Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Propojení TV a VU+ultimo 4K

Ahoj kamarádi, mám sat. přijímač VU+ ultimo 4k a až do nedávna jsem používal TV Samsung, která byla pouze FulHD, měl jsem nastaven grafický výstup 1080p a vše fungovalo, nyní jsem si koupil novou TV opět Samsung a už 4K, nastavil jsem výstup na 2160p, ale obraz je katastrofa. Zkoušel jsem několik HDMI kabelů, ale je to stále hrozný, částečně rozmazaný a vůbec není vidět rozdíl, když nastavuji různý výstup z VUčka. Můžete mi poradit, je to špatným propojovacím kabelem HDMI? Děkuji K.

karel55555
Registrace: 4/2013
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

Najprv skus prehrat nejake 4k video iba na tv ci je to ok

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

HDMI není analog, takže kabelem to pravděpodobně nebude. Kdyby to bylo kabelem, tak Ti to bude vypadávat, případně kostičkovat atd.
Zkus pořádně projít nastavení TV i VU+.
Ten obraz je stejně hnusný i když necháš VU+ na 1080p?

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@karel55555

Nastav tam 1080p,přepočitáním na 4k se ti obraz zhorší,kabelem to není

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 073
Odpověď v diskusním vlákně
 

@karel55555

Já pouštím 2160 už z VUčka do ARC kabelu. Jinak řečeno, na satelitu nastavím 2160 a hotovo. Nastavil jsem to jenom jednou a no problém. Samšunt nikdy, kupujeme výhradně SONY.
Jestli je to opravdu 4K, pust si na satelitu nějaký UDH promo nebo třeba FTV UHD na 13E nebo NASA apod.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

Jinak samozřejmě na to musíš mít vhodný kabel HDMI. Že to nemůže být kabelem jsou hloupé kecy. Doporučuji Ti zakoupit HDMI 2.0 nebo 2.1. A ne na krámu někde v electroworldu od prodavače laika, kterej bude blábolit o pozlacených kontaktech a prodá Ti kabel za 2 tisíce. Starej kabel 1.2 nebo 1.4 to pásmo nepřenese
Já mám kabely z GME.cz za ssa 150-200 Kč

https://www.gme.cz/v/1483161/xerxes-hdmi-a-20m-hdmi-a-20m-textilni-oplet-2m-propojovaci-kabel
https://www.gme.cz/v/1483164/xerxes-hdmi-a-21m-hdmi-a-21m-2m-propojovaci-kabel

Ale k VUčku by měl být kabel součástí dodávky.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

Propojení TV a VU+ultimo 4K

Díky moc za rady, jenom ještě když vložím flešku s 4k filmem (má 60GB) přímo do televize, tak to přehraje opravdu ve 4K, ale když to pustím přes Vúčko, tak je to tragédie, objednal jsem kabel HDMI 4K, 2.0, tak zítra uvidím. Jinak ty demo programy na astře ve 4k to Vúčko přehraje, ale vypadá to na max HD. Karel

karel55555
Registrace: 4/2013
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

Pokud by to bylo kabelem, tak by kabel nepřenesl signál 4k, nebo kostičkoval. VU+Duo 4k při nastavení výstupu na 4k obraz na TV 4k perfektní, stejně tak i Dreamboxů a Octagonu. Snad problém s nastavením v TV nebo ve VU Ultimo. Ještě prohlédni, jestli TV má všechny HDMI vstupy 4K. Koupí kabelu HDMI 2.0 neprohloupíš, ale není potřeba kupovat drahý, spíš osvědčenou značku.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

Odkaz jsem mu dal a funguje

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Jasně,že je součástí a je z 24 karátů... :))) :laughing:

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 073
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Prosat

No tak to musí fičet jak z praku

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Takže tvrdíš, že výměna kabelu HDMI 1.4 za HDMI 2.0 vyřeší rozmazaný obraz ?

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

Rozmazaný obraz vyřešil v analogové době kvalitnější kabel například SCART. Řešil jsem i monitor připojený 10-metrovým kabelem HDMI k PC, kdy byly v obraze rušivé červené linky - vyřešeno zesilovačem. Při přechodu na monitor 4k vyřešeno optickým HDMI. Původní kabel i se zesíkem nezvládal 4k a tudíž byla na monitoru tma .....

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

Rozmazaný obraz kabel nevyřeší

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 073
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Prosat

Souhlas - u digitálu. U analogu by pomohl

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

To víš,někdo si myslí,ze kabel z 1 uděla 0 atd..

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 073
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

Kdoví co s tim máš. Nastavuje se to v menu, jak to jsem ti popsal . Optickej Hdmi je nesmysl, kdoví kam to strkáš

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

@MMorous A mohl bych např. HDMK kabel 1.4 nebo 2.0 vidět? Nic takového neexistuje, HDMI kabely se takto neznačí. Že si to vymýšlejí výrobci/prodejci je věc jiná, ale specifikace to nezná, takže se za číslem může schovávat cokoli. Kabel s nejvyšší šířkou pásma má označení "Ultra High Speed HDMI Cable".

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

Pravdepodobne preklep HDMK namiesto HDMI. Stáva sa.
Prosím ťa, nech sa poučím, ako odlíšim káble HDMI, ktoré sa líšia prenosovou rýchlosťou, maximálnym podporovaným rozlíšením, atď?
Verzia HDMI?
A špecifikáciou HDMI sa myslí typ konektora A, B, C?
Myslím, že pán pod nickom MMorous doporučoval HDMI 2.0 alebo 2.1 a ten, komu to radil, to správne pochopil.

RudoM
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 139
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RudoM

Jo, díky, má to být HDMI.
Specifikací myslím ofiko specifikaci HDMI fóra (či konsorcia/aliance nebo co to jsou): https://www.hdmi.org/resource/cables#
Jsou tam pro jednotlivé typy kabelů přesná pojmenování.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

Pozorne som si prezrel tebou doporučenú stránku. Nejakí Čínania sídliaci v San Jose.
Našiel som aj špecifikácie 1.4b, 2.0b, 1.3a a krkolomné názvy Ultra High Speed, Premium High Speed, High Speed, atď..
Myslím, že 99% ľudí z tohto fóra a aj mimo fóra, by v obchode podľa týchto názvov nekúpili vyhovujúci kábel HDMI.
Myslím, že väčšina z nás a aj obchodníci rozoznávajú HDMI káble 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 2.0, 2.0a, 2.1.
Čo tie čísla znamenajú si ľahko pozrú na
https://sk.wikipedia.org/wiki/High-Definition_Multimedia_Interface
Preto pán MMorous doporučoval kábel HDMI 2.0 alebo 2.1.
Nehádam sa o názvoch káblov, každý nech používa označenie podľa vlastného gusta.

RudoM
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 139
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RudoM

Je to uplně jedno,jaký kabel použíješ,na kvalitu obrazu nemá vliv,vliv může mít větší délka kabelu

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 073
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

@Prosat nevíš o čem je řeč
@KamilZ vypadá to asi takhle https://www.gme.cz/v/1483160/xerxes-hdmi-a-20m-hdmi-a-20m-textilni-oplet-1m-propojovaci-kabel
2.1 https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavani?q=hdmi%202.1
Akorát že v Datartu je to 5-10x dražší

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Zdravím zde všwchny diskutující.
Potřabuji pomoci se znovuoživením VU+ Ultimo. Pravidelně jsem si dělal zálohu VTI, ale ta poslední je nějaká vadná a přijímač se nenastartuje. použil jsem tedy OpenPli, ale to má stále nefunguje správně (např. zvuk MPEG). Proto vás chci požádat, zda by někdo neposkytnul poslední finkční VTI zálohu. Také uvítám i radu, jak OpenPli nastavit. Děkuji!

Arne
Registrace: 3/2024
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propojení TV a VU+ultimo 4K

Nejlíp uděláš, když se obrátíš na prodejce - kdoví co jsi s tím prováděl - ať Ti to znovu za litr nastaví

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 933
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra