší řádecky vadných pixelu, ale nějak mi to zatím nevadí, neni to tak hrozny a podsvícení je teď už trochu slabší po osmi letech provozu, musel jsem si s tím trochu zase pohrát v nastavení. Kamarád ji měl taky a stejná závada panelu a podsvícení, letos mu odešla. Zřejmě se jedná o špatnou sérii výrobku, prostě garance pět let a pak je to o štěstí. Až Samsung klekne, tak sběrný dvůr. Mám jeste řadu 40 ES 7000 a 32 D 67.. , vzhledem ke stáří tv obraz dodnes velmi dobry, kam se na ně hrabou i některý rady od Samsung s 4K panelem. Pokud chceme troochu něco lepšího od Samsung nebo jiného výrobce, tak si musíme bohužel značně připlatit, ne každy za to chce dát ty peníze. Libour rád bych ti něco doporučil, ale dnes je to už o něčem jiném a ani v té dražší cenový hladině si dnes nemuzes být jistý, že to bude ok alespoň na dobu dvou pětiletých garanci.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 785
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jean Reno

Taky záleží kde to bylo smontovány a pro který trh. Ta rada H 65...se jim moc asi nezdařila. Zřejmě nějaká vadná výrobních série s nekvalitním panelem v rámci úspor a vydělat na tom v té době. Navíc už nejsou osazeny 100 Hz panelem. Prostě jsme pořád východní trh. Chtěl bych vidět, jestli by tahle řada šla do Německa, Rakouska...

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 785
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TV 43=

43 palců je větší monitor. Vybíral jsem to pro sousedku co blbě vidí a našli jsme jediný co za něco stálo a mělo 100Hz Sony KD-43X85J nebo 43XH8596. Ostatní byly sr..čky. Je to 2 roky, dneska bych hledal s písmenem L na konci.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TV 43=

Pro seniorku co vidí dobře bych vzal v téhle velikosti cokoli 50Hz, stejně chytrý funkce nevyužije tak co. A kecy o Androidu mě můžou jenom pobavit, protože jenom slepý si nevšimne, že všechno spěje k Androidu, pro ty co neví o co go tak ať si vygoogluje proč o co se vlastně jedná.....
Garantuju Ti, že když přijdeš na krám s touhle podmínkou, a nevyznáš se, tak Ti prodavač nabídne ležák, kterej za 3 roky ztratí podporu

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

re: Já osobně mám 5 let LG bez jediné závady

Daj ho seniorke a ty si kúp niečo normálne

VU+ UNO 4K SE, Xiaomi 4S 4K 43", LOGITECH Z 5500 RMS THX, Dolby ProLogic, DTS

aramat
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 96
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TV 43=

Tyhle starý krámy mají DVB-T2?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

Ten Samsung J 6272 už má tuner DVB-T2 HEVC. Je to jeden z prvních typu od Samsungu co už mají nový DVB-T2 tuner s HEVC kodekem H.265. s rokem výroby 2015/16. Ta LG Nano už taky.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 785
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

ten Samsung řady H 65.. tak ten ještě ne, to už je stařec tuším s rokem výroby 2014/15. Tam se dá využít jeste a satelit a kabelovka v DVB-C a v antenim tuneru DVB-T se dá využít přes kabelovku základ programu co vysílá přes pozemní vysílání v T2.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 785
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Není Led jako Led a není Oled jako Oled. Loňské modely Sony nejvyšší třída mají označení 95L, od LG G3

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Libour

Jestli babi vidí dobře tak ber jakoukoliv levnou 50Hz, a dokup jí O2Tv, má tam seriály na týden a nemusí se starat o červený tlačítko a YouTube
Jestli vidí špatně, kup jí něco 100Hz miniled od Sony alespoň v 50 palcích, protože na 43 palcích a 50Hz Led jí budou bolet oči. Vyzkoušeno. Na babičkách by se nemělo šetřit

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

To vieme. Nic nove.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 136
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra