Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Antik Sat

Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

Kúpil som si satelitnú kartu ANTIK. Montáž sat.kompletu som si robil sám.(Nerobil som to prvý raz, už som zo 5x satelitné paraboly nastavoval, prijímače inštaloval.) Nastavil som parabolu, spustil scan programov. Slovenské a české programy v rámci predplatného balíka mám neviditeľné - kódované, karta nebola registrovaná. Už tretí deň vybavujem u predajcu sat.karty i u operátora ANTIKu, aby mi kartu zaregistrovali (v Skylinku bola registrácia jednoduchá záležitosť - na internetových stránkach som zapísal č. karty a do hodiny programy boli odkódované). Zajtra má byť v predajni technický pracovník, lebo predavač nevedel, ako postupovať pri registrácií. Pýtal odo mňa sériové číslo prijímača, predtým cez telefón pýtal pracovník ANTIKu odo mňa číslo sat.dekódovacej karty, meno registrované na mojom účte v zákazníckej zóne a môj kľúč (16 miestny kód v zákazníckej zóne), teraz pýtajú ešte aj sériové č. prijímača. Pripadá mi to nejaké celé čudne komplikované, pri Skylinku nebol s registráciou ich karty žiaden problém. Máte podobné skúsenosti ?

Péér
Registrace: 6/2024
Příspěvků: 2
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

Ja som registroval niekolko kariet (kúpené v reťazci NAY kde vtedy boli 1,99 €) požiadal som o registráciu, spravili mi to aj keď frflali že to má robiť predajca. A to čo čítam tak som prekvapený, je to LOWCOST poskytovatel tak by sa mohol chovať inak. V súčastnosti by som si už antik nedal, ostala mi lej jedna karta (kôli psíkovi...)

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 094
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

V minulosti bola registrácia kariet od Antiku určite jednoduchšia a rýchlejšia. Pretože karty vtedy neboli/nemuseli byť párované s prijímačom. Dnes je to už iné. Boja sa zdieľania kariet.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Péér

ked máš cz/sk programy neviditelné tak to bude asi tým kodekom budúcnosti HEVC-265. :laughing:

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

maradona

tak snad ví co dělá a ověřil si současný příjem z pozice 16E Antik SAT. On píše že jsou neviditelny-kodovany, tzn. že nehrajou, protože jsou zakódovaný, tak jsem to pochopil ja a pro ověření funkčnosti obrazového kodeku H.265 stačí naladit volný zpravodajský program ČT 24 HD na TP 11055/V 27500 4/5 DVB-S2/QPSK, který jde v režimu FTA bez karty. A pokud mu jde na přijímací, tak by neměl být problém s příjmem, pokud mu nejde a jde jen zvuk, tak udělal někde chybu a koupil přijímač, který to nepodporuje.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 10 034
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

Ja mám AntikSat už niekoľko rokov funguje absolútne bez problémov.A ešte k párovaniu AntikSat z počiatku pároval kartu s prijimačom už teraz to je bez párovania.

MAN0707
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 212
Odpověď v diskusním vlákně
 

antik

Už sa neda mat vlastny sat primač na antiksat?Sem tam im tam niečo nejde travel channel nešiel neaky tyžden,teraz zas nejde dorcel.Neviem ši je chyba u mna?

KAROL55
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 14
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

Mě taky Dorcel nejede a netuším proč. Proladil jsem, zkontroloval maturity rating, parental control, vše je v pořádku. Černá obrazovka u programů, které by měly jet, mě dráždí. Po pravdě jedu na nouzový přijímač, který nepodporuje HEVC. Takže třeba eurosport1 mi jede, ale dvojka ne. Nicméně Dorcel v HEVCu není.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 993
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Péér

Tu si všetko v pohode zaregistruješ sám:
https://moj.antik.sk/

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nastavenie pre antiksat

@Hugocz
https://cs-forum.eu/viewtopic.php?t=26
Hlavne to disablecrccws je dôležité.

skyjet
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 19
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Péér

Preco si kupujes kartu druhotriedneho providera?

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 194
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

@skyjet: Já mám kartu v modulu Unicam Prime v CI slotu VU+ Duo2. Což je asi taky jen emulátor, u kterého disablecrccws nejspíš neovlivním. Ale můžu zkusit na oscamu. Díky za info.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 993
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Lebo má základ za 4,- EUR/mes. a viac nepotrebujem ?

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

A potom pracne riesim problemy?

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 194
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Ale tie riešim aj u najväčšieho providera ... Antik sa líši len HEVC a to si treba jediné uvedomiť. Inak je to detto ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

Nerozumiem, kde moze byt problem...
Aktivoval som sebe aj znamim asi 20 kariet a maju rozne prijmace a vsetko bez najmensieho problemu. Je pravda, ze operatorka odo mna raz pytala cislo prijmaca, ale potom som jej vysvetlil ze mam vlastny prijmac a cislo jej bude na nic. Zrejme maju aj vlastne zariadenia, kde je potrebne parovanie. Ak ide zvuk a obraz nie na vecsine kanalov, problem je ze tvoj prijmac nepodporuje H265 kodek. Zalezi ake pouzivate prijmace, ale Dorcel, Animal, Discovery, DTX, Travel nahodite,
do oscam.conf (GLOBAL) pridat :disablecrccws_only_for = 0B00:000000
Treba dopisat do Oscam server do Readra disablecrccws = 1
Mne funguje vsetko, na roznych prijmacoch R^

hard333
Registrace: 4/2008
Příspěvků: 237
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hard333

cez moj.antik.sk aktivuješ aj bez operátorky ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hard333

DTX pro Antik je na jakém transpordéru?

DM920 S2X dual+triple 2xS2X/T2,Experimental image+GP4,T90,Gibertini 150+SuperJack 24"QARL 75E-43W,universal+circular+C band LNB,Octagon SF8008 Gold OpenATV 7.5,125 USALS,Qviart Lunix4k,Skylink,AntikSAT,Telly.

lz405
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 1 015
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitný poskytovateľ ANTIK plus a mínus

disablecrccws_only_for = 0B00:000000 Tam mam.Ten dorcel nejde.Inač ide všetko

KAROL55
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 14
Odpověď v diskusním vlákně
 

To lz405

DTX od 01/2024 není v Antiku, stanice skončila na Cz/Sk.
Dorcel TV HD má výpadek, tak jako občas Animal Planet HD.

SG2100A Moteck® + Gibertini 100 SE

4mk
Registrace: 5/2005
Příspěvků: 635
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra