Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

skylink Irdeto ICE karta - CI+ modul

zdravim, chcem sa spytat mam Skylink Irdeto ICE kartu a chcel by som ju vyuzit v novom smart TV s CI+ slotom. Je nejaky rozdiel vo vykone ci kupim stary Irdeto CI+ modul, ktory vlozim potom do TV alebo ked vymenim Irdeto za najnovsi modul CAM 803 ? Dakujem

dextersk
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 12
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Asi neumíš nic jiného,než sedět u PC a zbytečně tlachat nesmysly

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Určite nie len ja, ale aj mnoho ďalších nickov tu na fóre nebude s tebou súhlasiť, že linuxový stb je zbytočnosť!
Ale ako som sa už vyjadril vyššie (ale aj vo vlákne, na ktoré je tu odkaz v tejto téme), je to každého osobná vec, ako si porieši "televíznu zábavu" v domácnosti. ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Prosat

Možno tomu nebudeš veriť, ale fungujem v normálnom pracovnom procese.
Toto mám len ako hobby.
A mohol by si, prosím Ťa, citovať nejaký konkrétny nezmysel, ktorý som tu napísal?
Ďakujem.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Áno, určite sa takí nájdu.
Ale určite sa nájdu aj takí (a aj sa našli), ktorí nebudú súhlasiť ani s Tvojim názorom.
Je len a len na pýtajúcom sa, čo si z tých rád vyberie.
Preto som sa ho opýtal, ako sa nakoniec rozhodol.
A len preto, že som sa ho opýtal (vzhľadom na jeho novú otázku), ako sa teda nakoniec rozhodol , ma tu niektorí idete ukameňovať?

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Mě osobně by to taky zajímalo, jak se dextersk rozhodl. Šel si sem pro radu na levnou TV na Skylink, pak se rozhodl pro linux přijímač a nakonec řeší modul do nové TV.

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

@john72

To si nemal, pretože teraz sa pustia aj do Teba. :)))

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Pokud si chceš zachovat starou kartu, třeba pro případ, že by jsi se rozhodl ji někdy použít v linuxovém přijímači, jak jsi psal v předchozím příspěvku, sháněj modul Skylink Irdeto. Třeba přímo tady na bazaru. V prodeji jsem ho již neviděl. Jinak kup modul CAM 803 a starou kartu na něho přeregistruj. Cenově tě to vyjde +- nastejno. Výkon..jestli tím myslíš rychlost přepínání programů, tady spíš záleží na rychlosti samotné TV.
Jinak, pokud jsi trošku náročnější divák, vyzkoušej si ten Linux. Osobně mám obyčejné Vu+ Zero rev.2 s nainstalovanou čistou image OpenPli 8.3 + Oscam pro karty Skylink Irdeto a letí to jak z praku. Žádná TV se tomu v rychlosti, ani v ničem jiném nevyrovná. Přepínání programů kolem 1s. Rychlost a přehlednost o programech, informace o pořadech...který hraje, které další budou následovat, uspořádání programů podle sebe, nahrávaní pořadů a samotné EPG...š(nevhodné slovo)!

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

@john72

Vtip je v tom, že on to chcel pre svoju mamu a odvíjal sa od zúfalého prepínania na GoSat 7055:
"Mam to pre mamu, ktora nestoji a ziadne komplikovane nastavovania."

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@john72

"Pokud si chceš zachovat starou kartu, třeba pro případ, že by jsi se rozhodl ji někdy použít v linuxovém přijímači, jak jsi psal v předchozím příspěvku, sháněj modul Skylink Irdeto."

To mu už odporučili viacerí. Dá sa zohnať ešte bez problémov. A použije ho prakticky v hocičom, čo má CI slot.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Stále meleš o linuxu,on se ptal na něco jiného,na televizi,která má sat tuner.Ptál se na dekodovací modul a to je celé!Ty zde napíšeš o tom román.V prodejně sat.techniky mu poradí,co potřebuje i bez tvých románů

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Rodíl - funkce operátorského profilu: https://www.parabola.cz/clanky/7174/cam803-nagravision-poznejte-novy-dekodovaci-modul-pro-skylink/

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 891
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Prosat

Kto tu píše o linuxe? Ak si pozorne čítal tak práve Frank11 mu poradil /v inom vlákne/, že nemusí kupovať stb. Na bežné pozeranie stačí TV. Ale dextersk sa do toho už zamotal, preto sa neozýva. Už aj mňa by zaujímalo ako sa rozhodol, lebo z jeho príspevkov človek už nevie. A keď niekto chce napísať román, to je jeho vec. Nečítaj to, aké jednoduché že?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

@to ALL

Vidim, ze sa to tu obracia proti mne. Museli sme riesit ine veci s mamou, tak neostal cas na TV. Kazdopadne to chcem vyriesit tento tento mesiac, preto este otazky na CI modul.

Zadanie je stale rovnake, zhnam novu TV pre moju mamu (na dochodku), ktora pozera primarne Skylink (filmy, sport), ma momentalne archaicky GoSat prijmac s Irdeto kartou. Preto som zistoval aku tv, ci novy sat alebo vyuzit integrovany tuner v TV, aby to prepinalo sviznejsie. Ide mi o co najjednoduchsie ovladanie kedze nebyvame v tom isto meste, aby som to stale nemusel riesit na dialku.

Vo finalnom vybereme zvazujem tieto 4nove TV:
Philips 55PUS8818 649 Eur
Hisense 55U7KQ 584Eur
TCL 55C745 639Eur
LG 55QNED813RE 599Eur

Prosim o finalne nazory a uzavrieme to, dakujem vsetkym za pomoc !

dextersk
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 12
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Za mňa telka nie stb. A z tých štyroch si vyber TCL. Nemám presne tento typ, ale ktoré mám v nich sú moduly aj so Skylink kartou, v dvoch mám digi.sk moduly a žiadny problem. A prepínanie programov o niečo je pomalšie ako pri linux stb ale Tvoja mama si to ani nevšimne, ináč ani mne to nevadí.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Ja by som odporučil Philips 55PUS8818. Na druhom mieste TCL 55C745, ale u tejto značky to býva niekedy lotéria. Dosť kusov je poruchových. Na druhej strane sa ale ich servis to snaží riešiť pomerne ústretovo.
Hisense a LG ja osobne neodporúčam, a nikomu nehodlám podávať siahodlhé vysvetľovanie prečo. Pretože ak je niekto fanatickým zástancom týchto značiek, tak by mu to aj tak nepomohlo.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

finalne tu kartu do modulu SMIT, a ten modul do externiho sat prijimace, s modulem pouzivanym pro skylink budou v tv sat slotu problemy, a vyber televize 55" Sony. 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

TCL je v tejto kategórii najlepšie :))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

"s modulem pouzivanym pro skylink budou v tv sat slotu problemy"

Na základe čoho vyvodzuješ takéto odvážne tvrdenie? Len nenapíš, že z vlastných skúseností. To by som musel začať pochybovať o kvalitách TV Sony.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

ano z vlastnich zlusenosti. to jsou vjeci cooo. :)))

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: skylink Irdeto ICE karta - CI+ modul

no jen mám skušenosti s tvLG nic moc ty dekodéry nekomunikují snad novější verze systému v pohodě dříve se muselo začínat od slepice či co to mají za ptáka

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 482
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Tak já mám zase jinou zkušenost. Mám desítky instalací modulů Skylink SMIT, Neotion, Mascom, v televizorech převážně Samsung, LG, Panasonic, Hisense, TCL a všechny fungují. Některé možná, už deset let. Nikdy nebyl s nimi žádný problém. Možná ve dvou případech jsem musel přijít udělat aktualizaci, nebo uživatel nevěděl co s tím má dělat a automatickou aktualizaci přerušil.

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

@john72

Na těch Neotion a Mascom ti fungují všechny programy balíčku CANAL+ ?

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 891
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

"ano z vlastnich zlusenosti. to jsou vjeci cooo."

V tom prípade si používal zlý hardvér.
S TV Sony síce nemám skúsenosti, ale nechce sa mi veriť, že by to boli také šmejdy, ktoré nedokážu korektne spolupracovať s bežnými modulmi.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

opet. ty jsi uplne mimo. umelce.
kdo tady mluvil o Sony ?
a kdo mluvil primo o spolupracovani modul s televizi ?
fakt zase jedes ty svoje bomby.
ale ja na tebe nastesti nemam cas. 😂👍
stejne jako ty tvoje neviditelne titulky.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

"finalne tu kartu do modulu SMIT, a ten modul do externiho sat prijimace, s modulem pouzivanym pro skylink budou v tv sat slotu problemy, a vyber televize 55" Sony."

"ano z vlastnich zlusenosti. to jsou vjeci cooo".

Z toho sa dá celkom jednoznačne usúdiť, že preferuješ TV Sony a popritom vieš, že s modulom používaným pre Skylink budú v televíznom slote CI problémy. Teda u Teba, na základe Tvojich skúseností.

Fakt by ma zaujímalo, prečo vlastne výrobcovia TV osadzujú televízory satelitným tunerom a slotom CI, keď sú podľa Teba s nimi len problémy?

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 249
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra