Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

Problém s kanály

Kvůli nefunkčnímu EPG na všech kanálech jsem byl opět nucen přejít na novější verzi image. Vybral jsem si OpenATV 6.4. Zde mám problém s kanály na 4,8E. Konkrétně.. když spustím ruční ladění, najde mi to kanály včetně TLC Balkans. Když přepnu na TLC Balkans, a zamířím do menu Informace o programu, pak mi to píše, že se kanál nachází na frekvenci 12.322/V (správně má být na 12.360/V. Zkoušel jsem vygenerovat nové satellites.xml, ale problém je pořad stejný. Nevíte, kde může být problém? Předem děkuji.

OpenATV 6.4, VU Uno 4K SE

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jonnyq

Mal som stejný problém na 5W kedy som tiež nemohol nahrať jeden TP s rádiami. Nahrávalo mi to potom inú frekvenciu, ktorá mala rovnaký NID aj TID. V tvojom prípade sa používajú tiež rovnaké 94-1 a vyriešiť sa to dá jedine cez program dreamboxedit.

PeMa
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 968
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PeMa

a poradil bys mi, jak se to dá přes DreamBoxEdit vyřešit?

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s kanály

dreamboxedit se naučíš, je to přehledné a snadné a hlavně užitečné, (tedy je to program do PC a je na webu zdarma ke stažení)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jonnyq

Nastavíš si správny satelit v hornej časti, klikneš pravým tlačítkom myši na hocijaký kanál, vyberieš Copy Edit this service, upravíš si parametre-frekvenciu, SR, FEC SID... a nakoniec klikneš na Add (adjust)-hotovo. Pokiaľ sa na uvedenej frekvencii nachádza viac kanálov, postupuješ rovnako, akurát zmeníš názov programu a SID. Dúfam, že som ti pomohol.

PeMa
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 968
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PeMa

no.. stále mi to nefunguje. Klikl jsem na Kopírovat a uložit tento kanál, zobrazilo se to okno s nastavením, ve kterém jsem změnil frekvenci, název kanálu a název provozovatele, zbytek parametrů byla odpovídající. Dal jsem uložit, nahrál jsem to zpět do STB, pro jistotu nechal resetnout. V dreamboxeditu jsem přes ZAP funkci přepnul na tento kanál a v menu v STB se mi stále zobrazuje frekvence 11.322. Přitom v přehledu mám 11.360. Navíc nový název kanálu se v STB neukazuje.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jonnyq

Najprv skontroluj, či to máš v poriadku v dreamboxedite. Ak áno, potom cez RCC FTP server choď na etc/enigma2 vymaž všetky zložky s názvami userbouquet a až potom nahraj kanály cez dreamboxedit. Nakoniec sprav reštart a hotovo.

PeMa
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 968
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jonnyq

Nedal si zmazat povodne data pre 12360 a 12322.
A co sa tyka transponderov kde su rovnake NID/TID to sa jednoducho zapina v menu, aby sa neignorovalo pri ladeni namespace (urcita nevyhoda je ak si niekto robi bukety alebo picony podla referencie XZYW0000 pretoze mu to vytvori XYZW1234). Podobne je potom mozne sledovat aj v terestriali jeden program z viacerych kmitoctov (inak ostane v lamedb len posledne scanovany)
https://www.parabola.cz/album/foto-1507/
sekce Album: Aktivacia plneho rozsahu Namespace - 4 bity pozicia 4 bity transponder
Popis fotografií:
[1] Aktivacia plneho rozsahu Namespace - 4 bity pozicia 4 bity transponder


TBS5925 , Coolstream Zee2 , Dreambox 7020HD , WaveFrontier T90 , Gibertiny OP100 90E~50W

EnoSat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 175
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s kanály

Děkuji vám všem za pomoc.. již je vše v pořádku.

@EnoSat: díky za ukázku toho nastavení.. to je pecka, že to nemusím všechno nastavovat ručně.. :)

Ještě jednou díky! :)

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 876
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra