Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT historii

Pamatujete na Videocrypt?

Na Hackaday vysel nedavno zajimavej clanek shrnujici jednu zajimavou dobu, ktera by se dala nazvat "Jak fanousci Startreku prolomili kodovaci system". Cteni se spoustou odkazu je neskutecny. nahled do historie mozna nejdulezitejsiho hacku SAT komunity a kdo za nim stal.

V diskuzi pod clankem jsou prispevky od uzivatelu "rob" a "mrrepel" jak probihal hon na kocku a mys mezi Sky a hackery, kteri se vlamovali do karet a jakym zpusobem a hlavne proc se jim darilo ty karty napadat. V podstate z dnesniho pohledu vicemene jednoduchy triky, ovsem na svou doby uplny kouzla a cary ;-)

Poukud imite jazyk a zajima vas to, zavzpominate si na dobu kdy se vam v supliku valela nejedna PIC16C84 apod. ;o)

https://hackaday.com/2024/04/01/how-star-trek-breached-the-defences-of-a-major-broadcaster/

a jeden link pro vsechny, treba pro ty co v zivote nevideli Videocrypt (tech tu snad je ale minimum ;-)

https://hackaday.com/wp-content/uploads/2024/03/Videocrypt_scrambled_frame.png

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xilt

jj. Pochopitelně že víme ,o čem mluvíš. Byli to tehdá super časy v analogovém vysílání a VideoCrypt systém byl haknutý celý - včetně verze VideoCryptII, ve kterém vysílal český MultichoIce.....
Já jsem měl přijímač Amstrad SRD 510 s integrovaným VideoCryptem a v něm BatteryCard - ta dekódovala balík Sky Multichannels.Při změně kódy staačilo dát prst na senzor u karty a ta udělala Autoupdate klíčů a jelo se dál.... :-D :-D

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

PS xxxxxx

karta stála v práglu přes 20klacků (1994 nebo 1995)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

jo Amstrad po nem sem toooouzil, tenkrat sem na to vubec nemel :-) i kdyz jsem o to stal moc, ale pozdeji nekdy na konci 90 let sem si ale zaridil ofiko SKY UK sub, ten nejlevnejsi plan, bylo to porad drahy, ale stalo to za to, prijimac sem koupil na eBayi a kartu registroval u kamaradu za Londynem, platil sem mesicne ceskou debitkou - aktivace sub karty byla tenkrat zazitek, jinak samozrejme jeste mam doma schovanyho Humaxe 5400 v clanku se o nem pise jako o mercedesu pro hackery :D

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

Zlaté analógové časy keď som vyrábal dekodéry na Filmnet a Teleclub... :)))

Kimlo
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

smutné nakoniec bolo že skončil slávny MultichoIce.i platiacim bez náhrady

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 152
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

Taky jsem mel Amstrad na Astre bylo 13 programu,volne jel SKY MOVIE a pak pridaly SCREENSPORT volne a poprve jsem videl hrat LENDL-McENROE.

baryn9
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xilt

co si pamatuji,tak ten Amstrad jsem sehnal za necelých 7litrů.Byl jednoduchý,ale šlapal stoprocentně i s pirátskou kartou. Pak jsem sehnal i Ofiko kartu - Adult channels pro Sky.Ta také "běžela" :-D :-D Byla to karta šedé barvy a na ní pěkná kočka v takové noční košilce....Byli tam "pěkné filmy" :-D :-D A ten Amstrad vydržel hooooodně dlouho a jel bez problémů.

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zatlačil som slzu v oku :-)

Pamatujeme, pamatujeme.

Pozháňal sa cuprextit 0.7mm , MAX 232, 74LS07, PC 386, Season ... tuším Eurotica :))) :))) :))) a "už se jelo" ...

Pozerám na disku do archívu a našiel som: SEASON 7, SEASON 9, SEASON 91, SEASON 95, VOYAGER 12, VOYAGER 13 (D2-MAC), FREEVIEW, FREESKY ... písal sa rok 1994-5

Ešte treba spomenúť mená ako Markus Kuhn , William Jansen a Paul Maxwell King

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kobram:

Markus Kuhn je v clanku prave zminovana v diskuzi dokonce ma prispevek, kde shani stare nahravky VHS s kodem VC, ktere by si rad prehral a reverzne odkodoval ;-)

Jo byl to skvelej konicek co? Hlavne ta radost kdyz se neco rozbehlo, obsah byl samozrejme brutal lakadlo, ale ta cesta k nemu ...pecka.

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Tos byl trosku obsahem lepsi, ja sme jakom prvni sehnal BBC kartu od znameho pres jedno sat forum v UK (digitalnetworks). Ten mi ji poslal postou nebot na domacnost snad davali celke 4 kusy, no prost raj. Prisla, ja ji strcil do boxu, spojilis me se online, on zavoall na BBC a aktivoval a jelo to. Dodneska si pamatuju na tu radost poprvy videt nazivo BBC na domaci pude :-)

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

..mna by zaujimalo, co by sa to vtedy nedalo robiť tak ako dnes v prípade, že by bol vtedy rozvinutý internet ako dnes.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 260
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xilt

lepší - určitě jsem nebyl.Byl jsem ale do sat techniky blázen a dlouhou dobu mne lákaly kódované programy a nevím proč.Ze Sky jsem měl strašně rád Sky One...Vím,byl to dětský kanál,ale strašně mne dostal už jen těma namakanýma znělkama....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

sky one

nebyl ůplně dětský ,ale každé ráno a přes den tam toho bylo hoooodně moc .... Tom & jerry atd....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

DAJTO Tv

právě skončila zasrará reklama a jdu sledovat můj oblíbený film Totall Reccall - New :-D

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romannitra:

S pravdepodobnosti blizici se skutecnosti by se delo uplne to samy co dneska, rozvoj internetu tedy IT by se zakonite projevil i v jinych techologiich. Navic celej ten pripad hacku Sky je jen tresnicka na dortu, takovej konec tehdejsiho (jedionyho v UK) konkurenta OnDigital pozdeji ITV Digital nebyl jen tak, prumyslova spionaz a hackeri v praxi tomu dost napomohli.

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Ty kraso Sky One identy a Sky identy vubec byly naprosto skvele graficky vymakany, na svoji dobu meli software, ktere si asi mohl v Evrope dovolit malokdo. meli proste prachy to udelat co nejvic atraktivnim. Sky One sem miloval a na Star Treku sem se naucil anglictinu, ty kraso kazdej den od sesti vecer a opacko od deseti vecer, novy dil druhej den. Na YT je tech identu dost ke skouknuti .. ale to urcite vis sam ;-)

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romannitra:

Internet bol vtedy v plienkach...
Mali sme nejaku 64kB linku a nove verzie "Season-u" (mali cca 80-90kB) sa hladali vo vselijakych adresaroch cez FTP vtedy velmi znameho servera/uloziska vsetkeho mozneho "WWW.XS4ALL.NL"

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 596
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xilt

si borec a díky za .... :-D Totall Recall opět jede promiň... A opatruj sa chlape!!!! R^

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

jamess96

Napodobne, dik za pokec, uzivej Total Recall, rikl si ze ten novej, tam se na muj vkus neustale vertiklane nekam pada :D Ja miluju tu klasiku s Arnoldem a Sharon. Cus a zatim ! :8)

T90 @ 23E,19E,13E,9E,5E,1W | Prodelin 1244 @ 28,2E| VU+DUO4K | NAS | Invacom QDF 031 | Nordix CM-402

xilt
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

SKY one sel taky volne jedine co bylo zakodovane byl Teleklub,kdyz zacala parabola,tak lidi byly hodne ochotny,rady byly uplne do detailu popsany!!!

baryn9
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

jamess96

Battery Card abysme si to upřesnili :
1/ stála méně i v Práglu, jestli Tě ovšem nenatáhli ;)
2/ nestačilo jednou ťuknout na senzor,ale pěkně to vyťukat číselnou kombinaci na dotykové senzory (psal sem o tom v příspěvku o Multichoice CZ)
A kontrolní otázka:"Kde se získávaly kódy na Battery Card?"

A počátkem devadesátek patřila ke špičkám firma PACE.

Jo analog a devadesátky, řádná láce to nebyla, to máš recht. R^

AB ipbox 55HD

lfc0611
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

Já měl taky Amstrad

s integrovaným Videocryptem

Někdy od roku 97 začal vysílat Channel 5, který vysílal dost i sport ... fotbal, později NHL, NFL ... fungoval v softcryptu

Amstrad (asi 9000) stál tehdy cca 7000 kč ... karty byly drahé ... později jsem měl karty na D2Mac s Nokia 8003

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 6 017
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VideoCrypt-zakulisi mozna nej hacku v SAT...

Začiatkom 90-tych rokov som na Sky One sledoval wrestling WWF s hviezdami ako Hulk Hogan, Yokozuna, Undertaker, Tatanka, Razor Ramon, atď.... Potom to darebáci v roku 1995 zakódovali a mal som po ptákoch :laughing: :laughing: :laughing: A takisto aj britské MTV.

Montevideo
Registrace: 5/2023
Příspěvků: 624
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lfc0611

My jsme měli Pace PSR 914.Byl sice jen na volné stanice,ale paráda.. R^

radek79
Registrace: 7/2022
Příspěvků: 367
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ Montevideo

V 95-tom pred zakódovaním to bola ešte stará dobrá paneurópska MTV Europe. Tá nezmyselná lokalizácia sa začala až potom...

anonym2
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 750
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 38
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra