Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímače do Pc

Zdravím. Odešel mi (zcela) satelitní přijímač VU+ Ultimo 4K. Uvnitř je HDD WD 3,5" 2 TB s nahrávkami. Je nějaká šance dostat tyto nahrávky do Pc s Windows 11 Pro? Fyzicky můžu HDD namontovat do pc, ale jak to z něj jednoduše dostat? Kupuji nový přijímač VU+ DUO 4K SE, ale předpokládám, že ten mi s tímto problémem asi nějak nepomůže.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Myslim,ze to pojde ked si to tvoje HDD pripojis k novemu prijimacu a cez
siet,ftp si prekopirujes tie nahravky na hdd v pc

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to

Já se právě obávám, že přijímač VU+ si "upraví" HDD tak, aby ho jiný přijímač VU+ nepřečetl. Nebo k čemu je u přijímačů VU+ inicializace disku? A pokud zvolím u nového přijímače inicializaci, bojím se, že to vymaže všechny nahrávky tak, jako formátování.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

Dej disk do pc a uvidíš.To bude asi nejjistější metoda.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 942
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Netreba inicializovat,jednoducho pripojis a je to ;)
Ak mas particiu NTFS malo by to fungovat aj v PC
Interny HDD sa formatuje Linuxom na EXT3/EXT4
ale USB HDD mozes pouzit NTFS, FAT32 alebo EXT.

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to

Mám ho právě ve formátu EXT3 nebo EXT4. Už nevím. Tak vyzkouším. Díky.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Hod to tvoje HDD do sufliku a uvidis

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Ak tak čítam, myslím si, že si vôbec nepochopil príspevok od nicka "A je to"!
Totižto presun akéhokoľvek obsahu medzi HDD, ktorý je v PC a linux stb, alebo medzi dvomi linux stb za pomoci PC je úplne bezproblémovo možné. Stačí mať v PC nainštalovaný Total Commander a cez ftp to hravo zvládneš.
Z vlastnej skúsenosti - už som mnohokrát kopiroval obsah HDD medzi stb, z PC na stb, alebo zo stb na PC. Stačí mať tieto zariadenia zapojené v spoločnej LAN sieti. A predpokladám, že tvoje PC zvládne Total Commander aj keď tam je Windows 11!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

Kdysi jsem byl v podobné situaci. Zkus použít program "Diskinternals Linux Reader".

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 457
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Vidim ze ti zatial nikto nepovedal pravdu, ak je to ext3 a podobny linuxovy format, musis to citat s linuxom, windows je na ext3/4 velmi kratky
Ak mas usb "krabicku" hod to do nej, urob si bootovaci usb klus s Ubuntu linuxom a na "hociakom" pocitaci ak kde mas windows nabootuj ten ubuntu, pripoj externy suflik a mozes kopirovat

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to

Tak jednoduché to bohužel nebude. V Ultimu mám větší HDD než vleze do šuplíku Dua. Snad bude pasovat do desky Dua sata kabel z Ultima. A napájení budu muset řešit z počítačového zdroje kvůli většímu odběru 3,5"-vého disku.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Precitaj si to na Ellano stranke

Aký interný HDD môžem použiť?

Použiť môžete 2,5“ SATA HDD, a kedže tento model podporuje už aj disky až do výšky 15mm, vdaka väčšiemu zásuvnému modulu pre uchytenie HDD, je možné použiť aj velkokapacitné HDD.

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Ešte dodatok:
Ak to budeš robiť cez Total Commander a LAN sieť, tak nie je potrebné presúvať a "mountnúť" HDD, netreba sa obávať rôznych typov formátovania HDD. Pretože všetko zostáva na pôvodnom mieste. T.j. HDD v PC s NTFS formátom. V linux stb HDD s formátom ext3, alebo ext4.
Netreba uvažovať nad tým, či mi 3,5 HDD vojde do šuplíku pre 2,5 HDD atď...

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Sorry, ale myslíš špatně. Než mi Ultimo kleklo, tak jsem přesun po síti přes Total Commander léta běžně používal. Šlo mi o to, zda někdo neví o nějakém free programu do pc, který by zprostředkoval komunikaci mezi HDD naformátovaným Ext3 nebo Ext4 a Windowsem. Pomocí Googlu jsem zjistil, že existují na tohle drahé složité programy, které to zvládnou. Tak jsem si řekl, že možná existuje i nějaký free program. A vím, že když odpojíš HDD od jedné Tv (kde jsi ho nahrál) a připojíš k druhé (100%-ně stejné), tak Ti nepojede! Tak jsem si říkal, zda to není u přijímačů VU+ stejné.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Alion

Aha, takže stb je mimo hru?!
Nuž tak potom jedine program v PC, ktorý dokáže vo Windowse čítať "linuxové formátovanie" HDD. Stretol som sa aj s týmto problémom v minulostí, ale vtedy som použil jeden s platených programov (názov si už nepamätám, musel by som sa pozrieť do PC a na program som použil crack). Ale fungovalo to! HDD bol pripojený do PC cez USB a adaptér s externým napájaním.

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@SirMax

Díky. Tohle jsem přesně potřeboval.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

No jo, mít to zdarma je těžký. Diskinternals Linux Reader můžeš zdarma vyzkoušet a alespoň zjistíš, zda to má VU+ nějak zabezpečené. Podle mne bude HDD fungovat i s nahrávkami v novém VU+ ... hlavně disk jen připoj (mount), inicializace by vše smazala. Měl by ti mj. umět poradit i prodejce nového VU+ (předpokládám, že mají nějakého servisního technika). Slušný prodejce by ti tam zprovoznil i ten HDD, když bys jim ho poslal.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 457
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

Ohledně Diskinternals Linux Reader dej vědět, zda na freeware verzi funguje neomezený přístup k souborům. Ta verze, kterou jsem použil před lety, to uměla, ale na nějaké další speciality jsi musel mít verzi Pro.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 457
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

Ja už som kopčil toľko HDD, že investícia do Axagon sa mi už 100x vrátila. https://m.alza.sk/axagon-adsa-dc-dual-sata-2-5-3-5-ssd-hdd-clone-dock-usb-c-5-gbps-d7993859.htm?o=14

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 971
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Pěkná věcička. Ta cena mi nějak velká nepřipadá. Ale jak to funguje? To do toho strčím HDD naformátovaný v jakémkoliv formátu a připojím přes USB k počítači a už se mi v Total Commanderu zobrazí soubory na daném disku?

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

Môžeš aj tak, a dá sa to použiť na klonovanie diskov aj bez použitia PC. Kúpiš do nového VU+ 2,5” disk a zo starého 3,5” disku urobíš identickú kópiu. Potom ho dáš do VU+ a budeš tam mať to isté, čo na vyslúžilom VU+. Veľkosť nového disku musí byť rovnaká, alebo väčšia samozrejme.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 971
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Super. Díky. Koupím.

VU+ DUO 4K SE + Skylink ICE, Golden Media UniBox 9060 CRCI, T 90 + 17 LNB, Emme Esse 100x95 cm + Optibox DM 3800, LG 55LF652V

Alion
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

Alion

spacer ti dal link na dokovacie zariadenie.
mam doma starsi model.
dokaze prekopirovat obsah medzi dvomi HDD - 2.5"/3.5"
ak si otvoris jeho odkaz je tam aj popis.
pokial mas hdd vo formate ext3 tak tu je navod:

https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola/item/ako-spravovat-disk-vo-formate-ext3-pod-os-windows

ale neviem ci v tvojom windowse to bude slapat.
ja nemam 11.
narychlesie riesenie ti ponukol Spacer.
najpomalsie je kopirovanie cez siet.

Kenaj
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 21
Odpověď v diskusním vlákně
 

HDD dej do krabičky

a přes USB připoj k novému přijímači ... mělo by to hned fungovat ... s OpenATV ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 6 017
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pokud máš v PC Linux

Pokud máš v PC Linux, tak HDD připojíš a pak normálně zkopíruješ nahrávky pomocí Ctrl+C Ctrl+V

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 100
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přesun nahrávek z HDD satelitního přijímač...

Nemá v PC Linux, zmysluplné je pripojiť ho k VU+.
Osobne by som urobil kópiu disku na nový 2.5" disk a ten potom nainštaloval do VU+.
Pri klonovaní v tej dokovacej stanici treba mať trpezlivosť. Podľa veľkosti diskov môže klonovanie trvať celé hodiny. Diódy napovedia. Treba prečítať pozorne manuál. ;)

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 971
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 45
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra