Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Samo smazání video souborů

Včera se mě podruhé stalo,že jsem nahrával na USB SSD flešku film ze sat. přijímače a po ukončení nahrávání jsem zjistil,že filmy které jsem tam měl dříve uloženy tam nejsou.Již se to stalo jednou a od té doby jsem raději nenahrával s touto fleškou.Včera jsem na poslední chvíly potřeboval nahrávat a na flešce kterou používám na Zgemně jsem měl ještě neuvolněné místo.Tak jsem vzal co bylo po ruce a neuvědomil si,že se mě to již jednou smazalo.Fleška je sformátovaná na NTFS a jsem si jistý,že jsem žádný příkaz k mazání nezadal.Nedovedu si to vysvětlit.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 942
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samo smazání video souborů

A ten usb iba "vytrhnes" alebo ho aj umountujes pred vybratim?

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sky59

Vypnu přijimač a vytáhnu USB.Dělám to tak i s ostatníma fleškama co tam používám.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 942
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samo smazání video souborů

Najlepšie je flešku zformátovať priamo v boxe, kde sa bude používať a nechať ju tam nastálo. Tiež som tu mal problémy s fleškou, ktorú som prehadzoval medzi Android box - Windows - Enigma.
Treba zapnúť sambu a súbory preháňať po sieti.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 971
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samo smazání video souborů

Možno sa výrobcovia už konečne zobudia a všetci začnú podporovať exfat.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 971
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samo smazání video souborů

A aj keď je podpora zápisu na ntfs, určite ntfs nepoužívať. Aký problém je použiť ext formát?

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Však exfat v Linuxe aj Windows je podporovaný..

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

Osobně taky používám už roky v linuxových přijímačích NTFS a problémy nemám. Jarouš se ostatně zmiňuje, že problém má jen s jednou konkrétní fleškou.
Starší fat souborové systémy než exFAT ( třeba FAT32 ) jsou u nahrávání filmů k ničemu,pokud si je chci v počítači zarchívovat - zbytečná práce se slučováním 4GB souborů navíc.
A exfat teda není v linuxových přijímačích podporovaný,to mám se Spacerem stejnou zkušenost. Alespoň v žádném z mých ( poslední třeba VUplus duo 4K SE, Octagon 8008 kombo či Pulse 4K mini, to si zřetelně vybavuji, že mi disk s exFAT neviděl.
Opravdu je nejvyšší čas do enigma přijímačů tu podporu exFAT
dát, není pak problém ani od W7 výše, ani v Apple platformě, ani v linuxu ( tedy v počítačích ). Nakonec i USB paměti i karty se už prodávají naformátované v exFAT.

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samo smazání video souborů

V Linuxe (je jedno, či Pc, alebo stb...) automaticky používam ext súborový systém...

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

Tomu rozumím, ale řeč nešla o ext verzích souborového systému, ale o tom, že exfat je použitelný na všech platformách, včetně linuxů na PC, ale bohužel linuxové stb jej z nepochopitelného důvodu nepodporují.
Ext3 a pod. je pendrek platný těm, kteří upravují nahrávky ve widlích.

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr a ostatní...

Už roky rokúce (ešte od čias DM500s) používam HDD pripojené k linux stb. Vždy som nový HDD formátoval priamo cez stb. HDD neodpájam od jednotlivých stb, všetky súbory premiesťňujem po sieti. A je to jedno, či zo stb do PC, mobilu, android boxu, alebo opačným smerom. USB flešky používam max. na prenos fw či ipk súborov, atď...
Jednoducho a proste, treba si zvyknúť na prenášanie akýchkoľvek súborov medzi zariadeniami po sieti. Netreba potom riešiť manuálne prehadzovanie flešiek medzi zariadeniami, ich formátovú kompatibilitu atď. Načo si veci komplikovať, keď sa to dá riešiť inak, jednoduchšie a rýchlejšie.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Flash disky v dnešnej dobe na prenos súborov všeobecné už vôbec nepoužívam... A samozrejme všetko v sieti cez lan, FTP, sambu...

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samo smazání video souborů

Precital som vsetky prispevky a zasnem, cim vsetkym dokazu dospeli (predpokladam) ludia zabijat cas.
Flasky, disky, formatovanie... Na co vam to je?
Mam jeden miliongigovy disk pripojeny k TV uz asi 5 rokov, do ktoreho obcas prihodim nejaky film v 4K z externeho zdroja a to je vsetko. Nestaram sa o suborovy system, o nejaku kompatibilitu, nikdy som disk neformatoval, vsetko funguje ako ma.
Co to mate za HW???

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Zkusím naznačit. Ne každý se spokojí se stahováním z netu. Jsou kupodivu lidé, kteří se stále ještě dívají na například satelitní stanice i z jiných zemí a nalézají tam snímky růných žánrů, které chtějí uchovat pro sebe a o které případně mají zájem i jejich přátelé. Proto si tyto pořady nahrávají nekódovaně pomocí svých vhodných STB, pak je archivují a případně se o ně dělí se přáteli s podobným vkusem, ale bez stejných možností.
Není to zjevně Váš případ, ale pochopte, že Vaše metoda ve výše popsaných případech nepostačuje. Nevyčítám Vám, že Vám stačí si občas přihodit na disk nějaký stažený 4K film z externého zdroje, ale že na tomto fóru jsou lidé i s jinými potřebami.
A hardware máme různé enigma přijímače a pokud možno rychlé SSD disky, formátované tak, abychom to pak mohli s operačním systémem, pro který je k dispozici i vhodný software, zpracovat a zarchivovat...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Taky mohu připojit své STB po síti k počítači, ale vzhledem k objemům dat, která dejme tomu jednou týdně zpracovávám ( neřešte proč, je to prostě moje konkrétní situace či chcete-li úchylka ) se mi jeví VÝRAZNĚ rychlejší přenos pomocí SSD disků, zvlášť je-li možno je připojit k settopboxu přes USB3 nebo přímo SATA (např. šuplík ve VUčku).
Vzledem k tomu, že mé STB zjevně většinou nemají gigabitový ethernet, ani jsem neměl potřebu rozvod po domě na GB síť zatím inovovat. Tak prostě někdo je v jiné situaci a používá jiných metod...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Máš pravdu, súhlasím s Tebou, avšak ak si prečítal všetky príspevky tak by si mohol nato prísť, že ako píše dPetr, nepoznáme podmienky kto aké má, každý si myslí, že jeho riešenie je najlepšie a škoda, že nikto nechce trošku v dnešnej dobe posunúť ďalej. Je tu jeden odborník, ktorý tvrdí, že všetko má extra, využíva všetky možnosti dnešnej technológie a na otázku, že ako kto napr. sťahuje hudbu zo Spotify a pod. napíše, že on si zapne PC a tam spustí "pesničku" a nahráva to tzv. z "obrazovky" s nejakým softwarom 1:1. Takže nech si to robí každý ako chce a keď položí otázku tak mu treba pomôcť, ako ten jeho konkrétny problé riešiť. :)

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

Mám k dispozici všechny platformy ( Widle, Linux, Apple M1 ) a ke zpracování .ts streamů zaznamenaných na settopboxech používám všechny, ale budu vděčný, když mi poradíte software, který by v Linuxu alespoň uměl oříznout HD .ts stream, vytvořit nový klíčový snímek a přitom zachovat všechny stopy včetně titulkových, jako to umí Smartcutter pro Widle? Případně ještě lépe ostřihnout takový záznam a zkomprimovat jej bez toho, aby byly ztraceny titulkové stopy - ať už DVB titulky, nebo teletextové? ( Ty používají třeba britské stanice a jsou mnohem flexibilnější, co se týká nastavení jejich velikosti či umístění při přehrávání třeba v enigma settopboxích, než DVB titulky...). Bohužel to je jediné, co mi chybí na Avidemuxu, který mám jinak oblíbený a je pro všechny tři platformy. Ještě jsem objevil podobný program, který umí separovat či zachovat i ty titulkové stopy, ale neumí zase přímo pracovat s kontejnerem .ts, nějaké komplikovanější obejití tam je, ale ještě jsem to hlouběji nezkoumal.
Prostě ve W. znám a mám některé nástroje pro zpracování zejména videa, které nedovedu nahradit jinde. Proto NTFS na SATA discích, připojených k settopboxům a pro přenosy mezi počítačovými platformami pak exFAT ( u mne příhodnější než LAN, jak píši mrimboyovi ).
A proč zachovat titulky? Němčinu, ale hlavně angličtinu jsem do důchodového věku nedostal do ucha natolik, abych to bez titulků pochytal. S titulky jo a když to moc hrnou, tak si nahrávku vrátím kousek zpět...
Poklidné dny všem :)

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

R^ R^ R^

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

A akým iným spôsobom by si chcel "kradnuť" zo Spotify hudbu, hmm??? Máš lepšie a rýchlejšie riešenie? Ak áno, tak nám ho prezraď!

Pre "DPetr".
Samozrejme chápem, každý z nás má iné potreby, pohnútky, či požiadavky, ako si zachovať trebárs video nahrávky z tv pre vlastnú potrebu. Ale, ako už to spomenuli iní, tak aj ja som za upgrade hw v domácnosti. Napr. tá 1GB LAN sieť v domácnosti je u mňa doma samozrejmosť a to som postupne "budoval" ešte v dobách, keď moje internetové pripojenie bolo iba cez metalické káble (teraz už mám niekoľko rokov optiku), t.j. pripojenie iba nejakých 100/20. Inak používanie SSD diskov uznávam aj ja, sú rýchle a spoľahlivé.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Pozri sa na virtualdub ci ti nevyhovie

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Este k tomu orezavaniu ts
Z principu je jedno kde ts utnes, vzdy sa musi vediet zachytit, nezavisi na tom, co bolo v minulosti
Skus pripadne hex editor HxD, velmi pekny software, myslim ze ho napisal nejaky ujo z nemecka, raz som mu aj poslal cosi cez paypal, a pouzivam ho dlhsie, cize skor sko ho napisal
To som tetaz zvedavy s cim pridu miestni vsevedovia :)

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

A načo mám "kradnúť" so Spotify hudbu. Keď ho mám predplatený. Urobené svoje playlisty, svoje platne v obľúbených. A všade to doma pustím aj hlasovým povelom aj na mojej srdcovke Technics veži. A ak niekde idem, cez mobil, všade je už nejaký bluetooth reproduktor, keď cestujem v sluchátku. :)

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Ale keby máš výpadok internetu, tak si totálne v pe.deli a ja si svoju obľúbenú hudbu spokojne prehrám z domáceho serveru. ;) ;) ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Když to má uložený tak jede i bez netu.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500, Nokia 8010, Skylink cz sk, Magenta tv, Sweet tv cz sk, Antik sk

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 361
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Ty budes asi ten vševed ktorého spomína sky59... :)))

Kimlo
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

pokud máte enigma2

opkg update
opkg install fuse-exfat

read and write exFAT driver for FUSE fuse-exfat is a read and write driver implementing the extended file allocation table as a filesystem in userspace. A mounthelper is provided under the name mount.exfat-fuse.

pecou
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 220
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra