Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Visiosat Bisat parabola

Zdravím vospolok. Chcel by som si zadovážiť uvedenú parabolu pre príjem, zatiaľ 7 družíc. 1W -twin, 5W -twin, 9E single, 13 E -single, 19,2 E quad, 23,5E quad, 28,2E -single. Prosím o skúsenosti užívateľov, je možnosť zohnať originál takúto parabolu niekde lacnejšie ako na našom trhu (cena okolo 160 euro)? A aké lnb (značky) použiť pre príjem na tuto parabolu aby som vzhľadovo dodržal keď tak jednu značku a samozrejme aké používajú tí, ktorí parabolu majú. Twin IBU single možno tiež inverta, quady už neviem, tie sú od inverta robusne. Poraďte, dajte svoje návrhy, budem vďačný R^ ;)

3x_Zgemma_H9_TWIN_ SE Megasat_ HD_ 7_ combo

Tami
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 3 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Visiosat Bisat parabola

Pochybuji...ale anténu neznám.
V parametrech uvádí zisk 36dB (bez udání na jaké frekvenci, jestli je to nahoře, tak to má dole 34dB), pokud to tak je, je to horší než 80cm FUBA,která udává 36,8 dB na 10,7GHz. A pak asi nebudou hrát spolehlivě česko-slovenské kanály na 23e, o 9 a 13e ani nemluvě. Tak na 1w, 13e (ale HD poláci možná taky ne), 19e a část 28e a basta fidli.
Za stejné prachy je T90 s uváděným papírovým ziskem 40dB.
Ovšem šedá je teorie a strom praxe zelený.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tami

Mal som ju v rokoch 2010-2012. Nastavene paraboly bolo bezproblémové a všetko mi hralo bez problému v Twin (23,5E; 19.2E; 13E; 1W). Nastavenie paraboly som mal cez stránky výrobcu, kde si zadal presnú polohu a vypočítalo ti všetko ako nastaviť parabolu, INB. INB som mal také úzke myslím tiež od výrobcu antény. Žiaľ pri sťahovaní som anténu nechal novému nájomcovi, lebo som si ju z estetických dôvodov nemohol inštalovať na novej adrese :-( Bez jedného zásahu fungovala do roku 2019, kedy sa opravovala strecha a už sa nenainštalovala.

4K Box HD61; parabola 80 cm; Twin monoblock 4.3

Crescenzio
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 379
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tami

Možná že tvému příjmu může také vyhovovat parabola E85 (rozměrově podobná), která bude o dost levnější a příjem od 28e do 5W při přesné instalaci není problém.

U konvertorů si dej pozor aby konektory byly směrem dozadu a ne do boku. Pak může být problém s kabely ...

Další možností je parabola T90, i tato (po citelném zdračení o 1100 kč) je o fous levnější (3900 Kč). Nevýhodou je hmotnost ... ale to je špička pro multifeed ... rozsah 5w-42e

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 6 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Visiosat Bisat parabola

Mam Visiosat Big Bisat. Je to velmi dobra parabola, podla ich softu sa dala velmi presne nastavit. Prijem bezproblemovy, okrem silneho dazda a burok. Mam 1xLNB Inverto black ultra quad, 2x Inverto twin, 2x megasat. Prijimam aj 16 E, okrem zleho pocasia. Na slabsie druzice som dal inverto black ultra. Spokojnost.

mike2011
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Visiosat Bisat parabola

Jak píše Mike2011. Spokojenost LNB 8x ALPS quad, dovoz CH. Oproti T90 lehká parabola, nastavení eňoňůňo. :)

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 988
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra