Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Mlha a příjem

Přišly mlhy a zmizel pozemní signál, alespoň to tak vypadá. Je to na Chomutovsku, kde chytám jak Klínovec, tak Jedlák. Konkrétně všechny Barrandovy a ty, co jsou na tom stejném muxu tuším 23.
Je zajímavé, že Němci, kteří mají vysílače několikanásobně dále jedou bez nejmenších problémů, ale dobře jede i ČT a Prima.
Že by naši při tom projektování nějak na mlhy zapomněli?

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 58
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Nevím, zeptej se Plhu. :)))

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 597
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

musis to ozkouset jestli to dela sucha mlha a taky umela mlha :)
pokud ne, muze za to soukup nebo plha :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 818
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

u mne taky. a proto je dobre nechavat 4x ze vsech stanic. ale stejne mam i sat.

alien777
Registrace: 8/2020
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

Mlha a příjem

Dnes celý den mlha a normální stabilní příjem jako každý den/Ostravsko/ !

a2580123a
Registrace: 10/2014
Příspěvků: 263
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Za 10 let pozemního digitálního vysílání jsem neviděl že by mi mlha vyřadila příjem. Lokalita Ostravsko, cca 5km od vysílače Hošťálkovice

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 105
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

5km??,to ti svítěj žárovky,i když nechceš

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 115
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sateliťák

Pri hmle, resp. aj pri vlhkom vzduchu (trebárs po daždi) som si všimol skôr opačný efekt. T.j. príjmaný signál išiel o pár % (podľa "teplomerov" na stb) hore. Samozrejme nebol to žiaden "drastický skok", ale zmena tam bola.
Pri tebe ma skôr napadá iná vec, t.j. zle umiestnená anténa, resp. špatný výber antény?! Nepíšeš nič o vzdialenostich od vysielačov, o tvojej priamej/nepriamej viditeľnosti na vysielač, o tebou použitej antény. Tak hold, nikto z nás nemá funkčnú krištáľovú guľu, aby vedel spoľahlivo veštiť. ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 888
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

JJ Praděd to je (nevhodné slovo) :)

DIGI CZ + CAM modul, Skylink + QVIART LUNIX

dvbuser
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

miluji podzimní mlžné inverze

Každý podzim z jeho mlžnými inverzemi je svátek všech lovců vzdálených signálů. Zvláště v pásmu FM je možné naladit exotické stanice.

DVB-S/S2 ( E-85 /28,5/23,5/19,2/13/ ), DVB-T/T2 ( Žižkov,Ládví,Cukrák,Černá hora,Buková hora, Ještěd, Jablonec,Sněžné jámy (PL),

pigfucker
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 554
Odpověď v diskusním vlákně
 

Při takto masivní inverzi

se na přijímací antény dostávají signály i z vysílačů, které jsem mimo GI, což příjem zboří. U T2 si na to budeme muset zvyknout!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pigfucker @ Enik

je to presne tak,ako píšete...

AB CryptoBox HD 752...4x

jsivak
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 494
Odpověď v diskusním vlákně
 

MUX 22 - K28 - Česká Budějovice.

https://www.parabola.cz/album/foto-1509/

U rušivého signálu mimo ochranný interval rozhoduje každý dB.
Ano, budeme si muset zvyknout...
Čím delší anténa, tím lépe.
sekce Album: SFN sít - MUX22 K28 - echoanalýza při inverzi. Příjem České Budějovice - směr Javořice.
Popis fotografií:
[1] SFN sít - MUX22 K28 - echoanalýza při inverzi. Příjem České Budějovice - směr Javořice.


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Ony jdou impulsy přiřadit ke konkrétním vysílačům? Když jsem se ptal technkiků z ČTÚ, který vysílač se mi do toho plete, tak mi řekli, že konkrétně to nejde zjistit.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 458
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Pokud tomu rozumíš a víš oč jde, tak jde všechno. V tomto případě musíš mít u sebe například stranku Mapy.cz a jejich nástroj na měření vzdálenosti. Pouze z měřícího přístroje to nelze zjistit, protože identifikace vysílače v DVB-T2 se údajně nevysílá.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Ideálně dát si "Nejbližší vysílače" na mapavysilacu, nastavit si velký radius a porovnat vzdálenosti z mapy se změřenými vzdálenostmi z měření impulsní odezvy z měřáku.
BTW: po více než 8 měsících jsou v těchto dnech v DABu zase dobře přijímatelné německé vysílače v Beskydech, hlavně 5C a 11D Bayern.

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 910
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Už se mi chce zase zvracet, ale naštěstí je to naposled R^ R^ R^ :))

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sirMax

jednoduchšie je povedať, že to nejde. Inak by si mohol chcieť po nich niečo.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Zkus to přehodit za ten 35-tiprvek, dokud se ty krávoviny dějou :-) mělo by to být teoreticky ještě o fous lepší :-) možná :-)

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

@SirMax

Pokud jde o ČTÚ, tak je možné naprosto cokoliv a vůbec nic současně. Pokud jde o to, něco zvrtat, tak jsou to machři. Pokud mají něco opravit, tak to není možné!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Já asi bydlím v nějaké jiné dimenzi. Mě se tyto věci nikdy neděly a ani v DVB-T/2 nedějou.
Ani v DAB, všichni teď chytaj chorvaty a slovince a já nic. Pořád stabilní příjem všeho na co jsou antény nastaveny. Abych teda úplně nekecal, ráno měla Nitra plný kotel, ale to je tak všechno.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

Právě jsem se vrátil =Z hradu.=

Od zákazníka. Za poslední tři dny mi volalo několik lidí, že jim přestala hrát televize. Převážně nejdou programy ČT. Zjistil jsem, že inverze je tak dokonalá, že na impulzní odezvě mám plot. Tolik vysílačů snad ani v okolí není, kolik tam je signálů. Většina přístrojů si s tím samozřejmě neví rady!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mlha a příjem

Enik:
Echoanalýza: nemusí to být je vysílače, můžou to být i odrazy. Ale dá se to odhadnout, co je primár a co je odraz. Každopádně ten plot je celkem odpovídající přirovnání.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

satelitak,

jestli prijimas signal na antenu jak z Klinovce, Jedlaku a do toho ještě z Usti, tak se není cemu divit, ze při inverzi je problém a to konkretne u MUX23 K31, který jede z těchto vysilacu v ramci SFN. Navíc do toho spada i Plzen Krasov K31. Pises ze chytáš nemce, to vse jedes na jednu antenu? Predpokladam, ze jedes hlavni smer Klinovec pokud to prijimas na jednu antenu. Ja jedu na dve LP 2845, kde jedu antenu mam natocenou na Jedlak s viditelnosti cca 5 km od vysilace a druhou antenu ve smeru na Teplice Usti, kde prijimam MUX 24 K21, slouceno slucovacem K21 az 28 a K31 az 69. U druhé anteny navíc pouzivam predzesilovac kanalovy K21 az 28 13dB/1,5dB pro vyrovnani urovne signalu v rozvodu. Zatím zadny problém s prijmem při teto inverzni oblacnosti nepozoruju. Klinovec mam v zakrytu, proto to asi jede normalne na K31 i na K38 v ramci SFN. Mam moznost prijmu i MUX21 na K26 a MUX22 K28 z Jestedu a tam mam moznost pozorovat ten stejny problém s vypadky obrazu na K26, který zde byl uz nekoliktrat popsan. Pouzivam STB Technisat, Thomson ala Strong 8211. Jinak jedu satelit Skylink a DIGI. antenu mam jako doplněk.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 849
Odpověď v diskusním vlákně
 

satelitak,

ještě pridam, ze občas při mimořádných prijmovych podmínkách jako jsou ted prijimam signal z Polska z vysilace Jelenija Gora na K24 TVP HD. Nekdy to jde dele, nekdy po několika minutach se signal strati a pak zase naskoci. Normalne je jinak nechytam. Nemce ze Saska mam v zakrytu a ze severu z Lobau jsem rovněž bez signalu. Bavoraky z vysilacu Ochsenkopf a Hoher Bogen mam taky v zakrytu v mem miste prijmu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 849
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sateliťák

mlha ani dažd nema vpliv na pozemny signal.satelit ano.

mastru
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 160
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 58
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra